Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen "életképtelen"...

Teljesen "életképtelen" vagyok a terhességem 5. hetétől, most 7 hetes vagyok, hogy "élhetném" túl?

Figyelt kérdés
Az 5. hétig minden rendben volt, semmi tünetem nem volt, nagyon örültem neki, mert sajnos az eddigi életem során nagyon sokszor volt hányingerem mikor milyen betegségek miatt és konkrétan rettegtem tőle, hogy most is az lesz. 5 hetesen elkaptam az influenzát és egy hányós-hasmenős vírust, hólyagos torokkal. Ez két hete volt, de még mindig nem tudok felkelni az ágyból. A torkom még mindig hólyagos, mivel nem szedhetek gyógyszert és állandó hányingerem van. Enni is és inni is alig tudok, jön minden vissza, de sikerül a hányást visszatartanom, bár néha azt érzem jobb lenne, ha kijönne, mert akkor hátha kicsit elmúlna a rosszullét. Az orvos szerint ez már nem a vírus, hanem a terhesség miatt van, de lehet valaki teljesen "életképtelen" egy terhesség miatt? Szégyellem magam, mert sem dolgozni nem tudok még visszamenni, sem itthon nem bírok csinálni semmit. Teljesen másokra vagyok utalva és úgy érzem kezdek depressziós lenni, semmi életkedvem nincs. Mit tudnék tenni? Volt már így más is?
2017. márc. 11. 12:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Hú én tudom miről beszélsz. A 6.héttől a 16.hétig egyfolytában hánytam,sokszor a víz sem maradt meg bennem. Volt,hogy vödröt kellett rakjak az ágy mellé,mert esküszöm nem bírtam lábrállni és kimenni a WC-ig. Ha nem élem át el sem hiszem,hogy egy terhesség ennyire tacsra vághatja az ember lányát. A háztartást a férjem vitte,munka után főzött magának ill.engem is próbált ápolni. Én táppénzre jöttem akkor,aztán meg barnáztam így vissza sem mehettem már dolgozni. Kitartást! 35hkm
2017. márc. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Segítséggel tudod túlélni. Én az elsővel hat hétig voltam ilyen rosszul (utána se voltam jól, csak nem rosszul ), azt kívántam bár ne lettem volna terhes, vagy bár halnak meg, mert akkor nem szenvednek tovább...

A második terhesség alatt "csak" 2-3 hétig tartott a terhességi hányás, de minden más betegséget elkaptam, két hónapig szinte golyamatosan fekvő etet voltam. Egy hányós vírus miatt kórházba is kerültem kiszáradással, az első terhességem alatt is kórházba kerültem, de az durvább volt.


Az első terhesség alatt az én szüleimmel laktunk, második alatt a férjem szüleivel, így szerencsére ez alatt az időszak alatt nem kellett főznöm és házimunkát végeztem. A férjem pedig ellátott engem, ágyba hozta azt a pár falat kaját amit meg tudtam enni,stb.

2017. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én is a halálomon voltam hetekig. Teljesen életképtelennek éreztem magam.

Második babámmal pedig teljesen más volt a helyzet, a túlélésre játszottam, muszáj volt ellátni a fiam de nagyon kivoltam akkor is. Zombi módban működtem. Kb 2 hét volt nagyon gáz, utána vagy megszoktam vagy tényleg magától enyhült a fáradtság, a hányinger mondjuk nem, csak később.

Életkedvem nem volt nekem se egyik babámnál se. Csak voltam és alig vártam, hogy jobban legyek.

2017. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!