Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől van esélye a...

Hányadik héttől van esélye a babának, ha korábban születne?

Figyelt kérdés
2017. jan. 8. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A dokim azt mondta, amikor 24 hetesen elvetéltem, hogy a 28. hét előtt kizárt, hogy nem károsodik komolyan a baba, onnantól van esélye normális életre. 30. hét fölött már jók az esélyek az életben maradásra és ez hétről-hétre folyamatosan nő, 34. héttől szinte ugyan azok az esélyek az épen születésre, mint az időre születetteknek.
2017. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Így igaz, ahogy az első írja. Nekem is mindig azt mondta az orvosom, hogy ha a 28. hetet betöltöttem, onnantól már jó esélyei vannak.
2017. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy 26. hétre született, most másfél éves kislányt ismerek (sógornőm tesójának a lánya). Majdnem akkora, mint az én 5 hónapos lányom, egy ruhaméretet hordanak, csak az a kislány súlyban több. Egyébként egészséges, mindent korrigált kora szerint csinált, sőt van, amit hamarabb (pl. már mond szavakat 2-3 hónapja).

Egy most 5 hónapos kislány szintén 26. hétre született, ő most 3700 gr, ő is egészséges.

Lehet, hogy nekik szerencséjük volt, nem tudom. De mosolygós, boldog kislány mindkettő.

2017. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2017. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy rokonomnak 27 hetre szuletett kisfia. Nem sok eselyt adtak neki mikor megszuletett, tudogyulladasa is volt megminden. Ahhoz kepest lassan 2 honapos mar, rengeteget eszik, hizik szepen, mar reg otthon van. Ranezesre nem mondana meg senki hogy szuletesekor alig adtak par %-ot az orvosok a tulelesere. Nyilan az, hogy barmifele idegrendszeri karosodasa van-e vagy lesz-e, csak idovel fog kiderulni. De az biztos, hogy eros baba, amin keresztulment szuletese utan foleg az elso 2-3 hetben szegenyke... De en azt mondom, foleg ezek utan, hogy semmi sem lehetetlen.
2017. jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2017. jan. 8. 18:26
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nagyban attól függ hol születik. Honvéd, Sote már 25 héttől hazaad egészséges babákat, vidéken sokkal rosszabb a helyzet. 28 hétre születtek az ikreim a Honvédban, mentálisan és fizikálisan is teljesen egészségesek, semmivel sincsenek elmaradva (sőt),2 évesek.
2017. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!