Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen indokkal írt ki Titeket...

Milyen indokkal írt ki Titeket az orvos táppénzre?

Figyelt kérdés
Mikor és milyen problémával mentetek el pihenni?
2017. márc. 23. 14:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Kb. 10 hetesen volt egy felfázásom, ami miatt egy hétig otthon maradtam, akkor jöttem rá, hogy mennyire kimerít a napi munkába járás (elég messze dolgoztam) és akkor már maradtam végig táppénzen.
2017. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

34. héttől voltam táppénzen (38.-kon szültem, a 36. héttől már CSED-en voltam tp helyett).

Nem kellett nagyon indokot keresni, volt ok bőven a 40 fokos hőségben trombózishajlammal, vizesedő teljes testtel.

2017. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
47%
10.héten mentem a magánorvosomhoz,és annyit mondtam,hogy szeretném magam táppénzre vetetni.Nem kérdezett semmit,hogy miért,bajom nem volt.Rögtön kiírt.
2017. márc. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
És a munkahelyen mit mondtatok?
2017. márc. 23. 15:01
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

6. Héttől voltam táppénzen.

Veszélyes munkaköröm van. ( vegyszerek, több műszak) azonnal kiírt az orvos.

Nálunk minden kismama így van.

Mikor nem mentem dolgozni,( a férjem a műszakvezezőm, így besem kellett telefonálnom) már tudták a kollégák, főnökség h mi lehet, mert sosem voltam előtte tp-en ( szerencsére)

2017. márc. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
28. héttől voltam tappénzen, kánikula volt egy héten belül 2-szer elájultam a munkahelyemen( légkondi nélküli iroda), nem kellett különösebb magyarázat, látták a kollégák és a főnök is, hogy nem bírom.
2017. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Hát velem a munkahelyemen nagyon rosszindulatúak voltak, onnantól, hogy kiderült, hogy terhes vagyok. A főnököm folyton túlóráztatni akart, úgy, hogy egész nap fodrásznál, meg kozmetikusnál volt, aztán a munkaidőm lejárta előtt 5 perccel kitalálta, hogy valami nagyon fontos dolgot most kell együtt megcsinálnunk. Aztán meg kitalálta, hogy milyen jól járnék, ha papíron lecsökkentené a fizum. Teljesen hülyére vett, nagyon rosszul éreztem magam, amúgy is tomboltak bennem a hormonok, úgyhogy folyton bőgtem.

Egyébként én még terhesen felmondtam, és egy ismerősöm cégéhez átmentem. Ott dolgoztam egy hónapot (otthonról), így maximum ellátást kaptam és GYES után oda tudtam visszamenni dolgozni. Sokkal jobban jártam így, de még a g**i volt főnököm is, hiszen innentől egy fillérjébe nem kerültem.

2017. márc. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Miért, mit kéne mondani a munkahelyen? Kamuzni?
2017. márc. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%
Én holnap iratom ki magam. 12 hetes vagyok. Tőlem kérdezte a nőgyógyasz is és a háziorvos is hogy nem e akarok táppénzre menni? Írnak egy papírt ami alapján kiírnak. Ennyi. Én vállalkozó vagyok. Úgyhogy a munkahelyen nincs ezzel gond.
2017. márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

A 3. hónapban voltam mikor megkérdezte az orvos hogy szeretnék-e táppénzre menni, mondtam hogy igen, ennyi.

4 műszakban dolgoztam egy gyárban, itt általában még meg sem szárad a pisi a teszten már táppénzen szoktak lenni.

Betelefonáltam hogy kiírtak táppénzre, 1 hónap múlva lejárt a szerződésem és olyan szépen munkanélküli lettem ahogy az meg van írva..

2017. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!