Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek jól fejlődik? Van...

Szerintetek jól fejlődik? Van itt olyan, aki szedett már Zinnatot, vagy más antibiotikumot terhesség elején?

Figyelt kérdés

5+1 hetesen 6 mm petezsákot látott a doki hüvelyi ultrahangon, majd ma 6 hetesen 20 mm petezsákot hasin (hüvelyit most nem tudott csinálni). Nem mondta, lát -e benne valamit, én meg lányos zavaromban el is felejtettem megkérdezni. Szerintetek ez így rendben van? Ő csak annyit mondott, hogy rendben, szépen nő... Ugye ha nő a petezsák, akkor feltételezhető, hogy minden rendben van?

A másik, hogy egy nagyon komoly hüvelyi fertőzésre Zinnatot írt fel az eddigi Betadine kúp mellé. Mondta, hogy muszáj, mert nagyon elfajult a dolog. Kicsit viszont aggódom emiatt. Valakinek van ezzel a gyógyszerrel, vagy más antibiotikummal kapcsolatban tapasztalata?


2017. márc. 29. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A legtobb antibiotikum nem karos, ha tudta, hogy terhes vagy amikor felirta, akkor szedjed.

Ha nem szeded es rosszabb lesz a hugyuti fertozesed akkor az veteleshez vezethet, ez nem jatek.

2017. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szépen nő a petezsák, az biztos. Hasi UH-n nekem nem látszott normálisan semmi 6 hetesen, hüvelyin már embrió is. Szóval emiatt nem kell aggódni!

Én Augmentint szedtem koraterhesen. Ha olyan orvos ír fel gyógyszert, aki tud a terhességről, akkor az szedhető, ne aggódj emiatt se! Egy kezeletlen fertőzés az, ami gondot okozhat ha felszálló fertőzés, ezért írta fel.

2017. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatasokat! A nődokim írta fel az antibiotikumot, ugyhogy tud a terhessegrol ;) ma mar be is vettem egy bogyot, mert minél hamarabb javulni szeretnek, mert az valami kegyetlen ami odalent van... :/
2017. márc. 29. 11:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 20 hetesen kellett 2 doboz Zinnatot beszedni, húgyúti fertőzésre. Ez az egyik amit biztonságosan lehet terhesség alatt alkalmazni. Sőt, a másik babámmal Dalacint is kellett szedni, ami ugye ellenjavalt terhességben, de a nőgyógyász írta ki, miután konzultált a fogorvossal, mondván, hogy egy lázzal fájdalommal járó gyulladás simán végződhet koraszüléssel, az pedig sokkal rosszabbul végződhet, mint ha nekem kellemetlen mellékhatásokat okoz a gyógyszer (lett is brutál hasmenésem, de nagyobb gond ne legyen). Probiotikumot érdemes szedni.
2017. márc. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!