Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudtok nekem tanácsot adni...

Tudtok nekem tanácsot adni hízással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy 26 hetes kismama vagyok és már 13 kg plusznál járok. :( Pedig semmivel nem eszem többet, mint terhesség előtt, sőt még a fehér kenyeret és pékárukat is kiiktattam az étrendemből. Semmi nasit nem eszem, max gyümölcsöt vagy joghurtot. De a kilók mégis jönnek. :(

Van valakinek ötlete, hogy mit tehetnék, hogy ne hízzak?


2017. febr. 20. 16:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Még nem vettem észre, hogy vizesednék.


8-as válaszoló. Igen tudom, a fiammal szénhidrát diétán voltam, ott nagyon fel lettem világosítva a gyümölcsökről is.

2017. febr. 20. 17:44
 12/15 anonim ***** válasza:

Túlsúlyos kismamák általában sokkal kevesebb plusszal mennek szülni. Előttem szépen leírták már, hogy hogyan próbálj enni mi az amit kerülj. Mennyi plusszal szülted az előző gyermekeid? Valahol olvastam, hogy sokszor genetikai dolog... van aki eszik sokat akár kettő helyett is és hízik, majd nem eszik legközelebbi babánál és nagyon figyel még is majdnem ugyan annyi megy rá fel. Nem tudom mennyi valóság alapja van...


Nekem anyukám 48-kg-al kezdte a terhességet és 24 kg ment rá fel, úgy hogy végighányta a terhességét, evett azért rendesen, de nem kettő helyett... Szülés után aránylag hamar lement róla a nagyja fél éven belül meg visszanyerte az eredeti súlyát.


Lehet vízesedik a tested ami nem tűnik fel, de ha egészségesen eszel, akkor sajnos el kell fogadni, hogy most több jön fel... ez egy ilyen terhesség. Babucival legyen minden rendben és neked se legyen nagyobb bajod, mint amennyit a mérlegen mutató szám lelkileg okoz :)


Több zöldség, kevesebb gyümölcs, liszt cukor, és ásvány víz az üdítők helyett, vagy gyümölcstea minden nélkül.


Én túlsúllyal kezdtem a terhességemet, 18 hetes vagyok és csak most jött rám egy fél kg. Nem hánytam IR-em és pajzsmirigy gondom is van, cukorterhelésem viszont jó lett. Eszek ami jól esik, de igyekszem figyelni, hogy ne essek át a ló másik felére.


Drukkolok, hogy sikerüljön megszüntetni a hízást.


Jó egészséget neked és a babának is! Első a baba aztán jöhet a diéta ;)


18hkm

2017. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm szépen a válaszodat!

Előző terhességeimnél a lányommal +26 kg lett a vége, kereken 100kg-mal mentem szülni. :(

Kisfiammal 10 kilót híztam, de tuti híztam volna még, csak 33 hetesen született lepényleválás miatt. :(

Alapból 183 cm vagyok és 76 kg-mal kezdtem a terhességeimet, mind a hármat.

Pajzsmirigy problémám nekem is van, megfordult a fejemben, hogy a hormonszintem változott azért van a hízás, de szerencsére rendben van. Cukrom is jó, így passz!

Igazad van, első a pocaklakó, eddig vele minden rendben volt, remélem így is marad! :) Március 8-án megyek legközelebb orvoshoz, majd vele is egyeztetek még erről.


Még jobban odafigyelek majd az étkezésre, de ha mégis megy fel a mutató a mérlegen, hát majd lemegy remélem. Három gyerek mellett szerintem nem fogok unatkozni. :D


Jó egészséget és boldog babavárást kívánok Neked! :)

2017. febr. 20. 19:06
 14/15 anonim ***** válasza:

Az étkezési napló jó ötlet, használd a kaloriabazis.hu-t!

Úgy állítsd be, hogy a szülés időpontjáig 0 kg-ot szeretnél fogyni, amikor meghatározod a kalóriaszükségletet.


Ne gyümölccsel és joghurttal lakj jól, egyrészt mert lehetetlen, másrészt mert nem tesz jót se neked, se a babának. Sült húsokból bármennyit ehetsz (ha van zsírja, azt ne edd meg), kevés rizzsel, bármilyen zöldséggel, salátával. Minél több legyen a hús.

A gyümölcs jó, de napi 1-2 darabra kell korlátozni.


Ha teljes kiőrlésű kenyeret eszel, vedd figyelembe, hogy bár egészségesebb minden szempontból, de ugyanakkora súlyú darabban több a kalória, mint a fehérben.

2017. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Elkezdheted a 160gr ch-s diétát, de úgy, hogy egyél 180-200 grot.

Rengeteg minta étrend van a neten.


Napi 5x kell enni, elosztva, teljes kiőrlésű dolgokat, rizs helyett barna rizst, húsokat korlátlanul és sok zöldséget.

Gyümölcs számolós, sok víz


Sokan elkezdik, ha pl.rossz lesz a cukorterhelés, és megáll a hízásuk utána.

2017. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!