Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért "versenyeznek" ennyire...

Miért "versenyeznek" ennyire a kismamák h ki hízott kevesebbet a 9 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom,hogy zabáljunk önfeledten és hízzunk 30 kilót,de ez a túlzott rettegés a terhesség alatti hízástól már kóros lett...Persze vannak itt kivételek,akik a terhessègi cukorbetegség miatt köteles diétázni,ez rendben is van.Viszont nagyon sok egészséges kismami fél megenni még egy szelet kalácsot is nehogy felszaladjon fél kg.Félreértés ne essen nem egy túlsúlyos írigy kismama vagyok,bizony én is próbálok egészségesen étkezni de nem vetem meg néha néha az édességet vagy a gyorskaját sem.Ismerösöknek is ha nem az elsö,de a második kérdésük már az,hogy eddig mennyit híztál?! Most komolyan ez a legfontosabb?

Elsö babámmal 12kg-ot híztam,van aki azt is soknak tartotta.Szerintem nem ilyenkor van itt az idelye hogy topp formában legyünk,vagy én gondolom rosszul?

Nem terhesség alatt kell mindent megtenni a jó alakért,hanem elötte és utánna...



2017. febr. 28. 13:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
89%

Első baba: Alapból túlsúlyos voltam. De sokat hánytam az elején. Közepén nem figyeltem oda. Végén cukor-gyanús voltam, 160ch-s diéta. Összesen 11 kg plussz. (90 kg-mal mentem szülni.)


Második baba: Talán 3x hánytam, azt is vitamin, gyógyszer éhgyomorra való bevétele miatt.

Félidőig nagyon kívánós voltam, zabáltam. Utána leálltam, figyelgettem a kajámat. 12 kg lett a vége. (81 kg-mal szültem.)


Barátnőm 20 kilót szedett fel. Doktornő, védőnő szólt, hogy magas a cukor, diétázzon, mire palija közölte "Nem fogod éheztetni a gyereket pár diplomás idióta miatt"....

2017. febr. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

21-es, erre majd a barátnőd palija akkor is emlékezzen, amikor cukorbeteg lesz a gyereke. Mert ha egy terhességi cukros kismama nem diétázik, akkor az fél-3 kg-os gyerek hasnyálmirigye termeli az inzulint a 60-90 kg-os anyukának.


Most akkor ki is az idióta?

2017. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
22: Én hiába mondtam, le lettem hurrogva. Nem akarom szétOFFolni a kérdést, csak ha már szóba került, most 1 éves a kisfiú, 8,4 kg, a főtápláléka még mindig a tápszer, mert alig van olyan étel, amit egyáltalán megeszik. Hogy lehet-e összefüggés, nem tudom...
2017. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
88%
Én is nagyon fontosnak tartom, hogy keveset hízzak a terhesség alatt.Szerintem minden kismamának figyelnie kellene a súlyára,ennek ellenére természetesen nem ítélek el senkit ha a terhesség alatt sokat felszed. Az előző 2 terhesség alatt 20-27 kg-ot hiztam, bár lement mindkétszer ,de sokat szenvedtem miatta.Most 17hetes terhes vagyok és semmiképp nem akarok olyan sokat hizni.Szerintem normális ha egy nőt aggasztanak a kilók :) érdekes hogy régen nem volt ez "divat" , ahogy telnek az évek tényleg egyre inkább nagyobb és nagyobb probléma lesz ha egy kismama többet hízik mint 10kg.Ha igy haladunk kötelezően betartandó étrend lesz a terhes nőknek.....
2017. márc. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%
Aki úgy érzi, hogy ennie kell, az egyen meg mindent, amit szeret, aki diétázna inkább, az tegye azt, aki pedig végig akarja edzeni a terhességét, hát lelke rajta. Mindenki érzi azt szerintem, hogy mi jó a babájának és neki is! Ahányan vagyunk, annyifélék vagyunk. Így nem lehet általános érvényű kijelentéseket tenni, mert minden ember, ezen belül minden kismama, és még ezen belül is minden terhesség más és más. A lényeg, hogy tedd úgy, ahogyan nektek jó! Amíg nincs semmilyen panasza az embernek, és a baba is szépen fejlődik, addig kövesse az ösztöneit.
2017. márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Nazaret ***** válasza:
84%
Mert mostanában ez a legújabb dili. Mindig van valami, amit nem szabad és kötelező a terhesség alatt. Majd lecseng ez is, mint minden más ostobaság!!
2017. márc. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Csak a személyes véleményem....szerintem túl sok a tilalom,ne napozz,ne szolizz,ne egyél,ovatosan a gyümölccsel,ne tarts állatot,ne tornázz,ne fesd a hajad,ne használj ilyen-olyan krémeket,no müköröm blablabla....alkohol cigik oké hogy tiltólista,de könyörgöm,tényleg ennyire kötött a terhesség?Régen dehogy voltak ilyen tilalmak,elmegy nő kedve a terhességtől is :( 14 éve voltam először terhes,minden nap macskát kutyát simogattam,ettem kolbászt szalonnát rengeteg gyümölcsöt,napoztam, festettem a hajam,ha fájt valamim gyogyszert vettem be,az égvilágon semmi baja a lányomnak.Na persze én közel 30kg-ot híztam de nem érdekelt mert olvadt le rólam szülés után.Túlzásnak tartom ezt a sok 21.századi szabályt,legalábbis nagyrészét....
2017. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
84%
Utolso, sajnos azert van sok valtozas, mert minden egyre karosabb. A Nap, az etelek, stb. Felnottbol is egyre tobb a beteges, allergias, es nem a 40-50-esekre gondolok, hanem a 20-30-asokra. Tudom hogy regen minden jobb volt es lakhatunk valyoghazban is meg vadaszhatunk es bogyot szedhetunk, de sajnos a vilag valtozik. A technika elore fejlodik, az emberek egeszsege visszafele.
2017. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen mostmar karosabb a Nap sugara is, mivel (altalunk) vèkonyabb mar azota az ózonrèteg
2017. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Csirot válasza:
Nekem eleve van kb 20 kg túlsúlyom. Én az elsővel 6 kg-ot híztam a 12. hétig, de gondolom a nagy része víz lehetett, mert igazából nem ettem másképp, talán csak többet rágcsáltam ropit, kekszet az émelygés miatt. Aztán sajnos missed ab lett 12 hetesen. Utána pár hét alatt eltűnt ez a plusz, így a következő terhességemnél ismét annyi voltam, mint az első elején, a 12. hétre +3 kiló jött fel, onnantól meg a 30. hétig még kb 4-5, és innentől nem is híztam többet. Ugyanúgy ettem, mint terhesség előtt, nem voltam kívánós. A 37. héten kiderült, hogy terhességi kolesztázisom lett (nem ürült valamiért az epe), valószínűleg ezért is állt meg a hízásom is (illetve tul.képpen fogytam, mert a babám meg közben fejlődött rendesen). Szülés után pár héttel már -2kg a terhesség előtti súlyomhoz képest, viszont a szoptatás alatt meg iszonyatosan kívánós lettem, meg is lett az eredménye, mert 9 hónapra rá már majdnem annyi voltam megint, mint a szülés előtt! Mikor abbahagytam a szoptatást, akkor lement kb 4 kg, de még így is az "eredeti versenysúlyom" felett voltam 2-3 kgval. Most 8 hetes terhes leszek holnap, és 3 kg-val vagyok több, mint legutóbb ilyenkor, illetve most nagyon odafigyelek arra, hogy sok-sok folyadékot igyak, hogy elkerüljem az elején a vizesedést. Eddig sikerült, mert még nem híztam semmit és remélem, hogy ezúttal is sikerül megállnom 8-9 kg-nál, illetve a szoptatás alatt is nagyon oda fogok figyelni (semmi, de legalábbis jóval kevesebb csoki és jégkrém), mert pont elég a meglévő túlsúlyom, nincs szükségem többre. Koplalni nem fogok a terhesség é szoptatás alatt, de odafigyelek arra, hogy sok zöldséget és gyümit egyek, pékáruból a rozs- vagy teljes kiörlésű lisztből készültet eszem, durumtésztát használok stb. Szerencsére alapjáraton nem vagyok édesszájú, meg sem tudom mondani, mikor ettem utoljára pl csokit. De ugyanígy nem vagyok oda a cukros üdítőkért sem. A pluszkilóimat a fogamzásgátló tabinak (soha többet) meg a mozgásszegény életmódomnak köszönhetem.
2017. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!