Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért érzem ezt? Normális...

Miért érzem ezt? Normális ilyen félelem terhesség alatt?

Figyelt kérdés

28 hetes kismama leszek, vannak velem egyidejű kismamák, és azt érzem, hogy nekik sokkal nagyobb a pocakjuk és ilyenkor félelem tölt el, hogy mi van ha kicsi a babàm, vagy nem fejlődik :(


Persze mindenki azt mondja hogy úristen már mekkora pocim van, de én valahogy azt érzem, hogy még egy 26 hetesnek is sokkal-sokkal nagyobb :( azt érzem hogy az egész hasam lent van, mindenért parázok!


Ezek a félelmek normálisak? Ti is éreztetek így?


2017. márc. 24. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, jarsz uh-ra, orvoshoz, vedono is lat...ha gond lenne, ok mar tudnak.
2017. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nekem a 36. heti utolsó vérvételen alig volt nagyobb, mint a 24 hetes cukorterheléles kismamák többségének. Végül 3 kiló alatt pár grammal született 40+0-ra. Engem nem zavart, hogy viszonylag kicsit a hasam, mivel tudtam, hogy a baba minden értéke megfelelt annak a hétnek, amiben tartott. Mint ahogy a tiédnek is, mert ha nem így lenne, akkor arról tudnál. Semmi jelentősége a hasméretnek, még csak a baba méretére se lehet belőle következtetni, annyi sok más tényezőtől függ. Fölösleges ezen aggódni!
2017. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem normális. Főleg mert a hasad méretének kb. semmi köze ahhoz, hogy fejlődik a baba. Ez alkati kérdés, hogy kinek mekkora a hasa. Ha hátrahajló méhed van, kisebb. Ha vékony testalkatú vagy, hamarabb és nagyobbnak látszik a has.

Az uh. megmondja, hogy fejlődik a baba. Addig ne parázz.

2017. márc. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem normálisak ezek a félelmek. Sajna én is ilyen vagyok. Végigparázom a terhességet. Félek/féltem a vetéléstől, a méhszáj idő előtti nyílásától, koraszüléstől. Jelenleg én is a hasam méretem miatt aggódom és amiatt, hogy lehet, hogy túl lent van a hasam. Pedig tegnap voltam ultrahangon és teljesen jók a baba méretei. Szerintem aki paramami, az ezen nem tud változtatni. 😃 32 hkm
2017. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Addig örülj, míg nem túl nagy a hasad. Többedik terhesség esetén hamarabb lesz nagy a has, vagy ha lazább a hasfal+ sok más tényező.

Nekem 2. terhességem folyamán folyton azt mondta UH-n a doki, hogy kicsi a baba, aztán 3650g-l született.

Az új és ismeretlen dolgoktól természetes, hogy félünk, de próbálj lazítani és örülni minden jó hírnek a babával kapcsolatban. További jó babavárást!

2017. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ne keverjük ide a vetélést meg a koraszülést, azok reális félelmek, kevés kismamát ismerek, aki ezekre nem gondol. De a has mérete totál mindegy, azon aggódni tök hülyeség.
2017. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!