Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig vagyok köteles bejelent...

Meddig vagyok köteles bejelenteni a terhességem a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
9.hétig vagy 3 hónapos korig?
2017. jan. 15. 10:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb munkahelyen van üzemorvosi vizsgálat belépéskor illetve évente. Ilyenkor ha rákérdeznek és eltitkolja, az a munkáltató megtévesztése, ami miatt terhesen is ki lehet rúgni.


Én sem értek egyet vele, de így van.

2017. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%
Nem ismerem a céget ahol dolgozol igy azt mondom semmiképpen ne jelentsd csak próbaidő utan. Tolem nem kérdezte az üzemorvos állapotos vagyok e, fennáll-e ennek a lehetősége. Talan csak elfelejtette. Ha viszont Toled igen, jobb ha beszélsz valamelyik főnököddel, feleteseddel. Ha van koztuk emberbarát talán tud segiteni. Mondjuk ahol én dolgozom nem rugnanak ki, ami ritka, de hatha a Te cégednel is szamit az ember maga es nem csak a penz dominál. De ha üzemorvos rákérdezett akkor jelezd.
2017. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ki pontozott le es miert?
2017. jan. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már dolgozik akkor túl van az üzemorvosi vizsgálaton. Nálunk ezt még munkába állásnál lezavarták és tőlem sem kérdezte senki terhes vagyok-e. Amúgy meg a munkáltató honnan tudná mikor szerzett a terhességről tudomást? Nincs joga semmilyen orvosi leletet kérni. Legalábbis szerintem. De ha nagyon fontos keress fel egy jogi tanácsadót esetleg,ő segíthet pontosan mik jogaid ill.kötelezettségeid ilyen esetben.
2017. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk évente 1-szer van üzemorvosi, idén ősszel volt. Annak is, aki jan-ban lépett be. És nem kérdezték senkitől, hogy terhes-e.


Amúgy a törvény eléggé védi a kimamákat, ha a kérdező a próbaidőt kihúzza, nem hiszem, hogy utólag felróhatják neki a "megtévesztést". Azzal beismernék, hogy hátrányosan meg akarták különböztetni a terhessége miatt, ami tilos.

MErt ugyebár a próbaidőn megfelelt, nem rúgták ki.

2017. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

[link]


Itt írnak erről, de nem hagyja bemásolni az adott szakaszt.

2017. jan. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, alkalmassági uzemorvosi vizsgálat nélkül nem vesznek fel senkit dolgozni, így kizart, hogy a januári belépőket ősszel vizsgalnak
2017. jan. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!