Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha bemegyek a nőgyógyászhoz,...

Ha bemegyek a nőgyógyászhoz, és mondom neki, hogy terhes vagyok, akkor megkérdezi, hogy meg akarom-e tartani?

Figyelt kérdés
Vagy nekem kell külön jeleznem, hogy sajnos nem tarthatom meg? És azt is egyből az elején? Vagy ennek mi a "menete"?
2017. ápr. 2. 19:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
31%

Abortusz során csak az egyikőjük élete megy tönkre? Az egyikőjük élete megszűnik, a másiké sem lesz valami boldog. Attól, hogy egy tini elveteti a gyermekét, nem fog egyetemre menni. Kedves lányaink! Úgy maradtatok? semmi gond: KIKAPARUNK!!!

UH, ez aztán a tinik mellé állás!

Megkérdezik, hogy megtartod-e, mert ma a terhességek nagy százaléka nem tartódik meg. Napi 90 abortusz! Nem kellenek a bébik. :( :( :( Igen, fájdalmas. Lányként is ledöbbentem attól, hogy mennyire nem értékeli valaki, ha kisbabája lehet, de most édesanyaként egyszerűen már végképp nem tudom felgoni-elfogadni azt, hogy csak úgy könnyedén (bármennyire is fogadkozik bárki, hogy mennyire fájdalommal teszi), igen könnyedén elengedjük a gyermekeink kezét. Közben meg az ovikban az egy-két megszületett kiváltságosnak szuperbulikat rendezünk a szülinapjukon, babazsúrokat, az éppen aktuális hiperszuperőrületes rajzfilmhőstortákkal.

Violetta megérkezett a Disneyre, 3 teltházas Papp László Arénás koncertet sikerült összehoznunk a nagyon szegény országunkban, ahol a legolcsóbb jegy 10000 ft volt! Nincs itt valami hu-hu-huncutság???

2017. ápr. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Azért azt megjegyezném, mint kérdező, hogy ez egyáltalán nem könnyű döntés ilyenkor, sőt, a lelki része a dolgoknak már a legelején elindul, és igen, fájdalmas dolog. Aki bármelyik abortuszon átesett vagy abortuszra keszülő lánynak/nőnek azt mondja, hogy "könnyedén engedi el a gyereke kezét", annak üzenem, hogy korántsem ilyen egyszerű a dolog, ugyanis egy életre szóló döntésről van szó.

Mindenki ismeri a saját hátterét (családi és anyagi részét egyaránt), hogy mire képes, mit vállalhat be. Nincs joga senkinek itélkezni a másik felett egy ilyen helyzetben, pláne, hogy nem ismertek az okok.

Én sem jókevemből kell mérlegeljek, és igenis megvisel, és ezt szerintem bárki tanúsíthatja, aki átesett már ezen, akár kényszerből, akár más miatt, vagy pont úgy, mint én, egy ilyen döntés elé kényszerül.

Köszönöm azoknak, akik írtak nekem privátban, és akik itt is bíztattak, jól esik, tényleg!

És azoknak is köszönöm, akik valaszt adtak a kérdéseimre!

2017. ápr. 3. 19:05
 23/30 anonim ***** válasza:
29%
Kedves Kerdező! Sajnos tévedsz! Igenis van, akit nem visel meg, van, aki rutinként beszél a kaparásairól és előszeretettel magyarázza, hogy mindenkinek ezt kéne tennie, aki bizonytalan. De tudod, azok nem fognak ott lenni Veled és támogatni, mikor lelkileg tönkremész miatta. Azt is megkockáztatom, hogy csak a saját rémes tettük igazolása végett bíztatnak másokat is erre, mert ha más is csinálja, akkor nem is tűnik olyan rémesnek. Egyet mondok Neked! Bármiben nehézségben is légy most, az nem fog örökké tartani! Ez egy élő emberi lény benned, aki csak egy esélyt kér az életre. Ő nem tehet arról, hogy megfogant. Az tény, hogy ha az anyukája leszel, imádni fog Téged, feltétel nélkül! Bármi is legyen most, ő örökre ott lesz Neked, ha kell, akkor támaszként is a későbbiekben. Akkor is ott lesz, ha elveteted. Ha később lesznek még gyerekeid akkor is ott lesz ő. És ha az élőkre nézel, biztos eszedbe fog jutni. Te már így is, úgy is anyuka leszel. A kérdés, hogy egy élő vagy egy halott baba anyukája. Ha csak egyetlen halvány remény is van a jelenlegi nehéz helyzetedben, tartsd meg őt. Engedd, hogy éljen és szerethessen! Bocsánat, ha kicsit lehangoló voltam. Kitartást kívánok! Jobb lesz, hidd el, mindig van remény!
2017. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Nem voltál lehangoló, és bántó sem. Igazad van, belátom.

Azt viszont szeretném hozzátenni, hogy természetesen nem gondoltam azokra az emberekre, akik teljesen félvállról veszik ezt az egészet, és úgy beszélnek róla, mint egy receptről, sőt... A saját magam nevében nyilatkoztam most főként, meg talán pár "sorstársam" is magára ismer az előző soraimban, akik hasonlóan megszenvedik/szenvedték ezeket a heteket.

Köszönöm neked is!

2017. ápr. 3. 20:49
 25/30 anonim válasza:
12%

Kedves Kérdező!


Nekem mindig is szimpatikus volt az, ha valaki egyszerűen tudja magáról, hogy nem való anyának, és inkább nem vállal gyereket - azaz nem ad rá egyáltalán semmi lehetőséget, hogy megfoganhasson benne egy baba.

Viszont ha már úgy történt, hogy nem akartad, de mégis megfogant benned egy másik ember élete, aki erről 0%-ban tehet!!, te viszont legalább 50%ban!, akkor azt figyelembe vehetnéd, hogy az abortusszal az ő teste 100%-ban, ÖRÖKRE és TELJES BIZONYOSSÁGGAL MEGSZŰNIK; míg ha megadod neki az élethez való esélyét és jogát, és megszülöd, azzal a te tested csak max 10-20%ban fog ESETLEGESEN MEGVÁLTOZNI ÁTMENETILEG (képzeld, nem egy olyat ismerek, akinek tök jó alakja van 3 gyerek után is, és iszonyúan buknak rá a pasik), és ez csak a SZÉPSÉGED ESETLEGES VÁLTOZÁSA, nem pedig a TESTED FELDARABOLÁSA ÉS KUKÁBA DOBÁSA!


Szóval a te életstílusodhoz nem való gyerek? És az ő életstílusához való a halál? Alkalmatlan vagy anyának? És gyilkosnak alkalmas vagy? Nem hinném, valahogy ennél érzőbb lénynek tűnsz. Nem tudom pontosan, miért érzem így, de valahogy mégis.


Nem muszáj megtartanod, ha 9 hónap alatt vagy legalább a szülőszobában, mikor meglátod-megfogod, nem szeretsz bele, akkor nagy valószínűséggel mindkettőtök számára jobb lesz, ha odaadod olyanoknak, akik nagyon várni és szeretni fogják. Ciki a saját gyerekedet örökbe adni? És meggyilkoltatni nem cikisebb pár fokozattal?


Kérlek, ne haragudj a drasztikus kifejezésekért! Tudod, én azért vagyok ennyire szenvedélyes a témában, mert mindenkit szeretnék megóvni attól, amin én és a babám keresztülmentünk. Én NEM TUDTAM, senki nem mondta el érthetően, egyértelműen, hogy a magzat pár naposan-hetesen már érez fizikailag és lelkileg is, már szeret engem, az anyukáját, ezt NAGYON SOKAN baromságnak tartják, csak ők nem olvastak annyi pszichológiai kutatást, és nem jártak annyit pszichológusnál, mint én.


Persze, egy pár hetes magzatnak nyilván még nincs olyan tudata, mint egy felnőttnek, de attól még él és érez, és egy cukin mosolygó egyéves babának sincs egy felnőtthöz mérhető tudata, őt mégsem lehet legálisan cafatokra tépni és kidobni.


Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit gondolsz ezekről a dolgokról, amiket írtam, de tényleg, őszintén. Tudom, hogy nem dönthetek helyetted, csak azt szerettem volna, hogy te tisztábban láss a döntésed előtt, mint én 24 évesen. Várom a válaszodat 🙂

2017. ápr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
65%
Kedves kérdező! mik a körülményeid? Inkább írd le őket, hátha találunk megoldást. Egy próbát igazán megér, mielőtt még abortuszra mész!
2017. ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Theressita ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező!


Igen,nemrégiben tudtam meg, hogy elvileg sajnos kötelező megkérdezniük - ha nem tartanák meg, nem mutatnak szívhangot - így próbálják eltussolni, hogy épp egy kis életről beszélünk, így dugják homokba a fejüket - amit "nem látunk és nem veszünk róla tudomást, az ugye nincs is"....


Nagyon sajnálom, ha rossz helyzetben vagy, de az abortusztól egyáltalán nem lesz könnyebb, csak nagyobb terhet vennél a válladra. Őszintén a legjobb szándékkal írom.


Édesanyám is el akart engem vetetni, olyan volt az élethelyzete és anyagi háttere. Mindenki egyetértett vele, a rokonok, testvére, az orvosa, barátnői - tulajdonképpen bolondnak nézték akkor, hogy mégis megtartott. De maradtam, mert a beavatkozás előtt meglátott az UH-monitoron (szerencsére akkor még vagy nem volt ilyen protokoll vagy megfeledkeztek róla, és mégis megmutattak anyunak:-)) - azt mesélte, akkor őrülten vert a szívem, és nagyon élni akartam. Mára itt vagyok felnőttként, anyukámnak pedig nagyon hálás vagyok. Nehéz volt, de nehezebb lett volna, ha kioltotta volna az életemet. Mára az egykori legnagyobb "ellenségem"(anyu legjobb barátnője, aki anno ellenem szavazott, de később keresztanyukám lett)nekem is nagyon jó barátnőmmé lett - és pár éve bevallotta, az ő életére is nagy áldás vagyok (bizonyos okoknál fogva nagyban befolyásoltam az ő és az ő gyereke életét is-pozitív irányba :-))


Kérlek, hagyd élni! Az abortusszal csak nagyobb fájdalmat veszel fel, babával ugyan nehéz lesz, de sokkal édesebb teher az előző opciónál!


És amit előttem is szóltak, nagy kincs a termékenység, sajnos, nagyon sokan lennének a helyedben... Kitartást! A legjobbakat kívánom!

2017. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én írtam, hogy könnyedén engedik el sokan a gyermek kezét. Senkit sem akartam bántani, sajnálom! Mégis,ha végiggondolod, hogy pl. van egy vázád, amit valakitől kaptál, aki azért fontos volt a számodra, szóval erről a vázáról úgy látod, hogy nincs helye az életedben, összetöröd, majd rájössz, hogy mégiscsak helyet tudtál volna szorítani neki a polcodon, akkor már késő! Nem tudod összerakni, bár egy vázát összerakni lehet ragasztóval mégiscsak össze lehet, de egy törékeny kis testet, nem, nem lehet. Lehet fájdalmas a döntés, de mégis viszonylag "könnyen"- értsd ezalatt legális, és viszonylag hamar végigvihető, megoldható, de vissza nem csinálható. Elhiszem, hogy fáj, elhiszem, hogy nehezen döntesz, de elengeded. Elbúcsúzol tőle és elengeded. Biztosan annyival nehezebb lenne megtartani? Biztosan annyival nehezebb lenne kihordani? Odaadni az életedből egy darabkát a másik, tőled függő kis emberkének, akinek genetikai anyaga egyrészt belőled fakad? Biztosan olyan hosszú 3 év az életedből, hogy addig csak ő létezzen? Amikor bölcsibe oviba, pláne suliba megy, onnan már szaladnak az évek. Kisgyermekes édesanyaként látom milyen gyorsan, sajnálom is sokszor, hogy már megint egy új szakaszba lépünk, megint leválik egy kicsit, de így van rendjén. Örülök nekik, szeretem őket! Most sebet tépek, sajnálom, de ha mégis meggondolod, hogy belefér az életedbe (és elsősorban a tiédbe, mert elsősorban édesanyára van most szüksége) ez a kis élet... Nem sejtcsomó, nem valami vacak ondószökevény. A TE gyermeked. Nem bántani akarlak, csak éreztetni, hogy amiről most döntesz, ahogy írod is életre szóló döntés.Édesanyának lenni teljesen más, minden szerepkör közül azt gondolom az egyik legszebb, amit mi nők megélhetünk! Sok erőt neked!
2017. ápr. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Nem szeretnék vitát generálni semmilyen formában. Nem gondoltam, hogy egy ilyen egyszerű kérdésből idáig jutunk... egy-két mondat eléggé sértett néhány kommentnél, de elkönyvelem annak, hogy a hátterét a dolgoknak senki nem ismeri.

Nagyon sok mindent tudnék most ide írni, de itt nem teszem. Ha lesz annyi erőm, hogy megválaszoljam a kommenteket, akkor mindenkire ráírok külön-külön, de ha gondoljátok, akkor konkrét kérdésekkel megkereshettek, és válaszolok ha úgy van, ha érdekel titeket valami ezzel kapcsolatban.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek a válaszát!

2017. ápr. 4. 18:57
 30/30 anonim ***** válasza:
Írd le a hátteredet, hátha tudok mondani valami megoldást. Egy próbát mindenképp megér!
2017. ápr. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!