Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanátok egy babát,...

Ti megtartanátok egy babát, ha nagy valószínűséggel érzékszervi fogyatékossággal születne?

Figyelt kérdés
2017. jan. 15. 21:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
87%

Az egyik ismerősöm beteg vízfejű babát szült, és beadta otthonba, ahol gondját viselik.


Van már otthon 2 egészséges gyereke.


Ő meg van nyugodva, mert nem kell azzal a sokkoló tudattal élnie, hogy megölte a saját vérét, viszont a legjobb körülményeket biztosítják a beteg kislányának. És amúgy szeretik egymást.

2017. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
84%

11-es, bírom ezt az érvelést.


Anyai szívem nem viselné el, hogy csámpás a gyerek, ezért inkább lelövöm géppisztollyal.

2017. jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%
Mert az abortusz - bármiért is történjék - ugyanolyan gyilkosság, mint fegyverrel lelőni valakit. Csak itt épp vagy savval maratják szét a kis testét, míg órákig kapálózik, vagy abortuszkanállal kaparják ki egyenként a kis pici ujjait, kezeit, lábait. Néma sikolyt hallat olyankor a baba, csak senki nem hallja, mert a magzatvíztől nem hallatszik.
2017. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó te hülye vagy, más bajod nincs. Nálunk nem szoktak savat önteni anyukába, azt a távol keleten szokás.

Senki nem vergődik órákig megcsonkítva, nem tudom milyen filmet néztél..!

Majd akkor pampogjál ha látod mennyit szenved egy anya aki fogyatékos gyereket nevel! Arról nem beszélve milyen jövő elé néz a gyerek.

Igen, anyai szívem nem viselné el!!!

Qrva könnyű itt dobálózni avval hogy gyilkosság, meg akkor is a te gyereked de a gyakorlatban a mindennapok már nem ilyen cukormázasak!

2017. jan. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
63%

Azért a vakság és a siketség nem olyan orbitális nagy fogytékosság, hogy ne lehessen elviselni!

Van egy tucat siket ismerősöm! Elárulom, hogy jobban komunikálnak mint én, annyira tudnak kompenzálni! Van köztük több diplomás, pici gyerekkel!

Biztos jó lett volna egy ilyen csodás embert kinyírni önzőségből?!

2017. jan. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
57%

Mert mondjuk, ha értelmileg sérült és epilepsziás, vagy súlyos autista....

De csak azért kinyírni, mert vak, vagy siket? Aki egyébként boldog, teljes életet tud élni?!

Önzőség az abortusz ilyen esetben! A gyerek nem egy Gucci táska, amivel villogunk!

2017. jan. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
87%
Igen. Ezekkel a fogyatékosságokkal lehet teljes életet élni.
2017. jan. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
71%

Akkor magyarázzátok már el nekem, hogy ha a beteg gyerek is pont olyan gyerek, mint az egészséges, akkor miért van az, hogy a beteget valaki megszüli, beadja egy intézetbe, és otthon az egészségeseket neveli, akkor azzal semmi gond nincs, viszont ha az egészségeset valaki bevágja egy intézetbe, akkor a világ legrosszabb embere lesz belőle egyből!

Mert én nem látom a különbséget. És mielőtt azzal indokolnátok, hogy ott jobb ellátást kap, nekem ez nem elfogadható válasz, mert ha nem tudom ellátni, miért szülök gyereket? (Az egészségeset is ellátják ugyanúgy.)

Valóban jobb egy beteg gyereknek a családjától távol, idegenek közt, mintha meg sem születik? Szerintem nem. Kinek a javát szolgálja, ha intézetbe dugják? A családét. Akkor miért is kellett megszülni? Hogy ne legyek "gyilkos"?

2017. jan. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Elvetetnem. Semmilyen fogyatekkal elo gyermeket nem szeretnek, tudom milyen es mennyi ido es turelem kell, szoval ki van zarva.
2017. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!