Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok. Terhes...

17 éves lány vagyok. Terhes vagyok ma tudtam meg, és a szüleim nem engedik hogy megtartsam. Ha meg akarom tartani, kell hozza szülői engedély?

Figyelt kérdés

2016. dec. 30. 21:37
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
61%
Nekem cssk azt magyaràzza meg vki mi ez a sok èn vedekeztem de teherbe estem fiatal làny? Tudod egyàltalàn mi az a vèdekezès? Elèg ostoba lehetsz a kinyilvànulàsodbòl megitèlve. Itt többen elmondtàk mire szàmits. Erre eorditasz velük. Egy gyerek nem olyan mint egy cipö ha meg unod eldobod!!!! GONDOLKOZZ! Nem vagy màs mint egy 17 èves nagyra nött ovodäs......gratulalok az eszedhez. Üdv 5 gyermekes anyuka
2016. dec. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
57%

Gymhivatalhoz kell fordulni, ha ebben a kérdésben nem egyeztek a szüleiddel. A gyamhivatal dont, szinte mindig a terhes véleményét támogatva. Tehát a gyereket megtarthatod.

A szüleid a 18. eleteved betolteseig nem rakhatnak ki -de szépen megkeserithetik az életedet otthon.

A gyereknek, mivel kiskorú vagy, gyamot fognak kirendelni - ez általában a nő anyja. Amennyiben a párod apasági nyilatkozatot tesz, nem kell gyam, hiszen ez esetben van egy nagykorú szülő. Te semmilyen támogatást nem tudsz igénybe venni a gyerekre, az a gyamnak vagy az apának fog járni.

Érdemes vegiggondolni, hogy megeri e egy életre össze veszni a szüleiddel, kockáztatni az egész jövődethiszen ha 17 vagy, olyan hosszú nem lehet még a kapcsolatod, hogy egészen biztos lehess benne, nem maradsz egyedül. Gondold végig, mihez kezdesz akkor, ha ott maradsz egyedül terhesen, vagy egy csecsemővel, nulla jövedelemmel, segítség nélkül.

2016. dec. 31. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
47%

20-as nagyapáddal jönni,aki kb. 100éves volt fiatal...mehetett dolgotni,mert ha nem ment elvitték közveszélyes munkakerülőként,ennyi. Ismerhetett egy nőt,azt el is vehette,és ennyi volt a társkeresés. Finoman szólva sem összehasonlítási alap egy mai párkapcsolattal!


Ettől még a kérdező nagyon gyerek és nagyon meg kéne értenie bizonyos dolgokat! Mert ez nem annyi,hogy megszülöm és babázok! Rengeteg oldala van,amit mérlegelni kell! És nem fafejűen kéne hozzáállni!

2016. dec. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
29%
20-as, nem magamból indulok ki, de látom, te igen. 3 diplomám van, jó fizetésem, 2 gyerekem. 22 évesen ebből semmi nem volt, 17 évesen meg főleg. Viszont egyedül is megállnék a lábamon, ha bármi történne a férjemmel, ellentétben a kérdezővel. Ugyanis nem ész nélkül vállaltunk gyereket. Tudod, néhány magyar nő nem hülye. Utálhatsz ezért nyugodtan. :)))
2016. dec. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
0%
Annak a 20-asnak szólt, amit töröltek, mostani 20-as, ne vedd magadra az előbbit.
2016. dec. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

1 éve és 9 hónapja vagyok együtt a barátommal.

És tudom hogy igaza van mindenkinek, de félek hogy ha elvetetem nem lehet gyerekem utána

2016. dec. 31. 10:58
 27/45 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon nagyon ritkán fordul elő a mai modern eljarasnal, hogy később nem sikerül teherbe esni, ettől nem kellene félned.

Attól viszont igen, hogy hogyan tudsz egy gyereket felnevelni. 17 évesen nincs vegzettseged, nincs munkád, lakásod, egzisztenciad. A gyes 24e körül van, a csaladipotlek 12. Ebből pelenkát, gyógyszert, ruhát, ha nem tudsz szoptatni akkor tápszert is kell venni a gyereknek. Hidd el, nem elég rá. Na és akkor még se ágya, se babakocsija, se furdokadja, játéka, stb nincs a gyereknek. Nem tudom a párod mennyit keres, de nem igazán tudom elkepzelni, hogy annyit, ami elég lenne két felnőttet és egy gyereket eltartani. Albérlet, rezsi, élelmiszer, ruházat - és még erre a gyerek....

Gondold meg nagyon jól.

2016. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
55%
Ez hulyeseg hogy nem lehet utana gyereked! A hugom 19evesen ment abortuszra vegig ott voltam mellette,segitettem neki,depresszios volt,mert amint "apuka "megtudta hogy terhes,szepen lelepett.....es o 24volt az a pasi csak ugy mondom...es most meg ujra terhes...vegre valami normalis ertelmes felelosseg tudatos palival...de ilyet nehez talalni...gondold at,hogy hogyan akarod elcseszni az eletedet fiatalon,szinte meg gyerekkent,a legszebb eveidet,elotted meg az elet...a "parod"mit szolt a dologhoz?
2016. dec. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
49%

24 évesen estem teherbe. tervezett baba, 26. vagyok 2. babával terhesen. sokkal több ideje vagyunk együtt Férjemmel, mint te.

DE mi és pár hónap után tudtuk,hogy korán szeretnénk gyereket (manapság 24 is korai sok velem egykorú lány így is még a bulit választja és a karriert, de lehet okosan is csinálni, mi pl meló és gyerek mellett diplomázunk)

egy szó, mint száz, normális kapcsoalatban, megbízol a barátodban, nem lép le stb. akkor vállald be. nem kényszeríthetnek abortuszra. Valószínű nem lesz vmi bulizós életed, de gondolom ezt szeretnéd. Ezt neked kell egyedül átgondolnod, ha normális kapcsolatod van szerintem vágj bele. Nem hinném,hogy szülői engedély kell.


Bár nem árt egy normális végzettség, azért ezt ne felejtsd! Sajnos sokan elítélnek majd, de ha ltáják,hogy komolyan veszed belátják majd.


amit írtál,hogy nem lehet gyereked:

semmi gondom nem volt 1. lányom születéséig, szülés után nem állt el a vérzésem és takarítottak (kb. abortusznál) most 2. babámmal vagyok terhes, valszeg fiú lesz, és van egy amnion szalagom(elkötheti a gyerek kezét stb. eléggé veszélyes és teljesen lutri, eddig semmi gond). Fene tudja mi ez, én se tudtam, valószínű sebösszenövés a takarítás miatt. Tehát nem valami veszélytelen egy abortusz és látod nekem nem volt mégis lett ez a bigyó.


én véleményem: tartsd meg! :) és leld örömöd mert határtalan ckiságok :) szerintem jó fiatal szülőnek lenni :) bár tny várhattál volna ,de ez már mindegy.


bocsi,hogy hosszúra sikerült

2016. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
53%
A legjobban lepontozott koment az volt, hogy beszélj a szüleiddel. Érdekes.
2016. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!