Megmaradhat a baba?

Figyelt kérdés

PCOS vagyok es kiderult,hogy összejott a baba.

Az orvos azt mondta 5 hetes,es 2 hét mulva menjek vissza.

Nagyon hanyingerem van par napig mindent kihanytam most enni tudok de keveset es hanyingerrel.

Vajon fejlodni fog a betegsegem ellenere?


2017. jan. 13. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megmaradhat. Legalább a 12. hétig (én majdnem végig szedtem) szedni kell a metformint és különösen fontos most tartani az IR diétát. De a szavaidból úgy veszem ki, hogy nem állsz kezelés alatt.
2017. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ne aggódj én is PCOS-ES vagyok és mellé IR-es is. 2 hete szültem egy egészséges kislányt 38+5 hétre. Minden rendben lesz. Gratulálok és Boldog Babavárást 😄 😘
2017. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem kb 2hónapja mondtak meg hogy pcos vagyok kb 1 eve nem menstrualok,sosem dietaztam. Utrogestant kaptam az orvostol.
2017. jan. 13. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaj, a PCOS nem olyan nagy mumus ám, mint elsőre gondolod :) A terhességbe nem kavar be, csak annyi a hátránya, hogy így nehezebb teherbe esni. Na ezen te túl vagy, szóval innentől legalább a terhesség végéig nem is vagy PCOS-os, mivel terhesség alatt felszívódik. Később többnyire vissza szokott térni, de ha szerencsés vagy, akkor egy életre megszabadulsz most tőle. Én is PCOS-os vagyok, nekem is volt, hogy 1 évig nem volt menstruációm, vagy fél évig, többnyire pedig 3 havonta volt. Nehezen is jött így a baba. Első ultrahangon már nyoma se volt a PCOS-nak. Azóta is teljesen tiszta a petefészkem. Én is kaptam utrogestant a 12. hétig. Azt mondta az orvos, hogy teljesen fölösleges valószínűleg utrot szednem, de a biztonság kedvéért felírta és tényleg semmi gondom nem volt.
2017. jan. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utrogestannal simán megmaradhat, de én is javaslom, nézesd meg mielőbb, hogy van-e IR-ed, és ha igen, kezdj el diétázni, de előtte keress fel egy dietetikust, mert nagyon nem mindegy, hogy mikor mennyi és milyen szénhidrátot eszel.
2017. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5-es értek egyet, #4-es nagyon könnyelmű... Ha kezeletlen IR van, szignifikánsan nagyobb a vetélés esélye, ezért egyáltalán nem szabad félvállról venni. A PCO nem a cisztákról szól, az csak az okozat, mellékes tünet, ha úgy tetszik, az ok és a probléma a terhesség szempontjából is az az IR.


Nem kell megijedni, de keress fel endokrinológust, vagy dietetikust. A legfőbb az, hogy került a gyorsan felszívódó szénhidrátokat ez az alap. A többi már finomhangolás, hogy mit mikor és mennyit, de a legfontosabb, hogy került a cukros, fehérlisztes dolgokat. legalább addig, amíg orvos mást nem mond, ezzel ártani nem ártasz, ellenben fontos lehet a baba szempontjából.


#1 voltam, IR-es, PCOS anyuka

2017. jan. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom mindenkinek!
2017. jan. 13. 13:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is PCOs vok;) màsodszorra vagyok terhes (8 hetes) sajnos az első elment pedig ott is szedtem a gyogyszereket! Fontos h ha a teherbeesesnel nem szedtel gyogyszert nem tartottal dietat akkor ne valtoztass semmit most mar mert az egy sokk a szervezetnek! Most voltam endodokinal es ő nem is irta mar fel a merckformint mondvan h kozben mar nem szabad elkezdeni, igy kell vegig vinni a terhesseget! Azért ha lehet ne egyel sok cukrot! A dietat en sem tudom tartani mert rosszul vagyok mindentol ill hanyok, kb krumplit meg teljes kiörlesű zsemle megy le a torkomon de sokszor eszek piciket, erre figyelj oda! Csak ügyesen;)
2017. jan. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!