Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cipelhetem e a 14 hós gyermeke...

Cipelhetem e a 14 hós gyermekemet 7 hetes várandósan a harmadik emeletről le majd fel? Ezügyben jártas anyukák véleményét várom.

Figyelt kérdés
Jó az idô ezért az erkély helyett jó lenne sétára vinni a gyermekemet.Vigyem le aztán apa munka után hozza fel? Vagy inkább várjam meg mig ő leviszi.Azt tudom,hogy emelgethetem,de a cipelés az más.

#várandósság #Gyermek cipelése
2017. márc. 27. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Teleportáld. Fogadj segítséget, de ne büntesd, mert testvére lesz!


Egyébként meg miért ne cipelhetnéd? Nem rokkant vagy, hanem terhes.

2017. márc. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Sikan csinaljak (fogjak is irni!) de emelni nem ajanlott, nekem felhivta a figyelmem a dokim es a haziorvos is.

Baratnom egyszer emelte fel az akkor masfel eves fiat (nem akart tovabbjonni az utcan), belenyilallt a hasaba egy gorcs, mikor hazaertek ott volt a veres folt...ugyeletre ment, tobbhetes fekves es tilos volt emelnie. Szoval ez nem jatek.

2017. márc. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom eddig is vitted az oledben, hozza vagy szokva.

Ha nem vagy veszelyeztetett terhes (verzes, vagy hasonlok miatt), akkor nyugodtan viheted tovabbra is az oledben.

Ne hajolva emelj, hanem inkabb felfuggolasbol es karizommal, ennyi.

En babakocsival egyutt is lepcsoztettem a "nagyobb" gyereket vegig, mert emeleten laktunk es terhesen is mentunk ki napi 2-3 alkalommal is.. Hiaba volt nagy terszunk, az nem ugyanaz es vasarolni is mentunk, baratokhoz, stb. Biztos, hogy nem ulnek emiatt a lakasban egesz nap egy gyerekkel, amig ferjem dolgozik. Jol voltam, birtam, nem kellett visszafognom magam.

2017. márc. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

Nem igazán, de nyilván nincs más választásod. Nehéz ügy...

Szerintem egyébként az emelés rosszabb, mint a cipelés.

2017. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Eddig hogy mentetek le, mi változott? Saját lábán még kizárt? Ha eddig nem emelgetted, akkor ne most kezd. Ha tudsz, inkább kérj segítséget.
2017. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha 50kilo, akkor nem. Ha 10-15, semmi bajod nem lesz, pláne hogy nem egyik pillanatról a másikra kezded el cipelni, hanem eddig is hurcoltad
2017. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Tudtommal ha nem veszélyeztetett a terhesség,akkor nem lehet probléma, főleg ha már hozzaszoktál.

De egyébként mennyi idős a gyermek? Esetleg ő maga nem tud szép lassan le-és felmenni a lábán?

2017. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha ügyes már a gyerkőcöd a saját lábán kézen fogva is szép lassan le tudtok lépcsőzni. De alapjáraton, ha eddig emelgetted, edzett vagy hozzá annyira, hogy nem lesz baj, figyelsz, hogyan veszed fel.Már pedig 7 hetes terhes vagy, tehát előtte is emelgetted meg minden.


Első babás lennél és más gyerekét kellene emelgetni és irodai ülő munkát végeztél volna és nem sportoltál volna... na akkor lehetne baj.


8 hetesen még emelgettem és cipeltem barátnőm gyermekét, de csak óvatosan, ha nagyon elfáradtam letettem. Nem vagyok edzett, nem vagyok hozzászokva, azóta már fel se nagyon merem emelni, hiszen ő is nő és nehezebb.


Szóval akinek második gyerkőce jön azoknak nem okoz problémát a babakocsis kisebbet sem cígőlni a lépcsőn.



A sportról is azt mondják, ha megszoktad, mert rendszeresen végzed évek óta nem kell abbahagyni, csak ész nélkül nem szabad hajtani :)

2017. márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy 14 hós még nem nagyon fog lépcsőzni. :)


Nézd meg neten, hogy kell helyesen emelni. És ha apuka nem menne haza valamilyen oknàl fogva, akkor sosem mennél ki? Nyugi, csak kicsit túlgondoltad a dolgot. ;)

2017. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elméletben, ha hozzá vagy szokva az emelgetéséhez, és nem vagy veszélyeztetett, nem okoz problémát.

Nálunk mikor a második babát vártam, ha megemeltem az akkor 16 hónapos nagyobbat, rögtön megfájdult a hasam. Úgyhogy nem nagyon emelgettem, nagyon közelre és nagyon lassan jártunk sétálni. Mikor a harmadik babát vártam, semmi gondom nem volt, simán emelgettem meg cipeltem az 1 és 3 éves gyerekeimet.

2017. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!