Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Információt szeretnék az...

Információt szeretnék az Utrogestan nevű gyógyszerről. Tegnap az orvosom ezt ítra fel, mert már volt egy vetélésem. Milyen mellékhatásai lehetnek? Árhat a babának a hetenkénti hüvely uh?

Figyelt kérdés
2008. okt. 7. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
2008. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha beírod a keresőbe, rengeteg véleményt olvashatsz az Utrogestanról. Elég gyakran adják, ha vmi apró probléma is adódik a terhesség elején. Nekem pici vérzésem volt, én is kaptam. 2 nap alatt elállította a vérzést. Segített a babának megtapadnia a méhfalon. A 12. hétig kell szedni. Nagyon hasznos gyógyszer, megbízhatsz benne. A hüvelyi, illetve hasi ultrahang semmilyen formában nem káros a magzatra, vagy akár rád nézve, megnyugodhatsz.
2008. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szió! A gyógyszert itt nézd meg:

[link]

Szerintem nem árt az ulrahang, de azt az orvostól kérdezd inkább, hogy tényleg indokolt-e.

2008. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszaitokat,azért kérdeztem rá a mellékhatásokra,mert ma reggel nagyon rosszul voltam,ájulás,hányás.hirtelen a gyógyszerre gondoltam,hátha attól.Vagy valaki a terhességtől ennyire kikészül?
2008. okt. 7. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, a terhességtől nagyon rosszul is lehet lenni. Komoly hányás, szédülés, aluszékonyság egész nap. :(
2008. okt. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 16. hétig szedtem (4x2-t). Először a doki csak annyit mondott,hogy ne ijedjek majd meg, ha kicsit fáradtabb, álmosabb leszek a kelleténél. Én gyakorlatilag annyira fáradt és álmos lettem tőle, hogy ahogy haza értem a melóból, úgy le is feküdtem és 2 órát simán aludtam, majd este is nrmálisan el tudtam aludni. Én alig vártam, hogy ne kelljen szednem. az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nekem előtte is hormon problémáim voltak, meg az első vérvételnél is volt vmi gáz + mivel ikreink lesznek, így a tapadás miatt is muszáj volt szednem. Lehet, hogy neked nem is ilyen adagban és ideig kell szedned?! Emese
2008. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is kellett szedni Utrogestant a 13. hétig. Azt nem írtad, hogy milyen formáját írta fel az orvosod, mert van belőle szájon át szedhető és hüvelykapszula is. Én a hüvelykapszulát használtam napi 3x2 dózisban, nem volt mellékhatása, viszont azt halottam hogy a másik okozhat gyomorproblémákat és hányingert. Ha azt szeded, kérdezd meg a dokidat, hogy nem térhetnél-e át. Igaz, hogy jóval macerásabb az alkalmazása, de nekem nem okozott semmi problémát.
2008. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!