Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Féltetek ti is a kistesó...

Féltetek ti is a kistesó érkezésénél?

Figyelt kérdés

Nem terveztünk kistesót, de annak ellenére, hogy a kisifunkkal 2 évig próbálkoztunk, mire megfogant, most a kistesó 1 védekezés nélküli együttlét eredménye.

A kisfiunk 2,5 éves, nagyon okos, nyugodt, biztonsággal kötődő gyerek. Nagyon félek, hogy ezt a kapcsolatot el fogom veszíteni vele, annyira, hogy már a terhesség-megszakításon gondolkodom. Ti hogyan vészeltétek át ezeket a napokat, heteket?


2016. dec. 12. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem paráztam rá ilyen fölösleges dolgokra, amit előre nem tudok. Abortuszon meg pláne nem gondolkodnék csak azért mert a fiammal LEHET lesz egy rövidke mosolyszünet.
2016. dec. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi is sok mindenen mentünk keresztül mire lett gyerekünk. Elvileg meddő vagyok. Nem sokára 5éves a fiam. Mi sem terveztük már tesót. Vagyis igazából letettünk rola. Szinte sokkot kaptam mikor Kiderült hogy terhes vagyok. 3honaoig csak sírtam. Persze beletörődtem. Mostmár nagyon Örülök hogy lesz testvére. Nem jo egykének lenni. Férjemnek is nekem is van testvére .

De az hogy nem fogom szeretni a nagyot vagy ilyesmi eszembe sem jut.

2016. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

És kérdező az eszedbe jutott, hogy akivel (még) terhes vagy az is a gyereked? Vagyis amikor olyanokat mondasz, hogy "abortusz", akkor az egyiket a másiknak nagyon durván elé helyezed pusztán a(z esetleges) születési sorrend alapján úgy, hogy mind a kettő a GYERMEKED!

Én inkább attól tartanék a helyedben, hogyha megtartod a másodikat, akkor a második mennyire fog sérülni azért hogy "óvni próbálod a kapcsolatod az elsővel"! Csak remélni tudom, hogyha megtartod elég lesz neked a terhesség ideje, hogy felnőj 2 gyerek neveléséhez ÉRZELMILEG!!

2016. dec. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A gyerekek rugalmasak, mindegyik túléli, hogy tesója lesz és nagyon hamar jól ellesznek együtt. Jó a gyereknek a tesó.
2016. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez egy normális lelki folyamat amin keresztülmész,persze,változó kit mennyire érint. Mi terveztük a tesót,nagy is volt az öröm a pozitív tesztnél,majd kicsit később mégnagyobb a kétségbeesés egészen a terhességem végéig. Ahogyan a gyermektelen ember sem képes teljesen átérezni,milyen,ha gyermeked van,úgy az 1 gyermekes sem tudja elképzelni,milyen kettővel,hiába jönnek az emberek a "szeretet nem osztódik,ha megduplázódik" szöveggel és társaival,amíg át nem éled,addig nem mond semmit neked. Én csak a fiam születésekor nyugodtam meg,addig rengeteg kérdés cikázott a gondolataimban nap,mint nap: vajon ugyanúgy fogom tudni szeretni mindkettőt? Nem tettük e rosszul,hogy megfosztjuk a lányunkat a kizárólagis figyelemtől? Nem lesz e kevesebb így,amit neki adni tudok?.... Hiába van a pocakodban egy új kis élet,őt még nem ismered,míg a meglévő gyermekednek minden mozdulatát imádod,olyannal szereted,amilyen,kötődsz hozzá,de ne aggódj,ezek majd a kicsivel is kialakulnak és igen,ugyanúgy rajongsz majd mindkettőért és nem,nem lesz ettől kevesebb a nagyobb élete,sőt! Az ember csak arra tud ilyenkor gondolni,hogy nem fog tudni úgy figyelni a gyermekére minden pillanatban,mint eddig,ergo kevesebb szeretetet,odafigyelést kap,de arra senki nem gondol,hogy mégha néha így is lesz,akkor is lesz egy testvére,akitől szintèn kap figyelmet,szeretetet,olyan kapcsolat ez,ami semmihez sem fogható,kár lenne megfosztani ettől,az pedig pláne abszurd azért,hogy a picinek ne adj esélyt az életre! Szerintem életed végéig bánnád,ha most a hormonoktól is fűtötten elvetetnéd,nem fog romlani a kapcsolatod a fiaddal,meglátod,sőt valószínűleg még ragaszkodóbb lesz majd!
2016. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

én nagyon értelek kérdező. szülésem előtt pár héttel én is hasonló kérdést tettem fel...hogy a lányom számomra az etalon, a kapcsolatunk tökély, nyugodt bájos okos stb (akkor volt 2 éves) és hogy a kistesó érkezésével félek hogy elvesztem őt...Nos, azóta megszületett a kicsi, és kár lenne tagadni hogy már semmi sem lesz úgy mint azelőtt...anagy egyrészt érzi hogy csak a figyelmem egy részét kapja - holott igyekszem nagyon odafigyelni a lelkére, másrészt nincs egy nyugodt közös programznk mióta a pici is velünk van. De azert nagyon szereti a tesot, simogatja, es vegtelen orom ul az arcan, mikor végre a kicsi elalszik es odaulok mellé jatszani.

masreszrol az apjaval pl sokkal erosebb a kapcsolat, a korhazi napok alatt kozel kerultek egymashoz, plussz most apamegy be az ejjeli ebredeseknel, es en nem vagyok feltekeny, hanem orulok hogy kicsit apa is megtapasztalhatja, milyen az amikor ejjel a kis meleg kezek atkulcsoljak a nyakat :) nyilvan te sem gondolod komolyan hogy emiatt elvetess egy kisbabat, aki valoban a Te gyereked, es csak azt tudom mondani es alatamasztani, amit anno erre a kerdesre nekem is feleltek: ha megszuletik ugyanugy fogod imadni mint a nagyot, es mosolyogni fogsz a kerdeseden....valoban en is az eletem adnam most mar mindkettoert, es ugyan hianyzik a nyugis kettesben lét a naggyal, ez is nagyon szep idoszak, es amugy is igen rovid, még par ev mikor mar nem hozzam fognak ragaszkodni, de a testveri szeretet megmarad nekik, eletre szolo kotelekkent, akkor is ha en mar nem leszek.

2016. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Az én nagyobbik kisfiam 7 éves, mikor hazahoztuk a kicsit a kórházból,2 napig csak sírtam, sajnáltam a nagyot hogy biztosan rossz neki.Aztán észrevettem, hogy semmi baja,így megnyugodtam.De mióta megfogant a kicsi ugyanúgy szeretem.
2016. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Mi is terveztük a tesót, 2 éves a kisfiam nekem is, egyszerűen odavagyunk egymásért, így hiába tervezett volt a második teherbeesés, nem mondom, hogy nem kaptam sokkot a pozitív teszt láttán, és lepörgött a szemem előtt, hogy "te jó ég, biztos, hogy ezt akartam? Mi lesz a fiammal? Mi lesz a nyugodt életünkkel, annyira jól megvagyunk hárman, annyira minden klappol a házasságunkban, van időnk egymásra, esténként nyugodtan tudunk együtt lenni a férjemmel, tudunk romantikázni, hogy fogok bírni két kicsivel, mennyire fogja megsínyleni a nagy, aki tényleg a szemünk fénye, aki annyira kötődik hozzánk, aki olyan értelmes, bújós kisfiú, stb stb, tudnám még sorolni az érzéseimet :)

Na aztán ahogy elmentünk orvoshoz és volt pulzálás... az a földöntúli érzés, hogy ő itt van, minket akar, és vele lesz teljes a családunk :)

Nem mondom, előfordul még, hogy kicsit elkap a pánik (félidős vagyok), de amikor a kisfiam minden egyes nap odajön (magától, soha nem erőltettünk neki semmit) és megsimogatja a hasam és elkezd neki beszélni (tegnap pl a cumiját akarta mindenáron betenni a pocakomba, mert az milyen jó és biztosan szeretné tesó is :D

szóval az ilyen pillanatok minden pánikon átlendítenek és tudom, hogy így lesz teljes a mi kis családunk :)

Szóval ne aggódj, biztos vagyok benne, hogy lesznek nehéz időszakok, de ha nem stresszelsz rá, pláne nem érezteted a naggyal, hogy még te is be vagy f*sva :D akkor csodás lesz :)

2016. dec. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Azért jó olvasni, hogy nem csak én vagyok ennyire nem is tudom, beszari, vagy érzelmileg labilis. Persze már tombolnak ezerrel nálam a hormonok, ráadásul ugyanolyan nehezen viselem ezt a terhességet is, mint a fiammal, szinte egész nap hányok. Gondolom ez se nagyon segít a felhőtlen, tiszta gondolatokhoz... Most nagyon bánom, hogy így alakult, és őszintén remélem, hogy boldogabb tudok lenni és tudok ennek a babának is örülni.
2016. dec. 13. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!