Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért pont a hagymatol undorod...

Miért pont a hagymatol undorodom? Ti hogyan orvosoltatok az ilyen problemat?

Figyelt kérdés
Szóval 7hetes vagyok most. 1hete a hanyok, s kimondottan a hagymàtol undorodom. Ha csak rà gondolok,hogy piritom... ki vagyok. Minden nap fozni kell ugye es a legtöbb etelbe kell hagyma. Ami porkoltes alappal készül pl. De próbálom kerülni nem mindig sikerül. :D attol.mert en nem szeretem most a pàrom igényli :D szóval ti hogy kezeltétek az ilyen problemat? :) hogyan kerulnétek el? Ha csak le irom hagyma ... hanynom kell.
2016. dec. 1. 05:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem sok lehetőség van, kerülöd vagy megeszed vállalva a kockázatokat. Én jobban jártam, jobban kerülhető ételekkel jártam így. Törekednék, hogy leggyakrabban hagyma nélküli kajákat főzzek, ha néha főzöl a férjednek és nem akarsz enni belőle akkor eszel mást. Persze, attól még a szagát nem tudod elkerülni, de erre sokmindent tényleg nem lehet írni. Jó eséllyel elmúlik!
2016. dec. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Így voltam én is. A hagymától, a kenyértől, az olajos-zsíros dolgoktól és a csirkehústól. Még megvenni sem bírtam a boltba, mert ha már megláttam, akkor hánytam. A párom nagyon megértő volt. Megértette, hogy most ilyeneket nem tudok főzni/enni. Néhány hét az egész, szóval ki lehet bírni. Nekem a 8. héttől a 16. hétig tartott. Ha nagyon megkívánt valamit, akkor segített megfőzni. De ha mindenképpen hagymát kellett pirítani, akkor konyhaablak sarkig ki, páraelszívó maxra fel és közben nedves törlőkendőt tettem az orrom elé és azt szagolgattam. Remélem hamarosan túl leszel rajta!
2016. dec. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem a csirkehússal vannak ilyen gondjaim, és nem hiszem, hogy a terhesség végéig lesz már javulás. Pedig hányingerem már hetek óta nincs. :(


Nálunk az van, hogy vagy a férjem főzi, vagy nem csirkét eszünk. A disznóhúst is büdösnek érzem, de azt még el tudom viselni.

Ha már készen van, és nem én főzöm, akkor érdekes módon nincs vele gond (pl. gyros tálon).


A helyedben kipróbálnám, hogy hagymakrémet használok, hátha azt jobban bírod, és az életek ízén nem sokat változtat. Eleve olyan, mintha párolva lenne, szóval nem kell szagolgatni, sütögetni, csak belenyomod a kajába.

A másik lehetőség, hogy nagyobb mennyiségben csinál a férjed hagymát, ehhez nem kell komoly főzőtudás se. Be a hűtőbe egy befőttes üvegben, és ha kell, teszel belőle a kajába. Egy pár napig eláll, főleg ha van rajta olaj rendesen.


Nekem még segített, ha rágóztam főzés közben, akkor a mentolos íz elnyomja az étel aromáit, és nem lesz tőle annyira hányingerem.


A többségnél ez az undor és a hányás is megszűnik a 12. hét környékére, és az már nincs messze. :)

Addig pedig túróstésztán és gyümölcslevesen is el lehet élni. :) De még biztos van pár olyan étel, amibe nem kell hagyma. :)

2016. dec. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Rendelj a párodnak olyan ételeket, amiket ő enne. Átérezhetné a problémádat.

Én a hústól undorodtam mindenféle formában, és minden hústól. Nem is ettem a terhességem elején, elkezdtem öklendezni tőle, ha megéreztem a az illatát. Nyersen meg nem voltam hajlandó hozzányúlni. Aztán kb. 13. héttől elmúlt. Addig nem főztem hússal. A férjem evett a munkahelyén kifőzdéből, itthon meg addig nem volt húsos kaja. Megértette.

2016. dec. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyszeruen ne fozz ilyeneket!
2016. dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hagymakrém? Sztem egész jól helyettesít:)

Amúgy hasonlóan vagyok én is mint te.. Én 6 hetes vagyok és ott tartunk, h kb mindentöl felfordul a gyomrom már:( ráadásul a férjem mellett ott a 2 évesünk akinek aztán van egy ízvilága:) muszáj főzni.. De ma megkértem a kedvesem, h hagy rendeljünk:)

2016. dec. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a párod igényli, főzzön ő ilyet. Szerintem ennyit megtehet. Vagy rendeljetek neki.


Nekem szinte minden "szagtól" hányingerem van. Ami nálam is teljese kicsapja a biztosítékot: nyers hús, de a csirke a leginkább, ezt készen se nagyon tudom megenni, pedig amúgy szerettem. Mindenféle maradék, kihűlt kaja illat. "Mosogatószag", ami amúgy nincs is, mégis amióta terhes vagyok és érzek mosogatószer illatot kész vagyok (már lecseréltük másik fajtára és így is), pl. beáztatott edénynél vagy hasonlók, azt nem bírom. Mindenféle zsír és olajillat. De a parfümöktől, öblítőktől is rosszul vagyok. A rendelt "menzás" ételektől, étteremszagtól pedig totálisan, az visz mindent, rágondolok és öklendezek.


Ha főzök, akkor pl. túrós tésztát, vagy derelyét, vagy hasonlót. Ha a férjemnek nem tetszik (nincs oda a tésztáért), akkor vagy rendelünk valamit (és nem a jelenlétemben eszik meg és kiszellőztet), vagy főz magának.

2016. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az en pàrom nagyon nagyon sokat dolgozik. Es nem.is várom el.tolle hogy ő fozzon. :) ez az nők feladata. :) na a masik a csirke husi igen. :D multkor vettem grillcsirket es attol is osszevissza hanytam 😣😝 ez a hagyma krém nem hülyeség lehet kibprobalom. :) sajnos en meg nem ehetek tejes termekeket mint pl a turos teszta mert laktozerzekeny vagyok. Viszont a paradicsomos halat irto módra kivanom 2naponta megeszek egyet. :D pedig eddig nem szerettem a halat. :)
2016. dec. 1. 10:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Túró és tejföl is van laktózmentes. Egyedül a sajt ízével vannak fenntartásaim, abból nem jó a mentes, a többi szerintem igen.
2016. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez empátia kérdése csak csupán és nem férfi-női munkamegosztás, nem vagy jól, ennyi a lényeg.

Nézd én nem akarok beleszólni, de ez csak apróság az alkalmazkodásban részéről.

Ennyire legyen már nagyfiú és oldja meg, mondjuk rendeljen vagy menjen az anyjához enni, ha csak a pörköltöt tudja megemészteni.

Ha veszélyeztetett terhes lennél akkor is ennyire venné ki a részét a 'házimunkából'?

Értem én, hogy sokat dolgozik, de ez azért nem olyan nagy tragédia, ha egy kicsit segít neked a konyhában, mondjuk lepirítja a hagymát.

Na mindegy a ti dolgotok.

2016. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!