Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mikor fordult be a...

Kinek mikor fordult be a babája fejvégű fekvésbe? Ugye be fog fordulni?

Figyelt kérdés
27 hetet töltöm, harmadik kisbabám. Az első babám már 21. héttől fejvégű volt, a második 25.héten mikor voltam uh-n már szintén úgy feküdt. Most a harmadik még farfekvésű, és kicsit megijedtem, hogy esetleg nem fog megfordulni. Nagyon rettegek a császártól, a többit simán szültem. Esetleg valamivel lehet "csalogatni", hogy megforduljon???
2016. nov. 26. 07:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A faros szülést úgy tudom nem engedik.Nekem anno azt mondták,hogy tekejek fel egy plédet és rakjam a derekam alá,meg hogy négykézláb ringassam.Nem jött be sajna.
2016. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Nem ajanlatos kulsoleg beforditani a babat. En is szerettem volna, de a dokim azt mondta, hogy a baba okkal nem fordul be. Es a csaszarkor kiderult, hogy azert nem fordult be, mert tul rovid volt a koldokzsinor. Ha beforgatta volna a doki, meghalt volna a babam.
2016. nov. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Mivel harmadik baba, és a többiek hüvelyi úton születtek, így simán szó lehet faros szülésről is. Csak első baba esetén nem engedik. Akivel egy szobában voltam szülés után, ő is a harmadikat farosan szülte hüvelyivel.

Egyébként én egyet értek abban hogy általában oka van, hogy nem fordul be. A babák "tudják a dolgukat".

2016. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Igen hallottam róla sőt Ausztriában csináljak is. A lényeg h max a terhesség 32ik végéig csinálhato mivel addig a baba feje meg megfelelő pozícióba állhat és könnyebben beekelodik. Utána mar nem tudna Ill nagyobb a kockázat h nem illeszkedik be. Ehhez az is kell h megnézik a köldökzsinór elhelyezkedését és csak akkor csináljak ha az áramlás megfelelő, biztosak benne h a köldökzsinór megfelelő állású és hosszúságú illetve a baba nem szenvedhet károsodást miatta. Ismerősöm most szült kint, innen tudom ezeket.


Emellett viszont vannak csalogató módszerek, aztán ezek vagy bejönnek mert csak épp úgy csucsult vagy nem. Ilyen h fülhallgatóból pénzre játszol le neki zenét, nálunk apa kezébe szeretett belesimulni Uh napokig csak lent simogattu a hasam, illetve a lampazast is kipróbáltuk. Nem túl erős fénnyel a has alját megvilágítani sötétben és elvileg követi a fényt.


Na én mindet kipróbáltam és hogy ezektől vagy csak magától azt nem tudom de ahogy írtam a 34ik hétre megdordult.


Én ha lehetőségem lett volna rá és a baba nem fordul meg akkor az osztrák módszerrel kipróbáltam volna a megfordítását is. Ha tényleg mindent le ellenőriznek és évi 300+ ilyet csinálnak aminek a fele sikeres, akkor tudják h mit csinálnak Sztem. A másik felében a baba 2 héten belül visszafordul.


Üdv,38hkm

2016. nov. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Bocs a telefonom átírta amit írtam, szóval fülhallgatóból zenét jatszol neki a has alján.... nem penzert🙂
2016. nov. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Amúgy meg 2 császár után azt mondom hogy nem kell rettegni tőle. Én mondjuk nagyon könnyen felépültem belőle, és számomra a vajúdás 1000-szer rosszabb volt. Az a lényeg, hogy a baba rendben megszülessen.
2016. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszi, de én valahogy mégis rettegek! Mindent meg fogok próbálni! :)) jaa,amúgy 22 hetes uh-n fejvégű volt. Olyan 20-24 ig, mert akkor éreztem forgolódást, és bizony visszafordult farosra. Remélem meggondolja magát megint! :D
2016. nov. 27. 17:20
 18/24 anonim ***** válasza:

Nekem a 31. Héten fordult be.

37 hkm

2016. nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
33 hetesen.
2016. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Mindjárt betöltöm a 30 hetet és a helyzet változatlan... :( A dokim azt mondta, lehet faros szülés, de azért nagyon reménykedem, hogy még megfordul!
2016. dec. 16. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!