Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtok nekem tanácsot adni...

Tudtok nekem tanácsot adni hízással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy 26 hetes kismama vagyok és már 13 kg plusznál járok. :( Pedig semmivel nem eszem többet, mint terhesség előtt, sőt még a fehér kenyeret és pékárukat is kiiktattam az étrendemből. Semmi nasit nem eszem, max gyümölcsöt vagy joghurtot. De a kilók mégis jönnek. :(

Van valakinek ötlete, hogy mit tehetnék, hogy ne hízzak?


2017. febr. 20. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Eleve túlsúllyal indultam, ráadásul cukros is vagyok.

Sajnos az a rossz hírem van, hogy bizony attól hízol, amit megeszel.

Akkor is, ha te ezt nem érzed többnek. Ebben az esetben lehet, hogy most sokkal kevesebbet mozogsz.

Az utolsó trimeszterben eleve kb. 500 kcal-val többre van szüksége a szervezetnek. Előtte jóformán elhanyagolható a többlet kalória igény, inkább vitamin és ásványianyag kell jóval több.


Kezdj el naplót írni, hogy mit eszel egész nap, és legalább este számold ki hogy mennyi kalóriát vittél be. Természetesen minden falat számít: egy pohár tej ott, egy pohár narancslé itt, egy darab sajt, pár szem gyümölcs, stb.

2017. febr. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Engem is érint a probléma :( 18 hetes vagyok és +8nál járok :(
2017. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Látod is magadon a felesleget, vagy inkább a pocakodra megy a kg?

Cukrodat nézték, ott minden rendben?

Próbálj inkább ásványvizet inni, (3-4l) ne a cukros gyümölcsitalokat (nem tudom mit iszol, de még ez szokott gond lenni).

Próbálj meg sétálni délután, ha teheted. Fél-1 órát ha bírod. Köretnek egyél rizst, párolt zöldségeket, csirkét, halat.


Én a terhesség végére én már a +15kg-nál jártam, és annak a 3/4 a pocakom volt. Egy nagyon kevés felesleg lett a combomon, és a derekamon, ami szülés után el is tűnt. 51 kg vagyok, 167cm.

2017. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves Első!

Köszönöm, kipróbálom. Minden megoldás érdekel, mert nagyon el vagyok keseredve.

Azt mondjuk nem mondanám, hogy keveset mozgok, mert van egy 8 éves lányom és egy 2 éves kisfiam, ők gondoskodnak az elegendő mozgásról.

2017. febr. 20. 16:47
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Hát hetek számához képest nagy a pocakom, idősebb terhesnek mondanak. :) Magamon nem érzem a felesleget, talán egy pici van a combomon meg a derekamon.

A 24 hetes cukorvizsgálat tökéletes lett. És igen teát ittam, de már azt is abbahagytam pont a cukor miatt.

2017. febr. 20. 16:49
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én is bőven 10 kg felett jártam már 26 htesen, mindkét lányommal 20 kg felett híztam, pedig nem zabáltam....de gyakorlatilag a szoptatással lement az első 3-4 hónapban minden! ha valóban nem eszel sokat, akkor inkább vizesedésről van szó, és nagyon hamar le fog menni. Szerintem ne aggódj ezen :) ez most nem az az időszak...az egészség persze fontos, de ha kiiktattad a pékárukat, nem eszel sok cukrosat, akkor megtetted a maximumot.
2017. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Carragher_x ***** válasza:

Az elsővel nagyon egyetértek.

Illetve én is megemlíteném, hogy az üdítő/cukros tea vonal is eléggé hizlal, amit sokan nem is számolnak az étkezésükbe.

Valamint valószínűleg kevesebbet is mozogsz, mint a terhességed előtt.

2017. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
gyümölcs tele van szénhidráttal, úgyhogy azt csökkentsd.
2017. febr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Vizesedni nem vizesedsz? Egyél naponta hatszor keveset, ebédelni ebédelj normálisan.
2017. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem vizesedsz? Én túlsúllyal kezdtem el a terhességet. Nagyon odafigyeltem arra hogy mit és mennyit eszek 38+5 -re született a kislányom 2700 grammal és 47 centivel. Összen 4 kilót híztam
2017. febr. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!