Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hölgyek akik 19-20-21 évesen...

Hölgyek akik 19-20-21 évesen szültek, hogy bírtátok?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, van egy 26 éves párom. Szeretném tudni, hogy akik ilyen fiatalon szültek, hogyan bírták? Hogyan oldottátok meg? Párotok támogatta hogy babátok legyen? Nálunk furcsa a helyzet mert szerintem még bizonytalan, hogy szeretne e gyereket mostanaban vagy sem. ( egyszer azt mondja hogy ha lenne imádná és alig várja hogy legyen ez tobbszor fordul elo, es van amikor az ellenkezojet mondja). Anyagilag hogy oldottátok meg?

2016. dec. 20. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Mind a ketten dolgoztunk,otthon laktunk és nem kényeztettük el a gyereket.
2016. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
"akik ilyen fiatalon szültek"? Biologiailag ez a legalkalmasabb kor szülésre.
2016. dec. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon konnyu, csak hosszu szulesem volt (22,5 ora elejetol a vegeig), de egy hangom nem volt kozben, ket fajas kozben aludtam is.

Parom nagyon tamogatott, mivel en meg masodeves egyetemista voltam, amikor becsuszott a babuci. O 2 evvel volt idosebb nalam, 22 volt, de le a kalappal elotte. Ezerszer tobbet megtett a csakadjaert, mint rengeteg 30-40 eves ferfi.

Ugyhogy nekem a parom segitsege miatt volt konnyu, egyedul biztos nehez lett volna.

2016. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

20 évesen szültem, most egy hónapos a kislányom, a párom 29.

A kicsit nem terveztük, de egy percig sem jutott eszünkbe, hogy esetleg nem tartjuk meg. Párom teljes vállszélességgel mellettem volt, támogatott mindenben, az összes vizsgálaton ott volt, és szülésnél is. A kicsi az ő hercegnője.

Anyagilag semmi akadálya nem volt, páromnak vállalkozása van, ami szerencsére jól megy. Előtte én is dolgoztam, csak veszélyeztetett terhes lettem már az elején, mert a lepény fedte a méhszájat, és vérezgettem párszor ebből kifolyólag.

Most baba mellett tanulok, szüleim is sokat segítenek.

Nem bántam meg, szerintem ez a legjobb kor ha szülni szeretnél. Mondjuk én legkésőbb 25 évesen szerettem volna már szülni, mert nem tartom jónak ha valaki 30 felett tervez.

2 héttel szülés után már olyan voltam mint terhesség előtt, a hasam visszahúzódott, a gátvarrat sem fájt, mintha sosem varrtak volna.

Nektek is menni fog, ne aggódjatok!

Kellemes babavárást!

2016. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Igaz 22 éves vagyok Január 6.-án töltöm a 23-at és január 7.-re vagyok kiírva. Párom 25 és mindenben támogat nagyon várjuk már. Ha minden igaz apás szülés lesz. Természetesen sok segítséget kapunk családtól ismerősöktől. De mindent ketten szereztünk be. 37+4 hkm
2016. dec. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Ez a normális kor arra hogy az ember lánya az első gyerekét világra hozza. Nem 35-45 között..

A károgást hogy a gyerek majd tönkreteszi az életeteket meg miatta megrekedtek egy szinten, el kell felejteni mert egy nagy baromság! Én is ennyi idősen szültem, azóta 10 év telt el és semmivel de semmivel nem vagyok hátrébb a volt osztálytársaimhoz képest, csak nekem van 2 gyerekem!

2016. dec. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek, hogy ez a normális kor első babához. Tehát 18-25 évesen. Aki életképes, az tud dolgozni, tanulni baba mellett. Régen is millió nő megoldotta. Manapság divat, hogy 30-35 évesen lesz első baba és a gyerek majd iskolában magyarázkodhat, hogy nem a nagymamája, hanem az anyja jött érte.
2016. dec. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ez az idealis kor, de ha ennyi idosen egy nonek nincs stabil parkapcsolata vagy csak egyszeruen meg nem akar gyereket akkor sem kell leszolni oket.

En 20 evesen szultem, igen, de nincs jogom leszolni azt, aki 30-40 (vagy tobb,mint 40, ilyet ismerek) vallalja be az elso vagy a masodik vagy a tizedik gyereket. Mindenkinek a maga dontese.

Elvarjatok, hogy minket ne szoljanak le, amiert a mai tarsadalmi normakhoz kepest mi koran szulunk, de ti ugyanugy leszoljatok ha valaki kesobb szul... ez nem erett viselkedes.

2016. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó kezdjük ott hogy stabil párkapcsolat nem létezik! Egy 10 éve remekül működő házasság is tönkremehet a 11. évben, nem létezik életre szóló garancia senkinek! A másik dolog, én nem nézem le azokat akiknek ennyi idősen nincs komoly kapcsolatuk, mert simán alakulhat úgy, főleg ha megnézem a mai férfi/nő választékot.. és itt nem a külsőre gondolok. Nagy családot tervezünk, 40 évnél húztam meg a határt, tehát simán lehet hogy az utolsót 40 évesen fogom szülni. Nem nézzük le tehát a későn szülőket, csak megvédjük a saját álláspontunkat. Azokat nézem le akik előbb karriert építenek, 35 évesen elkezdenek gondolkodni hogy kéne egy pasi meg vagy 2 gyerek, aztán 38 évesen már kapkodnak mert szorít az idő, találnak egy hímet aztán vagy szerencsések és összejön a gyerek hamar, vagy még 4 évig járnak lombikra, közben a végletekig mindennek lehordják azokat akik ilyenkor már 2-3 kamasz gyerekkel rendelkeznek. Hidd el, az előítéletek odaát vannak a karrierista oldalon!
2016. dec. 22. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Nos, ez a ti nézőpontotok. Az én nézőpontom például az, hogy szerintem butaság manapság 25-28 éves kor előtt szülni, mivel ez pont az a kor, amikor az embernek buliznia kell, kipróbálni a független életet, továbbképeznie magát, tanulni, csavarogni, utazni, karriert építeni. Mivel ma erre már van lehetőség, nem úgy, mint mondjuk 30 éve. A gyerekkel igaz, sok mindent meg lehet csinálni de távolról sem vagy olyan független, mint nélküle. Sajnos a környezetemben több olyan nőt is ismerek, akik 18-20 évesen lebabáztak, most vannak 40-45 év körül, és a gyerekeikkel járnak diszkóba, mert rájöttek, hogy valamit anno nagyon elcsesztek és kimaradt a szórakozás az életükből, nem tombolták ki magukat kellőképpen.
2017. jan. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!