Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megcsináltassam és mikor a...

Megcsináltassam és mikor a toxoplazmózis-ra a vérvizsgálatot? Dokinak kell szólni? Megcsináltattátok?

Figyelt kérdés
Még csak 6 hetes babás leszek,8 hét környékén megyek újra dokihoz.Vannak cicáim,szerintem már átestem rajta,de a biztonság kedvéért megcsináltatnám.
2010. ápr. 29. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk kötelezően szűrik!
2010. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én 8 hetes voltam mikor először mentem a dokihoz. említettem neki hogy vannak kutyáink meg a szomszédban is macska (kertes ház) és ő automatikusan küldött erre a vizsgálatra.


szerintem említsd meg te is neki. valszínű átestél már te is a toxon, de ki tudja.

2010. ápr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kellett kérni, automatikusan elküldtek vérvételre, amiben ez a vizsgálat is szerepelt. említsd meg a dokinak a macskákat, mert nem mindenhol van rutinszerű vizsgálat!
2010. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk nem csinálták automatice, én kértem. Minél hamarabb mész, annál jobb.

2010. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is kértem, nálunk nem csinálták volna automatikusan. Megállapították, hogy már átestem rajta. Szerintem csináltasd meg, a vérvételkor, amire úgyis kell menned, megnézik ezt is, semmi plusz macera nincs vele, viszont jobb a bizonyosság. Ha még nem estél át rajta, akkor tudni fogod, hogy mire figyelj. A cicákat akkor se kell száműzni! :-)
2010. ápr. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Ha mondjuk terhesség alatt elkapja az ember ugye gyógyítható és nem árt a babának,ha kezelik?
2010. ápr. 29. 10:38
 7/11 anonim ***** válasza:
"Ha a terhesség során friss Toxoplasma fertőzés alakult ki, akkor a terhesség végéig Rovamycint kell szedni, ez a magzatok károsodását igen nagy biztonsággal megelőzi. A magzatok egyébként kb. 50 %-os eséllyel fertőződnek meg, de, ha az anyai fertőzést korán észlelik, akkor a magzati fertőződés esélye jóval alacsonyabb. Ha a magzatok fertőződtek is, az említett antibiotikum a kórokozó által kiváltott károsodást megelőzi. A magzatok fertőződésének vizsgálata egyébként magzatvíz mintából, vagy köldökzsinór vérből történhet, ez itthon is elérhető, ezért nem kell Franciaországig utazni, de még egyszer hangsúlyoznám, nem az a lényeg, hogy fertőződtek-e a babák, hanem, hogy a fertőzés okozott-e valamilyen károsodást náluk"
2010. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem sem csinálták automatikusan, Én kértem a dokimtól. Nem biztos hogy átestél rajta!Nekem gyerek korom óta van cicám , még is az lett a vizsgálat eredménye, hogy nagyon is fogékony vagyok a fertőzésre. Minél hamarabb nézeted meg, annál jobb. Ha időben kiszűrik a friss fertőzést, akkor nincs gond, mert kapsz rá gyógyszert, amit legtöbbször a terhesség végéig szedni kell. Viszont ha nincs időben kezelve, akkor súlyos agyi rendellenességeket, vakságot is okozhat a babánál.
2010. ápr. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én elmentem babatervezés előtt rutinvizsgálatra a dokihoz, és azonnal küldött is toxóra meg citomegalovírusra. Utána megnézte az eredményt és akkor adott szabad utat.
2010. ápr. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az hogy van cicád nem jelenti azt, hogy átestél rajta. Nekem kisgyerek korom óta vannak cicáim. Együtt aludtam velük és takarítottam utánuk és sajnos mégsem estem át még rajta.
2010. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!