Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a fenyegető vetélés nem...

Ha a fenyegető vetélés nem progeszteron hiány miatt van (vérkép alapján), akkor azért lehet, mert beteg lenne a baba?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok. Már 4 hetesen véreztem, de elmúlt. Aztán újra kezdődött, közel menstruációs vérzésem van/volt. Viszont mivel az UH-n látni lehetett a terhesség fejlődését így a doki adott esélyt a terhességnek. Hiába volt a vérképem alapján rendben a progeszteron szintem, kaptam mega dózisú (3*2) utrót és most várunk. Félek, hogy mesterségesen visszatartjuk, miközben a "természet szelektálna" és beteg lesz. Tapasztalatok?

2016. dec. 12. 10:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
szerintem a doki jol döntött. amúgy elég sok oka lehet ha nem marad meg a baba. nekem pl, vérrögösödött a vérem, elzárta a baba fele vezető ereket. Ezt hívják véralvadási defekt. nak. nekem ez vérvételből derült ki, véralvadási vérvétel, nem sima vérvétel, és én magán úton csináltattam, mert nődoki ezt rögtön kizárta, én meg akkor is ragaszkodtam hozzá. mikor megvolt az eredmény mondtam magánutún 15 ezerért megcsináltattam leesett az álla.
2016. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha szelektál a természet, akkor el fog halni az embrió így is.

De ne gondolj a legrosszabbra, én sokszor vérezgettem majd kiderült később, hogy fedi a méhszájat a méhlepény. Többször volt vérzés később is. Annyi lett az egészből, hogy nem szülhettem természetes úton.

Biztos lehet még sok más oka egyébként, nálam ez volt.

2016. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves Első válaszoló! Ezt amit írsz terhesen is lehet nézetni? Tavaly volt egy halvaszülésem, ahol oxigénhiányban halt a babácska 34 hetesen. A köldökzsinór rá volt tekeredve kétszer, de nem volt egyértelmű h az okozta az oxigénhiányt. Nehogy tényleg valami ilyesmi legyen! Vagy ezt a fajta vérvételt még terhesség előtt kellett volna megcsináltatni?

2016. dec. 12. 10:40
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha pl kromoszomarendellenesseg miatt nem fejlodik az embrio, akkor a progeszteron nem fogja megtartani. Ha mas a gond, nem progeszteron hiany, akkor pedig a progeszteronpotlas amugy sem csinal semmit igazan, csak automatikusan felirja sok orvos, mert nem art.

Egyebkent pedig a vetelesnek rengeteg oka lehet, nem csak a kromoszomarendellenesseg, vagy progihiany. Veralvadaszavar/inzulinrezisztencia/pajzsmirigygond/genetikai mutacio/stb az anyanal, vagy epp rossz minosegu petesejt es meg szamtalan ok lehet. Ezert van az, hogy a sorozatos veteloknel a kivizsgalas igen hosszu es bonyolult.


De neked ilyesmin meg nem kell gondolkodni, mert amig uh-n az orvos elo terhesseget lat, addig szo simcs vetelesrol akkor sem, ha verzes volt/van.

2016. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A tavalyi halvaszülésem után elég sok vizsgálaton átestem. Pajzsmirigy rendben, IR nincs, PCOS nincs. Egyedül amit találtak egy tojás-intolerancia. Semmi más. Általános vérképem teljesen csillagmentes.


Egyelőre "élő" terhesség nem láttunk.

5+3-nál volt 7 mm petezsák sejthető szikhólyaggal.

6+1-nál, azaz 5 nappal később 17mm petezsák szikhólyaggal és sejthető embrióval, de szívhang nélkül.


Holnap reggel kell jelentkeznem a kórházban kontrollra, doki azt mondta, hogyha továbbra sem lát majd szívhangot, akkor küretet csinálunk, mert lehet egyfajta "vészjelzés" a vérzés. Én jelenleg úgy vagyok vele, hogy küretet csak akkor szeretnék, ha láthatóan összement vagy tényleg nem nőtt. Ha az embrió nagyobb lett, de még nem látunk szívhangot, akkor kérek még pár napot neki... Elvégre 6+4 leszek holnap.

2016. dec. 12. 10:48
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyébként annak ellenére, hogy a vérképem azt mutatta, hogy rendben a progeszteron, amióta használom 2 napja, azóta az erős vérzés nem jött vissza, inkább amolyan vérezgetés/barnás folyás. Persze lehet simán placebo vagy nem tudom.
2016. dec. 12. 10:50
 7/18 A kérdező kommentje:
És az a különös, hogy az orvosnak nem sikerült beazonosítani a vérzésforrást. :( Haematomát nem látott. A méhnyálkahártya vastag és ép, tehát onnan sem eredet a vérzés. Méhszájseb elvileg nincs. Viszont múlthéten csütörtök-péntek mégis mensi erősségű vérzésem volt. Nem darabos, de erős és sok, főleg wc-re menésnél. Mindez fekvés ellenére. Görcs egyébként nincs.
2016. dec. 12. 10:53
 8/18 anonim ***** válasza:
Én pesten az istenhegyibe csináltattam, 15 ezer ért. Szerintem ha felhívod öket meg mondják. Véralvadási vérvizsgálat tudni fogják mert van ilyen csomagjuk 3 mutációt is néznek vérbe, én terhességem előtt csináltattam pozi teszt óta szurom a clexant. Első voltam, 23 hetes kismami
2016. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat. Istenhegyire mennék genetikai uh-ra is, ha megmarad a baba. Megkérdem tőlük.
2016. dec. 12. 12:14
 10/18 anonim ***** válasza:
Kérdezt! Én is ott voltam genetikán 12 és 20 héten is. Vérelvadási gondok, azt hiszem trombozis hajlam az a neve, de ha ezeket mondod tudni fogják. Nekem tavaj 15 ezer volt, de azt hiszem most 17. És ha gond van hematólogus orvost kell felkeresni. Én sima sztks kerestem fel felirta a clexant és azota injekciozom.
2016. dec. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!