Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógyszert lehet...

Milyen gyógyszert lehet terhesség alatt szedni hányinger ellen?

Figyelt kérdés

A gyógyszertárban kértem, B6-ot kaptam rá. A betegtájékoztatóban azt írják, hogy: "A készítmény terhes és szoptatós anyáknak történő adagolására vonatkozóan adatok nem állnak rendelkezésre, ezért általános óvatosságból a B6-vitamin alkalmazása a napi 25 mg-ot ne haladja meg, tehát a tablettából naponta legfeljebb egy vehető be."

Egy tabletta viszont nem elég. Az előző terhességem alatt nagyon durva hányingerem volt, hetekig kihánytam mindent, még az ágyból is csak addig keltem fel amíg kimentem hányni, mert folyamatosan szédültem is, alacsony volt a vérnyomásom.

Most viszont nem tehetem meg, hogy hetekig "kidőljek", meg a családnak sem szeretnénk egyelőre elmondani hogy terhes vagyok, de attól félek, ha nem szedek valami hatékony hányinger elleni szert, nem fogom tudni titkolni az állapotomat.


Tehát a lényeg, van-e valamilyen gyógyszer ami terhesség alatt szedhető és erős a hatása?


2017. jan. 15. 15:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom, en csak azt tudom, hogy paracetamolt lehet szedni fajdalomra, bar ketlem, hogy az hanyingerre jo.

Viszont gyogyszeren kivul azt hallottam, hogy egy kisebb pohar kola megszunteti a hanyingert. En nem probaltam, de tobben mondtak, probald ki, hatha :)

2017. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
B6-t lehet szedni.En is azt szedtem kozepidoig majdnem.Napi kettot is.Gyogyszeresz is es nogyogyasz is azt mondta ezt lehet.Reggel reggeli elott vettrm be egy dbot es akkor bennem maradt a kaja.
2017. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2 vagyok,meg a b 6 kiegeszotesekent citromos asvanyvizet ittam 1-1 poharral.Az is segitett.
2017. jan. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Cerucal. A betegtájékoztatójában is benne van, hogy lehet terhesség alatt használni és hatékony.
2017. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Azért ez nem egészen így szerepel a téjékoztatóban.Szedhető,ha az orvos úgy ítéli meg,hogy a kismamának az megfelelő.

Mikor terhes voltam,nekem pont azt mondták,hogy ezt ne szedjem.

2017. jan. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Semmit se szedj, a terhes vedo vitaminokon kivul. Ez az en tanacsom gyogyszereszkent. Meg egy gyogyteat sem javaslok, mert az is tartalmazhat olyan iridoid szarmazekokat(ha valaki csak laikuskent veszi esz nelkul a boltban), amelyek artalmasak lehetnek a babara. Ha nagyon rosszul erezned magadat. Ilyenkor ha van ra lehetoseged, igyekezz elfekudni, keszits magad melle egy nagy pohar vizet(kb fel-1 litert) es azt igyad, egyel melle esetleg vmilyen kekszet vagy ropit, vagy banant, a lenyeg, hogy legyen benne tapertek(a banan rengeteg fruktozt-gyumolcscukrot tartalmaz). A lenyeg, hogy lelegezz melyeket es lassan, es addig fekudj/ulj amig el nem mulik a rosszul let.

A terhes vitaminoktol (mint folsav, B12 vitamin es az azt tartalmazo etelek, mint teljeskiorlesu peksegek) segitenek ezeket a rosszul leteket lekuzdeni, mivel "erositik" a terhesseget. Maig nem tisztazott teny, hogy a legtobben a terhesseg korai szakaszaban miert vannak rosszul, de ugy feltetelezik, hogy ez az anya termeszetes immunvedekezese.

Remelem jobban leszel minel hamarabb!:)

2017. jan. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Nekem b6 nem hatott,meg a kisebb kajálások sem,keksztől is hánytam.reggel egyedül a hideg tej segített.A kólát en is ajánlom kis mennyiségben és hidegen(nem jéghidegen).Cocculinet próbáltam még,az jó volt viszont a hasam meg fájt.Általában a szénhidráttartalmú ételek segítettek,mikor már enyhébb volt a hányinger.Kitartás!
2017. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os! Egy gyógyszerésztöl elvárnám, hogy tudja milyen súlyos állapotba kerülhetnek a hányós kismamák és ne adjon hülye tanácsokat, pl. víz ivása (ami egyébként fontos dolog, de a hányásra nyilván nem hat).

Kérdező! B6-ot nyugodtan szedhetsz, nekem nem használ, cerucal-t a 12. héttől lehet szedni, nődoki felírja neked.

2017. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az az állapot, "amíg el nem múlik" legutóbb 2 hónapig tartott. Addig folyamatosan hánytam, feküdtem. Most nem tehetem meg, egyrészt itt van a lányom, másrészt egyetemista vagyok, be kell járnom, és nem hányhatok a vonaton. A B6 nem működött, azt is kihánytam. Most megpróbáltam megint, de megint nem érzem hatékonynak, bár még nem olyan durva, mint az előző terhességem alatt, és csak délelőtt vagyok rosszul. Csak attól félek hogy megint olyan rosszul leszek, és ez ellen kellene valami hatékony.
2017. jan. 15. 20:17
 10/17 anonim ***** válasza:
En 2 hete kezdtem el hanyni nagyon rosszul voltam...sirtam is egy ismerősom mondta h ő dedalont vett be es elmulasztotta neki vegleg a hanyingert. Sajnos en kihanytam a dedalon tabit uh kupot hasznaltam es azota nem hanyok! Cocculinet viszontvszedek estenkent mert emelygek, dokivazt mondta az mehet nyugodtan! Meg mielőtt jonnek a lepontozasok voltam uh-n es nincs baja a babanak a dedalontol..sajnos nekem panikbetegsegem van a hanyastol uh muszaj volt bevennem mert remegtem mint a kocsonya es nem akartam megvarni h fulladozzak a rohamtol. Több helyen is olvastam h dedalon mellett egeszseges baba szuletett.
2017. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!