Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek hogy ne hízzak a...

Mit tegyek hogy ne hízzak a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Első terhességemnél 65kgról indultam, 80kg voltam mikor szülni mentem. 72-vel mentem haza. Szoptatás után eléggé meghíztam :-( pedig nem iszok cukros löttyöket és nem eszek sokat (sőt)

Most 75kg vagyok (167cm) és újra babát várok.

Eddig nem idegesített ez a dolog de most belegondoltam, hogy mekkora leszek pár hónap múlva és kiakadtam.

Nem akarok nyáron 40fokban 90kilo lenni.(nem az alakom miatt hanem mert nem fogom bírni)

Úgy gondoltam, hogy most érzek elég erőt és belefogok egy életmód váltásba.

Hülyeség? Vagy helyes dolog?

Hogy kezdjem? Megoldható hogy a súlyom maradjon ennyi de a baba nőjjön? A terhességi cukorbetegség miatt féltem a picit.

Olyan kismamák válaszát várom akik viszonylag nagy súllyal kezdték a terhességet és nem híztak valamint tudnak segíteni .


2017. jan. 1. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

En inofoliccal fogytam es szedtem a 17 hètig terhesen, etrend kiegeszito igazabol.

16. Hetig futottam minden nap 15percet es tornaztam lábsûllyal ezeket teherbe eses elott is csinaltam.:)

Sokat setaltam, nem szedtem terhes vitamint, mert panaszokat okozott. Ahogy abbahagytam konnyebb lett minden. Helyette C vitamin, Magnezium, D vitamin , kalciumot szedtem.

Kerultem a nassolást, amennyire tudtam. De foleg a gyros kajat, zsiros eteleket es a tomeny tesztakat kenyerbol barna.

Ha nassolhatnekom tamadt gyumolcsot ettem. Estenkent tornaztam ugy mint futas utan! :)

2017. jan. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt nem irtam h a 16.hettol csak 5 percet futottam 5-ot gyalogoltam. 5-ot futottam a 18. Hètig! Utana mar csak a torna napkozben es este! Reggel ehgyomorra torna a legjobb ketszer annyira hasznos. Es igyal rengeteg vizet. :)
2017. jan. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én 94el kezdtem, 98al mentem szülni, 89el jöttem haza, most 86 vagyok, szeptemberben szültem.

nekem az sokat segített szerintem, hogy végre beállt a pajzsmirigy-szintem (ezt érdemes megnézetni), illetve 34. hétig dolgoztam, nem hagytam el magam (38. héten született)

2017. jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia, 94 lg kezdtem most tartok plusz 5 kg-nál. Ladeevitet szedtem mert hányingerem volt a gravidától. Minimális édességet ettem mert nem bírta a gyomrom, cukros lötyit megálltam hogy nem iszom. A sós nasit is csökkentettem. Mivel harmadik baba így a napi mozgás is megvan 😊. A másik két terhességem alatt kb 15 kg ha nem több jött rám akkor 84 kg -mal kezdtem. Első után 76 kg lefogytam a második után nem sikerült előjött a pcos-m.
2017. jan. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A baratnom erosen tulsulyos. A vernyomagas magas, terhessegi cukorbetegsege nem jott elo, ennek ellenere az orvos erosen javasolta neki mindket terhessege elejetol, hogy dietazzon.

Kb a cukrosdietat kovette, viszont nem olyan szigoruan, nem merte ki grammra az ennivalot es evett a csaladnak fozott etelekbol, de a mennyisegre nagyon odafigyelt es direktben kerulte a szenhidratot, amennyire tudta (edessegek, pekaru, kenyer nagyobb mennyisegben, normal adag koretek, stb).

Keress ra mintaetrendre es latni fogod, hogy kb mi es milyen mennyisegben ajanlott.

Neki ez igy bevalt, mindket gyerekkel fogyott valamennyit kb a 20. hetig, majd stagnalt a sulya, vegere pedig keves jott vissza. 2-3 kg plusszal zarta a terhrssegeket, szulessel joval tobb ment le, igy mindket alkalommal kozel 10 kg-mal volt kevesebb terhesseg utan, mint elotte.

Sajnos szules utan, szoptatas alatt vissza is szedte ennek a nagyjat, mert akkor mar nem figyelt ugy oda, nem volt ideje gyakran keveset enni.

De neki nagyon bevalt ez.

2017. jan. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A terhességi cukorbeteg diétával szerintem nem nagyon lehet hízni illetve minimális pár kg jött rám. Egészségesnek meg egészséges az a diéta, hiszen minimálisra csökkented a szénhidrát bevitelt. Szóval napi 180g szénhidrátot ha eszel akkor tuti nem fogsz 20 kg-t hízni. A babának sem kell annyi szénhidrát, de neked sem. Nézz utána miből áll egy ilyen diéta. Azért mert nincs terhességi cukorbetegséged, attól még biztos lehet ilyet csinálni, de persze kérd ki orvos tanácsát.

Amúgy a terhességi cukorbetegségtől nem kell félteni a picit, nem értem ezt miért írtad, mert úgyis akkor diétán vagy és sűrűn ellenőrzik a cukrodat, nekem is terhességi cukorbetegségem volt, semmi probléma nem volt belőle és teljesen átlagos méretekkel született a fiam.

2017. jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

IR-em van, a terhesség előtti 160 gr ch-s diétát folytatom, napi ötször eszek, elosztva a ch mennyiséget.

24+4 hetes vagyok, eddig 3 kilót fogytam. Ha innen fel is jönnek a kilók, szerintem akkor sem lesz olyan sok.

Cukor terhelésem jó lett, lekopogom.

Nézd meg a neten ezt a fajta evést, de azért nőgyógyászoddal beszéld meg, én is folyamatos endokrinológus kontroll alatt vagyok.

2017. jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem, hogy mostanában már növeltem a ch mennyiséget, 180körül eszem.
2017. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

161 cm-rel kb 75 kg-mal kezdtem a terhességet. Eleinte nem figyeltem oda sajnos az étkezésre, elég rosszul is voltam az első trimeszterben, sokat nassoltam. 24 hetesen plusz 8 kg jött fel. Aztán rossz lett a cukorterhelés eredménye, jött a 180g szenhidrat diéta, napi 5 alkalommal vercukor mérés.

Az első két hétben 2kgot fogytam, azóta stagnál a sulyom. A baba súlya normális, szépen gyarapszik, de nem túl nagy.

A lényeg a gyakori és nagyon tudatos táplálkozás. Én legalább napi öt alkalommal eszem, így egyenletes a vercukor szintem. Eleinte bevallom, éhen akartam halni, de most már megszoktam.

Étrendet a neten néztem,plusz kaptam sok táblázatot a diabetesz rendelesen is.

Ha csak megelőzés a celod, egyszerűbb. Nem kell semmit meregetni, kb megbecsulod, mi mennyi szenhidrat, és az alapján eszel. Biztos sikerülni fog.

2017. jan. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyobb súlyról (ha nem kezdesz el zabálni) kevesebb a hízás. Több vékony ismerősöm nagyon sokat hízott az elején. Rajtam van 15 kg felesleg, és még semmit nem híztam, 14. hét. A paramétereim kb. mint a tiedek. Nem diétázom.
2017. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!