Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit szólnátok, hogyha ha...

Ti mit szólnátok, hogyha ha nem terveztetek babát de mégis összejön, ráadásul ikrek?

Figyelt kérdés

A barátnőm fogamzásgátló tabletta mellett esett teherbe. Tegnap tudtuk meg, ráadásul az orvos szerint 2-en lesznek, tehát ikrek. Körülbelül 6 hetes lehetnek.

Én még mindig nem tudom felfogni, hogy tabletta mellett, és ráadásul 2 lesznek.

Ti mit szólnátok?

Főleg 19 évesen?

Mert én annyi vagyok, a barátnőm 18.

Am meg fogjuk tartani őket, az abortusz eszünkbe sem jutott, csak egy kicsit sokkolt minket, de leginkább az hogy 2 en lesznek...


Üdv,


2017. jan. 28. 20:39
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Rendben:)
2017. jan. 29. 12:44
 22/43 anonim ***** válasza:
66%

velünk ugyanez megtörtént, azzal a különbséggel, hogy már nem kölkök voltunk, hanem 30 évesek és házasok...


Nem sokkolt le annyira, mert pár hónappal későbbre már amúgy is terveztük volna a babát, de azért hozzá kellett szokni a gondolathoz. Akkor viszont leesett az állunk, mikor kiderült, hogy kettő jön!


Most már nagyfiúk, és kistesójuk is lett.

2017. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
90%
Gratulálok, dupla öröm és boldogság, de nem akarok hazudni, nehéz is lesz az elején, de minden másodperc "melót" megérnek a kis csöppségek. Ha van segítségetek, vegyétek bátran igénybe, nyugodtan jelezzétek a szülőknek, ha tudjátok, hogy számítani fogtok rájuk. A háztartáson ne stresszeljétek magatokat, minden percet használjatok ki a picikkel, olyan gyorsan eltelik a csecsemőkor. Sajnos.
2017. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

Persze, a szüleink is nagyon örülnek, és segíteni is fognak.

Mondjuk az én szüleim tudják, hogy hogy kell "bánni" az ikrekkel, mert nekem van egy ikertestvérem.:)

2017. jan. 30. 21:33
 25/43 anonim ***** válasza:
12%

Bocs, de én nem hiszek az ilyen becsúszott esetekben. Normálisan kell szedni a tablettát, és akkor nem jön össze. Nem kell olyan sokmindent csinálni, csak elolvasni a betegtájékoztatót és betartani 100%-ban, és ha bármi mást szed mellette (gyógytea és recept nélküli cuccok is), akkor annak a papírját is.


Hát kemény lesz, az biztos... Ne legyen igazam, de nem biztos, hogy 5 év múlva még együtt lesztek.

2017. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van,sz utolsonak,es csodak nincsenek,egy ido utan mindenki beleun,es a "szerelem"az elmulik ,meg ha volt is egyaltalan,es ahogy a bolcs magyar tudja,mindigis csak a toltottkaposzta lesz jo ujramelegitve.:D
2017. jan. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Remélem, nem lesz igazatok...am nagyon szeretjük egymást, ő az első barátnőm, és neki is én vagyok az első.
2017. jan. 31. 07:44
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rendszeres gyógyszerszedés mellett lett, igaz, csak egy. Én örültem neki, ikrek engem is sokkoltak volna elsőre, de idővel biztos hozzászokik az ember a gondolathoz. :)
2017. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Pénteken volt a barátnőm az orvosnál, és azt mondta hogy mindben rendben velük, nem okozott gondot a fogamzásgátló:)
2017. febr. 12. 17:05
 30/43 anonim ***** válasza:
67%

Visszagondolva nagyon nem jött volna jól az akkori élethelyzetemben (épp egyetem kezdéskor). De gondolom ha így lett volna, akkor megfordítom a sorrendet: először babázok az ikrekkel, aztán kezdődhet az egyetem. Igazából most is csináltam egy második szakot munka és gyerek mellett, ami tény, hogy kemény volt, de sikerült. Ebben az alternatív variációban is tudom, hogy végig csináltam volna. Mint ahogy azt is sejtem, hogy akár a szűkebb, akár a tágabb család is felajánlotta volna sok segítségét.

Amiatt szerintem külön ne aggódj, hogy ketten vannak. Az elején keményebb lesz persze, de 2-3 év múlva pont ugyan emiatt lesz könnyebb is. Mert egyidősek lesznek, jól kijönnek, jól eljátszanak majd.

2017. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!