Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanátok egy babát,...

Ti megtartanátok egy babát, ha nagy valószínűséggel érzékszervi fogyatékossággal születne?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 21:15
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%
Nem tartanám meg semmiképp sem. Én nem aszisztálom végig (amíg én élek) azt ahogy olyan dolgokkal küzd meg napi szinten, ami egészséges embernek magától értetődő és természetes. Elég nehéz az élet e nélkül is. Ha baleset vagy betegség miatt érné maradandó károsodás, az teljesen más. De így hogy tudom hogy fogyatékossággal születne.. nekem inkább lenne szívem elvetetni mint a harcát végignézni a világgal.
2017. jan. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes hogy azok vannak teljesen lepontozva, akik szerint meg kellene tartanod a kisbabád...

én mindenesetre nem bírnék el a lelkiismeretemmel, de kívánom, hogy a legjobb döntést hozd meg!

2017. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem gyengénlátó. Mielőtt terhes lettem beszélt a férjem a szemészorvosával, aki azt mondta, hogy mindenképpen csináltassunk magzatvízvételt. Én erre nem voltam hajlandó. Egészséges babánk született. A férjem testvérééknél a kislány gyengénlátó. Ők voltak down-kór gyanú miatt magzatvízvételen, ami egészségesnek mutatta a babát. Szóval ezzel a vizsgálattal nem kimutatható szerintem.

Én nem tudnám elvetetni. Hogy merült fel, hogy esetleg beteg a baba?

2017. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
12-nek. Én nem pontoztam le senkit. Nem várok gyereket, csak kíváncsi voltam. Én is megtartanám, de látom, sokan nem. Pedig ezekből a fogyatékosságokból eredő hátrányok szerintem nagymértékben korrigálhatók. Tudok például olyan hallássérült kisfiút, aki kitűnő volt és mesemondó versenyen is első lett. Ugyanazt az anyagot tanulták a hallássérültek iskolájában, mint a normálok. Vagy mindig megmosolyogtat a vak házaspár a Farm, ahol élünk című filmből is, akik fogyatékosságuk ellenére tanárok lettek.
2017. jan. 16. 10:03
 15/29 anonim ***** válasza:
92%

#12

Nem is rád céloztam, kérdező, általánosságban írtam :)

2017. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne keverd ide a Farm, ahol élünket... Ott látó szinészek játszanak egy mesét, köze nincs a valósághoz.


Sokáig én is úgy gondoltam, hogy megtartanám, mert betegen is az én gyerekem. Aztán láttam egy ismerős mindennapi, emberfeletti küzdelmét egy beteg gyerekkel, akin érdemben nem tud segíteni, és ez alapjaiban változtatta meg a hozzáállásomat.

Nyilván nem mindegy, milyen súlyú fogyatékosságról van szó, de sajnos van, amikor "valakinek" akkor teszel jót, ha nem szülöd meg. (És itt nem a szülőkre gondoltam.)


7.

2017. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
72%
Megtartanám.
2017. jan. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
86%
Megtartanám.
2017. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
86%

Több barátnőmmel is megtörtént, hogy az orvos 100 százalékra mondta, hogy a gyerek Dawn-os lesz, vetessék el.


Ők szerencsére anyai érzéseik miatt megtartották, és mindegyik baba tök egészségesen született!


Gondold el, mit éreztek volna, ha potyára megöletik őket.


Amúgy meg ha beteg is, a tiéd!

2017. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
86%

A féllábú kutyát sem lövöd árokba, ha úgy születik, hanem max beviszed egy menhelyre, ha nem bírsz vele.


A fészen hány olyan bejegyzés van, h félszemű kutya gazdát keres. Hányan megkönnyezik meg mondják, milyen megható, a gyereket, aki egy élő EMBER, meg csak úgy elvetetnéd?


Szerintem te jó ember vagy és meg fogod tartani.

2017. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!