Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógyszert lehet...

Milyen gyógyszert lehet terhesség alatt szedni hányinger ellen?

Figyelt kérdés

A gyógyszertárban kértem, B6-ot kaptam rá. A betegtájékoztatóban azt írják, hogy: "A készítmény terhes és szoptatós anyáknak történő adagolására vonatkozóan adatok nem állnak rendelkezésre, ezért általános óvatosságból a B6-vitamin alkalmazása a napi 25 mg-ot ne haladja meg, tehát a tablettából naponta legfeljebb egy vehető be."

Egy tabletta viszont nem elég. Az előző terhességem alatt nagyon durva hányingerem volt, hetekig kihánytam mindent, még az ágyból is csak addig keltem fel amíg kimentem hányni, mert folyamatosan szédültem is, alacsony volt a vérnyomásom.

Most viszont nem tehetem meg, hogy hetekig "kidőljek", meg a családnak sem szeretnénk egyelőre elmondani hogy terhes vagyok, de attól félek, ha nem szedek valami hatékony hányinger elleni szert, nem fogom tudni titkolni az állapotomat.


Tehát a lényeg, van-e valamilyen gyógyszer ami terhesség alatt szedhető és erős a hatása?


2017. jan. 15. 15:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
semmit nem lehet sajnos. én is ebben vagyok most, úgyhogy több helyen rákérdeztem. b6 vitaminból 5-öt is bevehetsz (nekem ezt javasolta az orvos), nem lesz belőle gond, mert vízben oldódó vitamin. az más, hogy én se nagyon látom, hogy használna. mást nem lehet szedni, ha kiszáradás fenyeget, akkor infúziót tudna adni és ennyi. én is rettegek az utazásról. épp most hánytam gyakorlatilag előzmény nélkül, sugárban. nem tudom mi lesz, ha ez a vonaton jön rám...:( szóval átérzem a problémád.
2017. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
nekem kifejezetten mondta az orvos, hogy deadalont nem lehet :(
2017. jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
En arra reflektaltam, kedves 8-as, hogy nem tartom jo dolognak egybol a gyogyszerek bevetelet agyba-fobe. A masik velemenyem pedig hogyha veszes hanyasrol es az ennek koszonheto kiszaradas fenyegetne, akkor nem ide irogatna a kismama (bocsanat, nem tamadni akarok) hanem elfaradna orvoshoz es itt veget is er a tortenet.
2017. jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem biztos, hogy meg tudja ítélni, hogy "ez már vajon az?". én többször voltam kiszáradás szélén, de mindig csak utólag jöttem rá, hogy már talán mennem kellett volna a kórházba (ahol, más fórumos tapasztalatok szerint sokszor "hisztinek" tekintik, hogy megjelenik a kismama. úgyhogy őszintén szólva ez is visszatartott, erre tényleg semmi szüksége az embernek) aztán én szerencsére jobban lettem. csak azt akarom mondani, hogy belülről nem biztos, hogy mindig tisztán ítéljük meg a helyzetet.
2017. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ja, meg még valami: nekem az üres víz könnyebben visszajön,mint valamilyen cukros ital. de ez egyéni lehet gondolom. állítólag minél hidegebben, jégkockával akár, érdemes inni az italokat, az nyugtatólag hat a gyomorra.
2017. jan. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem Németországban a nőgyógyászom Cariban gyógyszert írt fel a sok hányásra, még fizetnem sem kellett érte a gyógyszertárban.. Doxylaminsuccinat, pyridoxinhydrochlorid a hatóanyaga. Otthon még mindig nem adnak semmit, csak B6-ot ajánlanak.. Nem tudom, hogy miért lehet ez.
2020. márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Végül jól utánaolvastam... Az egyik összetevő B6, a másik antihisztamin. Ma kezdtem el szedni, az első kapszulát kihánytam 10 perc múlva, de valahogy mégis jobban érzem magam. 1-1-2 az adagolása, ez azért jó, mert este a 2 szemet nem fogom kihányni remélhetőleg. :D


[link]

2020. márc. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!