Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy a túróba nem veszi...

Hogy a túróba nem veszi érszre valaki, hogy 9 hónapos terhes?

Figyelt kérdés
bocsánat de totál kiakadtam ezen- hogy valaki (akinek már van gyereke) "nem is tudja" hogy terhes, csak mikor már a kitolási fázisba ér!!! Meg tudná ezt nekem valaki magyarázni????
2016. dec. 30. 12:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%
Szintén eü. dolgozó vagyok. Nálunk szült úgy nő (megközelítőleg sem szülészeti osztály vagyunk), hogy kért no-spa-t mert 'szélgörcsei' vannak, aztán 1 óra múlva odaszült nekünk egy gyereket; a 7.(!) gyerekét! A testalkatán nem látszódott semmi terhességre utaló -mondjuk jó kövér is volt, és félóránként ment le bagózni. A pontot az 'i'-re az teszi fel, hogy utólag kiderült, hogy rendszeresen járt terhesgondozásra, de ő így sem 'tudta', hogy ebből még a végén gyerek lesz; szám szerint a 7! Mondjuk szociálisan, meg mindenhogyan nagyon elmaradottak voltak... De ez megtörtént; itt, Magyarországon...
2016. dec. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%

Én személyesen ismerek egy ilyen nőt. Na nála ha milliókat kellett volna fizetnie,akkor is nézette volna magát orvossal hetente, annyira aggódós, ha tudta volna. De nem tudta! Ő lepődött meg a legjobban, meg persze a párja. Egy darab dolga nem volt a babának, minden olyan gyorsan jött. Nagyon ki is borult, sokként érte.

Nála amúgy az volt, hogy azt mondták hogy nem lehet gyereke. Nagyon régen letettek a babáról, fel sem merült benne, hogy lehet. Én hiszek neki. Miért lett volna neki az jó,ha így alakul. Szörnyű volt neki! Mindig mondja, hogy egyáltalán nem volt ideje felkészülni,várni, egyszerűen csak ott volt a gyerek. És akkor még az ilyenek támadják! Elég rossz ez nekik,együttérzek velük! Lehet hogy volt terhességed, de ezek szerint olyanod még nem mint nekik!

2016. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%

Én még csak 10 hetes vagyok ugyan, de kezdek hinni a 'nem tudtam, hogy terhes vagyok' sztoriknak:

Nekünk lombikunk volt. A nemvárt napján véreztem is. Elkönyveltem, hogy nem sikerült, de még mielőtt abbahagytam volna a gyógyszereimet, csináltam a biztonság kedvéért egy tesztet. Az pozitív lett. Jött a vérvétel; megerősítette. Aztán az UH-ok szintúgy. Sőt! Ikreket várok. A testemen, közérzetemen semmilyen változást nem tapasztalok- aggódok is emiatt rendesen...

Ha nem lombik lett volna, akkor a mai napig nem menten volna orvoshoz, hiszen a megadott időben véreztem is, és a problémáimból adódóan rendszeresen előfordult, hogy csak keveset.

Engem bánt, hogy semmit sem érzékelek jelen pillanatban a terhességemből. Mindig attól félek, nehogy elhaljanak a babáink...

2016. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
18%

"Én még csak 10 hetes vagyok"

Ez az, hogy még csak 10 hetes kismama vagy, amihez egyébként gratulálok, szóval van még jó néhány heted, hogy átéld azokat a dolgokat, amiket egy kismama átél! És látod, csak benned volt valami tudat alatt és teszteltél.

És az, hogy most nincs tüneted, az nem jelenti azt, hogy nem is lesz. És majd ott lesznek a magzatmozgások, amiket megint csak átélsz, megtapasztalsz.:)

2016. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%
Szóval akiben nincsen meg a "tudatalatti" az nem lehet terhes? De te jó Ég! Ti mit gondoltok, hogy egy ilyen esetben a kismama mit nyer ezzel? Erről a nőről, akiről írtam azok nem tudják, akik mondjuk távolabbról ismerik. Miért lenne ez neki jó? Vagy úgy gondolod, hogy sejetette csak nem ment orvoshoz? Gondolod, hogy egy anya nem kíváncsi arra hogy a baba a pocakjában jól van-e? Vagy szerinted tesztelt egy pozotívat és ráhagyta? Vagy mégis mit gondolsz? De komolyan! Miért nem lehet elhinni hogy van ilyen? Mert nem veled történt? Vagy mert veled máshogy történt? Elképszető...
2016. dec. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
19%

"Szóval akiben nincsen meg a "tudatalatti" az nem lehet terhes? De te jó Ég! Ti mit gondoltok, hogy egy ilyen esetben a kismama mit nyer ezzel? "

Neked meg mi bajod van?

Ki mondott ilyet?

Csak leírtam, hogy akkor is benne volt a dolog, mivel nem védekeztek, mert babát szerettek volna, hogy csak benne volt egy érzés és csinált tesztet, amiből kiderült, hogy az.

Viszont azok, akik általában "nem veszik észre", hogy terhesek, ők meg még a jelekből sem olvasnak. És nem mondom, hogy nincs olyan, hogy valaki tényleg nem veszi észre. De az olyen nők többsége igen is észrevehette volna, ha igazán akarta volna.

Már eleve az árulkodó, ha valaki él nemi életet és kimarad a vérzése vagy másabb a megszokottnál. Ha ilyenkor mindenki elvégezne egy tesztet, akkor már jóval lecsökkenne azoknak a száma, akik úgy vitték végig a terhességet, hogy nem tudtak róla.

2016. dec. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%

Sose fogom megérteni én se. Az addig oké, hogy 20-25 hétig nem esik le a tantusz a kismamának. Nekem is alig volt tünetem, elmaradt a mensi, kicsit fáradékonyabb voltam, és egyre nagyobb volt a pocak. De mikor kidugja a harmincakárhány hetes magzat 1-1 könyökét, lábát, akármilyét, ne mondja nekem senki, hogy azt össze lehet téveszteni egy kis széllel. Azt sem hiszem el, hogy majd' 40 hétig úgy el tudjon bújni egy 3 kilós bébi, hogy semmilyen mozgása nem észrevehető.

Mamám mesélte, hogy annak idején összeveszett a falu orvosával, mert nem állapította meg a terhességet, holott ő érezte, hogy bizony baba lesz, a nem tervezett negyedik. Pedig vérzett is. 5-6 hónapos volt már anyukámmal, mikor végre rájött a doki, hogy tényleg várandós a páciens. Mama végig tudta, hiába cáfolta a doki. Elvégre már túl volt 3 terhességen, tudta milyen is az.

2016. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
5 éve szültem. Már előtte is azt mondták, hogy nem lehet gyerekem, ezt azóta is váltig állítják.:) PCOS-em van. Nem menstruálok. 1 évben egyszer-kétszer, de van hogy még annyi sem. Inzulinrezisztens vagyok, és kövér. Leginkább a hasam nagy, sajnos ez tipikus. A cukrom miatt sokszor vagyok rosszul, sokszor ugyanolyan, mint a terhességi rosszullét. Bélmozgásokat, sokszor erősebbeket is folyamatosan érzek. Néha akkorákat, mint egy erős rúgás a hetedik hónapban. Na most ezek után ha nem tesztelnék minden hónapban, nem biztos, hogy észrevenném ha terhes lennék. Én eltudom képzelni, mivel pont az ellenkezője történik velem évek óta, úgy érzem mintha terhes lennék.
2016. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
11%

Viszont kedves utolsó, tesztelsz és ez a lényeg.

Hogy ha ember nemi életet él, pláne, ha nem védekezik vagy nem rendesen, akkor mindig ott van az, hogy lehet terhes.

Vagyis ilyenkor ha kell, akkor minden hónapban tesztelnék, hogy tudjam, hogy mi van.

Amúgy anyósom példájából kiindulva, ő már 10 hetes volt, mikor kiderült, hogy terhes. Évekig próbálkoztak, nem jött össze. Neki is rendszertelen volt a menzesze, volt, hogy hónapokig nem menstruált, tünetei addig nem voltak, ő sem gondolt terhességre, de utána egyszer csak rosszul lett, elment orvoshoz és akkor az orvos közölte, hogy terhes.

2016. dec. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%

Barátnőm is így járt.

Mellrákból gyógyult éppen, a kikerekedést a felépülés jelének vélte. A hányinger a kemó után sem múlt, de az orvosa megnyugtatta, eltarthat egy darabig. Menzesze a betegség óta nem volt. Védekeztek is, úgy jött össze (lea).

Végig találkoztunk, nem tűnt fel.

Végül a baba koraszülött lett, a 28. héten bújt ki, MINDENKI megdöbbenésére.

2016. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!