Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, ha ilyen korán...

Normális, ha ilyen korán enyhül a hányinger?

Figyelt kérdés
A 6. héttől elég durva émelygés, gyomorfájdalom kínoz. Volt, hogy az ágyból sem tudtam kikelni, de hányni nem hánytam, bár sokszor közel voltam. Egyik este arra keltem, hogy iszonyú fájdalom van a gyomromban, de annyira, hogy nem bírtam felállni. Kiderült, hogy a savam marta valószínűleg a gyomorszájat, vettem be savlekötőt és 1 óra alatt elmúlt. Azóta nagyon figyelek, hogy ne egyek olyat, ami savat csinál. Most vagyok kb a 8. hétben és most már nem akarok minden nap meghalni. :D Ma éppen alig volt még hányingerem is. Nem csak a 12. héten kellene enyhülnie a rosszulléteknek? Kicsit aggódom, hogy mitől lettem jobban (nem mintha bánnám). Volt akinek ilyen hamar enyhült az émelygés?
2016. dec. 12. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj. Egyébként még ne éld bele magad,nálam is volt pont a 8.héten egy "de jó mégsem fogok időnap előtt elpusztulni" megkönnyebülés,4 napig tartott. Aztán még a 14.hétig "élvezhettem" a hányást. Egyébként a terhességi tünetek jönnek-mennek nem kell aggódnod ezen. Boldog babavárást! 23hkm
2016. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
pont ilyenkor szokott még erősebb lenni. szerintem csak simán most egy "hullámhegyen" vagy, de összességében nem hinném hogy most jobb lenne, ha eddig rosszul voltál
2016. dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Semmit nem számít, nekem is voltak jobb napjaim 8. hét előtt, aztán mégis vészes terhességi hányás lett belőle. Örülj neki, ha neked nem lesz az, nem kell hogy feltétlen tüneteid legyenek az első trimeszter végéig.
2016. dec. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ó jajj! :( Akkor készülök a következő haldoklásra! :D Nem tudom más hogy tudja olyan jól viselni, engem rettentően megvisel. :(
2016. dec. 12. 12:26
 5/14 anonim ***** válasza:
Nyugi én sem viseltem jól. Sőt. 3,5 hónapig szinte az ágyból sem bírtam kimászni,kihívás volt a kötelező vizsgálatokra is elvánszorognom. Nem bírtam ellátni a háztartást (szerencsére a férjem egy angyal és mindent intézett míg én haldokoltam) Nekem a hideg kóla segített néhanapján,más nem (pedig minden praktikát kipróbáltam) Sajnos ezt el kell tűrni máat nem tehetsz. Kitartást! #1voltam
2016. dec. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Minden terhesseg mas! Lehet, hogy neked mar nem fog visszajonni a nagyon rosszullet egyszer sem, viszont lehet, hogy a 7. honapban varatlanul visszajon, addig meg szinte nem lesz semmi. Tehat mindegy, hogy en leirom, hogy velem hogyan volt. Nem lesz hatassal a te terhessegedre. De egyebkent enyem is enyhult ennyi idos terhesen, aztan 6-7 honapos voltam, mikor egyszer csak ujra visszajott a reggeli, aztan utana par napig/hetig meg hanytam.
2016. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok ilyen nyápic? Ez megnyugtat. A főnököm meg a kolléganőm is állandóan piszkál, hogy menjek dokihoz, mert ennek az időszaknak nem erről kellene szólnia és én nem is örülök a babának... :/ Valóban nem érzem magam terhesnek, csak halálos betegnek, de állandóan orvoshoz akarnak küldeni, hogy ez nem normális. Sosem voltam még terhes, így néha megijesztenek az ilyenekkel.
2016. dec. 12. 12:51
 8/14 anonim ***** válasza:
Hiába mész orvoshoz,azt mondják majd ezzel jár. Max kapsz B6 vitamint,amit magadtól is szedhetsz. Én 5kg-ot fogytam a 14.hétre mégsem tettek semmit,csak vállat vontak,"a terhesség néha ilyen" címszóval. Igaz én már a 7.héttől táppénzen vagyok,de ha nem lennék veszélyeztetett sem bírtam volna dolgozni úgy hogy még a vizet is kihánytam. Egyébként ez a "nem is akarod a babát" duma elavilt baromság. Engem ami jobb kedvre deritett az Czeizel doktor ur egyik videoja volt,amiben azt magyarazta,hogy a hanyos kismamak kevesebszer vetelnek el.
2016. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem is elmúlt 8 hetesen a hányinger a kisfiammal de 11 hetesen pár napra még visszajött.

Most megint babát várok, 10 hetes vagyok és leggyakrabban van hányingerem de többször volt olyan, hogy 1-2 nap kimaradt majd visszajött.

2016. dec. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Abszolút változó, hogy kinek mikor jönnek és mennek a tünetei. Nincs két egyforma terhesség, még egy adott nőnek is hatalmas eltérések lehetnek a terhességei között! Van, aki az egyik gyerekével végig hányja az elejét, a második gyerekkel meg semmi tünete. És még sorolhatnám. Semmi rosszat nem kell ebből leszűrni. Örülj, hogy jobban vagy. Vissza is jöhet, de az is lehet, hogy már egyáltalán nem lesz többet hányingered.
2016. dec. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!