Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek is, , csúnya, ,...

Szerintetek is, , csúnya, , nevet választottunk a babánknak?

Figyelt kérdés

A múlt heti ultrahangon derült ki, hogy kisfiút várok. Mi már előre eldöntöttük a férjemmel a fiú és a lány neveket is, úgyhogy már csak arra vártunk, hogy hátha megmutatja magát.


Viszont amikor elmondtuk a családtagoknak illetve az ismerősöknek a kiválasztott nevet mindenki azt mondta, hogy borzalmas és nem is fogják a nevén szólítani majd a babát...


A név pedig a Gergő lenne. A mai világban már tényleg ,,ciki,, ilyen nevet adni a gyermeknek??


A véleményektól függetlenül egyébként marad ez a név, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is. :)


2017. febr. 13. 15:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
87%
Nekem az egyik kedvenc fiúnevem,mondjuk a Gergelyt szeretem igazán, de a Gergő is nagy kedvenc. És nem utolsó sorban az egyik fiatalabb egyetemi tanáromat hívták így, nagyon illett Hozzá a neve, nagyon jó fej férfi volt, iszonyat okos, és baromi vicces. Szval nekem egy ilyen felnőtt férfi képe kapcsolódik a fejemben össze a Gergő névvel.
2017. febr. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is esélyes a Gergő. Nekem nagyonis tetszik. Nálam a 'gáz' kategóriába az agyonerőltetett, sosem hallott ősmagyar,- és a fonetikusan leírt külföldi nevek tartoznak.
2017. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
85%
Valami "Rikárdó" féle névre számítottam, de ez szép nekem tetszik. Viszont én Gergelyként adnám és úgy szólítanám Gergőnek.
2017. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is teszik, szép név!
2017. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen jó név! Nekem tetszik! Én a helyetekben odaállítanék hozzájuk és mondanám, hogy "beláttuk hogy igazatok volt, átnéztük a listát és másik nevet választottunk! Ha tetszik, ha nem, Rikárdó lesz!" - vagy valami egyéb lehetetlen nevet mondanék... 😀


Egyébként mi pont ezért nem mondtuk el egyik gyerekünk nevét sem addig amíg meg nem születtek! Tuti kiborultak volna és megpróbáltak volna lebeszélni róla.. Persze úgysem sikerült volna, de nem akartam hogy idegesítsenek

2017. febr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
42%

Miert lenne csunya?

Nekem tetszik a Rego is;)

2017. febr. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
76%

#8-as, csak megjegyzem,h nem becenev a Gergo, m szerepel az MTA elfogadott hivatalos nevlistajan...ugyh innentol kezdve nem becenev.

Egyebkent pedig szerintem nem csunya nev egyaltalan...foleg azokhoz a nevekhez kepest, amiket manapsag elonyben reszesitenek. Masodszor pedig abszolut a Ti dolgotok a paroddal, h milyen nevet valasztotok a sajat gyereketeknek, es ha Nektek ez a nev tetszik, akkor hajra :)

2017. febr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
44%

Nekem az a bajom vele, hogy becenév. A Gergely amúgy is férfiasabb.

Nem mindegy, hogy Kovács Gergő van a személyiben, ami számomra egy örök kisfiús név, vagy Kovács Gergely, ami viszont komoly, férfias, viszont lehet Gergőzni.

2017. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
85%
Ha megfeszülsz, akkor sem találsz olyan nevet, ami mindenkinek tetszene. Soha nem mertem ilyesmit a számra venni, hogy csúnya nevet választott valaki, pedig sokszor találkozok olyan nevekkel, amik nekem nem jönnek be. Ehhez viszont nekem semmi közöm, ahogy másoknak se az én gyerekem nevéhez. Akinek olyan nagyon extrán jó névötletei vannak, az tarsa meg a saját gyerekének! A Gergő egy szép név és véleményem szerint baromi messze áll a borzasztótól! Aki ilyet mondana nekem, hogy nem hajlandó a gyerekemet ezen a néven szólítani, annak megmondanám, hogy amíg én őt nem Izének hívom, addig lesz szíves a gyerekemet a nevén szólítani! Szánalmas, hogy mit megengednek maguknak az emberek!
2017. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
27%

8 vagyok.

17-nek: Tudom, hogy már anyakönyvezhető, mint lányneveknél a Kata vagy a Panna. Azok is becenevek.

De így is jobb, mintha Tamás, Csaba, vagy Péter lenne. Nekem ezek a nevek nagyon nem tetszenek, mégis van belőlük annyi, hogy Dunát lehetne rekeszteni.

Ahogy előttem írták, úgysem találsz olyan nevet, ami mindenkinek tetszik.

2017. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!