Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátnőm terhes lett. Mit...

Barátnőm terhes lett. Mit csináljak? Én 17 vagyok, ő 14, de nagyon megszereténk tartani a picit. Még a szülei nem tudnak róla.

Figyelt kérdés
2016. dec. 1. 00:21
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
23%
Mennyi gyűlölködés van ezekben a kommentekben! Magzat fejére halál, babát vállalni akaró fiataloknak szidás és pocskondiázás. Nekem 14 éves lányom van. A lányomnak még barátja sincs és óriási szégyennek élném meg, ha teherbe esne, de nem vinném el abortuszra, és nem bántanám őt, mert szeretem! Inkább felnevelném a kis porontyot, mintha a testvére lenne.
2016. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Látom, hogy nem lehet komolyan venni amit írok. Mert csak aki idősebb, az lehet terhes ugye? Logika azért megvan amint látom. Persze, hazudok majd ilyen dolgokról, amikor ez nekem nagyon fontos, hogy mi lesz a babával.
2016. dec. 1. 12:04
 33/45 anonim ***** válasza:
81%

Az oké, hogy felneveled, de te is szülöd meg?

Lássuk be, azért egy 14 éves test még nem egy gyermek kihordására és megszülésére van rendeltetve... még ha fejlett a gyerek (!), akkor sem...

Pedig én is inkább ab. ellenes vagyok, de azért vannak esetek, amikor józan ésszel kell gondolkozni...

2016. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
30%
Arra nem gondolt senki, hogy esetleg orokbe adjatok? A baba nem hal meg, jo szulokhoz kerul, akik vagynak ra, ti meg kotitek le magatokat az elkovetkezendo 20 evre, s felelossegteljesebben elhetnetek tovabb az eleteteket. Szerintem a legjobb volna mindenkinek. Szulokkel gyorsan beszelni ha mar igy alakult, azutan mindent egybevetve donteni! Viseljetek a kovetkezmenyeket, akarhogy dontenetek, nem lesz egy setagalopp. Sok erot, es remelem, hogy tanultatok belole.
2016. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Nem nagyon merjük meg elmondani..mert nem olyan egyszerű az
2016. dec. 1. 13:17
 36/45 acelsziv ***** válasza:
81%

35: Pedig muszáj lesz. Ha kefélni elég nagyok voltatok akkor vállaljátok fel a következményeit is.

És ilyenek akarnak gyereket te jó isten.

2016. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
80%
Akkor mi a francnak kérdezel bármit is? Kaptál x kommentet, összességében leírták minden lehetőséged. Mit vársz még? Ne mondjátok el, ha nem tudjátok vállalni a felelősséget, legyen "kellemes meglepi" majd a szüleiteknek, ha már látszódni fog a pocak...Ja és fontos vizsgalatok várnak rátok a 12.héten, arról nem kéne lemaradni,ahhoz viszont el kell mondani először...de mit is tudtok ti erről,gyerekek... Hol tart ez a társadalom, atyaég!
2016. dec. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim válasza:
30%

Annyiban igazuk van a többieknek, hogy a tettekért vállalni kell a felelősséget. De egy gyermek az egy gyermek nem lehet csak úgy megölni. Nekem a válaszaidból úgy tűnik nem is akarjátok és ez nagyon helyes. Ha úgy érzitek nem tudjátok felnevelni örökbe is lehet adni. Nem mondom, hogy ez remek megoldás, de megment egy életet.

A szüleiteknek viszont mindenképp szólni kell. Biztosan kikelnek magukból, de idővel talán megbékélnek. Mégis csak a gyerekeik vagytok, a baba meg az unokájuk. Ha ezt, akár évek múltán is, nem így gondolják ott valami nincs rendben.

2016. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két középiskolai osztálytársam is terhes lett, mindkettő 15-16 éves körül volt, meg tesóm egyik ismerősének a lánya is 15 évesen esett teherbe, mindannyian megszülték és nevelik a babákat.

Neked most nem lesz könnyű dolgod, nagyon barátnőd mellé kell állnod, de előtte leülni és átgondolni, tényleg szeretnétek a babát, mellette leszel, támogatod majd mindenben, tudsz biztosítani hátteret a családodnak? És mielőbb be kell vonni a szülőket is mindkettőtök részéről, gondolom, féltek elmondani, de nem érdemes húzni az időt, előbb-utóbb úgyis kitudódik. A baba nem tehet arról, hogy megfogant, de tényleg alaposan fontoljátok meg, mert idősebbeknek is nehéz feladat a gyerekvállalás. Sok sikert, jó döntést kívánok.

2016. dec. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Es elmondtuk már azóta a szuloknek, persze nem örültek neki, de szerencsére megtarthatjuk a babát.
2016. dec. 5. 11:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!