Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért "versenyeznek" ennyire...

Miért "versenyeznek" ennyire a kismamák h ki hízott kevesebbet a 9 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom,hogy zabáljunk önfeledten és hízzunk 30 kilót,de ez a túlzott rettegés a terhesség alatti hízástól már kóros lett...Persze vannak itt kivételek,akik a terhessègi cukorbetegség miatt köteles diétázni,ez rendben is van.Viszont nagyon sok egészséges kismami fél megenni még egy szelet kalácsot is nehogy felszaladjon fél kg.Félreértés ne essen nem egy túlsúlyos írigy kismama vagyok,bizony én is próbálok egészségesen étkezni de nem vetem meg néha néha az édességet vagy a gyorskaját sem.Ismerösöknek is ha nem az elsö,de a második kérdésük már az,hogy eddig mennyit híztál?! Most komolyan ez a legfontosabb?

Elsö babámmal 12kg-ot híztam,van aki azt is soknak tartotta.Szerintem nem ilyenkor van itt az idelye hogy topp formában legyünk,vagy én gondolom rosszul?

Nem terhesség alatt kell mindent megtenni a jó alakért,hanem elötte és utánna...



2017. febr. 28. 13:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
37%

Szia. Tevedsz alatta is lehet tenni az alakèrt. Csak nem ùgy, mint NEM terhesen. A fogyokura valoban nem ekkor esedekes. De a dieta meg jot is tesz. A dieta azt jelenti, hogy szabalyokat hozol az eletedbe, nem eszel annyi nasit, nem iszol annyi cukrosat es kevesebb tèsztát eszel stb. Szóval kicsit tulzas amit a vegen irsz. A gyereknek sem jo a tulzott elhizas. Bar MI a barátnőimmel ìgy sem versenyzünk. En plusz 6kgval mentem szulni, nasi helyett gyumolcsot ettem es kerultem a cukros uditoket ( ez a babanak is jo, nem csak Nekem) egyik baratnom 10plusz kgval ment szulni, a masik sajnos plusz 17kgal, es neki a kezdo sulya is sok volt a pajzsmirigye miatt. De nem versenyzunk. Azota fogytak hogy nem szoptatnak. Nekem maradt a regi alakom. De nem nezzuk le egymast. Sem en oket h hiztak, sem ok engem h " vigyaztam az alakomra"pedig inkabb az EGÈSZSÈGEMRE ÈS A BABÁM egèszsègère.. nem az alakom volt az elodleges. Az csak egy kis plusz jó! :)

Persze vannak akiket en sem ertek.. ikres kismama a faluban a 25hetig futott nem is keveset. Meg hegyet maszni ment es tùrázgatni.. na az mar számomra is sokkolò :)

Udv 34hkm :)

2017. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%

Mivel manapság nagyon fontos lett a külső. A nőknek ma már nem csak szépnek, egészségesnek és vékonynak kell lennie, hanem tökéletes anyának és feleségnek egyszerre, miközben a karrierjét sem hanyagolja el.


Mindenki igyekszik minél kevésbé megváltozni a terhesség alatt is, mivel Rubint Rékák meg hasonló sztárok bizonyították, ha elég keményen edzel és odafigyelsz, akkor nem leszel túlsúlyos ekkor sem.


Frusztráló és idegesítő ez a megfelelési kényszer, de ezek miatt teljesen érthető, hogy miért küzdenek ezzel annyian.


Nekem még nincs gyerekem, de a nővérem terhessége alatt a szüleim is mindig ezt kérdezték először, hogy hány kilót hízott, kövér-e sovány-e, vigyázzon, ne egyen kettő helyett stb.

Aztán a háta mögött is kibeszélték ugyanezt. Számomra ez gusztustalan és felszínes viselkedés a részükről, miért nem a lányuk, vagy az unoka hogylétéről érdeklődnek...

2017. febr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
74%
Miért beszélgetsz hülyékkel? Én biztos nyernék ebben a versenyben, 22 hetes vagyok, mínusz 7 kilóval, vészes terhességi hányás. Most akkor az jó? Főleg az a része, amikor rugdos bent szegényke, mert semmi nem marad meg bennem? Ne foglalkozz másokkal!
2017. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
55%
aki nem foglalkozik másokkal az nem gyakorizik....ennyi!
2017. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek a 11. kommelntelővel.Nem is azt írtam,hogy terhesen dobjuk el magunkat az ágyon és csokit meg pizzát együnk egéssz nap.Igen,nekem is vannak elveim,nem viszem túlzásba a rossz szénhidrátot,edzek,viszonylag egészségesen étkezem...viszont ezt nem terhesség alatt kezdtem el,és nem is viszem túlzásba.Persze,a rengeteg hízás káros a babára is,anyukára is.Viszont egy ideje ez a fitt mamiság el lett túlozva...
2017. febr. 28. 14:42
 16/30 anonim ***** válasza:
28%
Semmi nem lett eltúlozva, hanem eddig nem törődtek vele eleget a kismamák, iogy ne legyenek újévi ebédhez való hízók. A kettő helyett kell enni ugyebár és egyéb ürügyek a zabára. Inkább fitt mami legyen valaki, mint ilyen. A jó alakért pedig igenis terhesség alatt is tenni kellene. Meg úgy általában az igényesség. Sokan elfelejtenek nők lenni terhesen és utána még évekig. Azt csodálkoznak, ha a férj nem kìvánja őket. A másik pedig, hogy divat lett beszólni azoknak, akik bio módon élnek vagy etetik a gyereket. Pont, hogy ez lenne a normális, egészséges. Aki beszól, az pedig majd nyavalyoghat a kórházban pelenkában már 60 évesen.
2017. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
78%
Én soha nem aggódtam azon,hogy mennyit fogok hízni és mások se érdekeltek soha. Mondjuk én soványként kezdtem így minden plusz kg-al egyre normálisabban néztem ki. 14 kg jött rám mind a 3 gyereknél és noha én szerettem volna megtartani a szülés utáni súlyom,de sajna max 6 hónapon belül mindig a kezdő súlyomnál voltam.
2017. febr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Most akkor a 20 kilót hízott barátnőmet le kellene kocáznom,és megaláznom,hogy hogy is mert ennyit hízni?!Nem tartom igénytelennek mert ennyit hízott,sőt soha nem is volt az...s magamat sem tartom igénytelennek mert be merek fordulni a Mc-be gyorskajára.Első baba után 3 nappal már a terhesség előtti súlyomon voltam,6 hónap múlva a hasam is újra kockás volt,s ez igy lesz másik baba után is.Viszont most nem arra törekszem h csak 5 kilót hízzak,minden nap keményen edzek,és kínozzam magunkat.Nekem ez az életstílusom,és miért kéne lenéznem azt aki felszedte a +18,20 kilót?!BIO-ételről nem is volt szó...
2017. febr. 28. 15:10
 19/30 anonim ***** válasza:
53%

16# kezdjuk ott h sokan mint a pajzsmirigyes baratnom, nem is tudnak fogyni. Tudàs nèlkül soha ne ítèlkezz. Nemtudhatod ki min megy át az èletben.

Èrdekes règen kismamavitaminok sem voltak ès fitt mamik sem mègis egèszsègesek az akkoriak.. na de ami 20ève megy az vmi hihetetlen szr.

Kb akkor kezdodtek a fitt mamik, ha nem elobb. Es a terhesvitamin? En kerulom nagy ívben, nem bìzom benne. Valahogy bizarul hiznak tole a " pocaklakók".. no meg ha egeszseges taplalkozik valaki, akkor az nemis kell. Csak a folsav es a D vitamin en ezeket szedem. Meg magneziumot. Minek kellene tobb, ha eszek gyumolcsot. Zoldseget , rizst, levest eszem heti 3szor. Szóval megvan a vitamin , ami kell. Fittmami sem vagyok, kinem allhatom a fittmamikat, Sarka Kata ea Rubint reka megtehetik h edzenek heti 7szer es szepitkezzenek.. de nem mindenkinek van erre pènze ès nem mindenkinek fontosabb az alakja es a gyereke. Sokan csodalják ezeket az " anyukákat" , de ezek... csak biologiai ertelemben anyàk. Mert mint nő jol vizsgáznak az edzőteremben.. de otthon? ...

Orulok , h egyetertesz velem Kedves kèrdező!!

11#- es voltam!

2017. febr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajna nekem is diétáznom kell a 24.héttől,az első 14 hetet végighánytam. Így most ott tartok,hogy 34 hetesen 1,5kg-mal még mindig kevesebb vagyok mint a terhességem előtt. Őszintén én ennek annyira nem tudok örülni,nekem kicsit nyűg,hogy számolgatnom kell a szénhidrátot,és figyelnem az órát,hogy 3 óránként egyek. Inkább leadnám szülés után azt a 10-12kg-ot... Tudom egészségesebb a diéta,de azért néha sírni tudnék mikor megkívánom a pizzát vagy a csokit. Ezért nem értem én sem azt aki sanyargatja magát,azelőtt sem voltam nagy cukorpárti,de szerintem mértékkel mindent lehet. Na meg ilyenkor a baba kellene legyen a legfontosabb,nem az a pár plusz kg.
2017. febr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!