Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok. Terhes...

17 éves lány vagyok. Terhes vagyok ma tudtam meg, és a szüleim nem engedik hogy megtartsam. Ha meg akarom tartani, kell hozza szülői engedély?

Figyelt kérdés

2016. dec. 30. 21:37
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Nem azert irtam ide, hogy mindenki arrol irjon hogy "vetesem el

nem lesz mibol eltartani"

1-az. Hogy nem bántam meg, és a barátom se ő 22 éves és dolgozik!

Nem kell a szüleim segitsége!

A másik meg az hogy azt én döntöm el hogy megtartom vagy sem, nem más hanem én.

Nem azért írtam ide hogy tartsam meg a babát, vagy nem hanem azért hogy szülői engedélyel nélkül is megtarthatom-e.

Jól tudom mivel jár miket kell neki megvenni nem vagyok hülye...

2016. dec. 30. 22:30
 12/45 anonim ***** válasza:
54%
De hulye vagy ! De ha ennyire nagylanynak erzed magad,csak halyra,aztan majd megtudod! Szerintem a tobbi valaszado sem rosszbol ,vagy azert irtak ezt neked mert ok a hulyek! Nehogy azt hidd,higy a 22eves "erett ferfi" baratod majd melletted fog allni joban,rosszban,mig a halal el nem valaszt. Ez mese habbal kicsikem. Majd meglatod mikor o bulizni vagy sorozni akar menni a haverokkal neked meg otthon kell lenned majd a gyerekeddel az meg majd atuvolti majd az ejszakadat,es nem fogsz majd tudni meg aludni sem,nemhogy bulizni menni a baratoddal. Mert en anyukadek helyeben biztos nem vigyaznek ra,ha mar egyszer te gyereket akartal!
2016. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
55%

Raadasul abba is gondolj bele, hogy 100%-ban a baratodtol fogsz fuggni anyagilag!

Igy tuti nem vallalnek gyereket!

Sajnalom! :-(

2016. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Nem akartam gyereket....

Le irtam a kerdesben!

Vagy ha nem tudsz olvasni jarj szemeszetre.

2016. dec. 30. 22:51
 15/45 anonim ***** válasza:
48%

"Hiaba vedekeztunk a parommal"....:DDDD

Ha vedekeztetek volna ,akkor most nem lennel ilyen szarban....:DDDD buta gyerekek vagytok meg csak....a gyereknek,gyerek...na ez am a jo...:D

2016. dec. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
72%

Az részletkérdés, hogy akartad-e vagy sem, de meg akarod tartani, ez a lényeg.

Az szép és jó, hogy vállalni akarod a felelősséget az elvetetés helyett, de azért ezt jobban gondold át. Azt nem tudhatod előre, hogy mennyire szorulsz majd rá a szüleid segítségére. Mert jelenleg semmid sincs, amit majd szülés után kapni fogsz juttatást, az baromi kevés lesz, tulajdonképpen a barátodnak kell eltartania hármótokat. Ez menni fog? Kérdés, hogy a barátodnak ez meddig fog "tetszeni" hosszabb távon. Mert egy 22 éves férfi ember nagyon ritkán érett az apa szerepre. Most szerelmesek vagytok, meg jaj de cuki lesz, de amikor jön a mindennapi mókuskerék, ("munka, csekkek, meg már megint ezt meg azt kell venni a gyereknek, meg már megint nem tudtam kialudni magam"), akkor majd lehet fogja magát, és kiszáll, te meg ott leszel a semmibe, és mehetsz kuncsorogni a szüleidhez. Te mindenképpen függsz valakitől, mert önállóan egyenlőre nem tudsz létezni.

Nem mondom, hogy vetesd el, de ezt alaposan át kell gondolni.

2016. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
56%
De te nem dolgozol, nincs végzettséged, te szerencsétlen nyomorult. Még hogy nem vagy hülye...ha nem lennél az, tudnád, hogy nem fog tudni eltartani egy 22 éves egy családot.
2016. dec. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
56%
Biztos a pasija is közel egy milkát keres mint itt nagyon sokan😀.
2016. dec. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
70%

ha esetleg apuka menetközben meggondolná magát, csak a szüleid hozhatják el a kórházból a kicsit, mert KISKORÚ vagy. a gyvt-ben NINCS fiatalkorú fogalom, mielőtt kijavítanál... kiskorú terhes lévén, védelembe vesznek. Ha védelembe vesznek, egy lakcímen kell lenned a szüleiddel életvitel szerűen. Ha nem támogatják, nem gondolnám, hogy odaviheted a gyereket. Arról nem beszélve, hogy a gyereked úgy jön ki a kórházból, ha kiengedik egyáltalán, hogy védelembe lesz véve.


Az anyagi és lelki részét elmondták a többiek, az a tv-i háttér.


Üdv, egy gyejós.

2016. dec. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 Nonina válasza:
55%

Szia.

Kérdésedre a válasz:nem kényszeríthet abortuszra senki, sőt ha úgy döntesz akkor is megpróbálnak lebeszélni.

A korodba hogy belefére azt csak és kizárólag te döntheted el, éppúgy mint a párod megitélése és a bizalmad iránta szintén csak a te döntésed. Jelzem ha a párod válalja a gyereket akkor a te gyámságodat is válalhatja( nembiztos hogy ez a neve) a lényeg, hogy nemkell a szüleidtől semmilyen támogazást várnod, ha a párod már nagykorú és válal benneteket.

Egyéb megjegyzésem ne foglalkozz azok véleményével a te tetteidről akiknek nincs jobb dolguk mint veled foglalkozni. Te mindig azzal foglalkozz, hogy a legjobbat hozd ki azokból a döntéseidből amit már meghoztál( függetlenül attól hogy az jó vagy rossz döntés volt)

2016. dec. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!