Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a reggeli...

Mit csináljak a reggeli rosszullétek ellen?

Figyelt kérdés

Reggelente amikor felkelek addig vagyok jól míg fekszem. Ezen a héten kezdődött a hányingeres szakasz, hétfőtől-szerdáig csak hányingerem volt, azonban csütörtök óta minden reggel hányok egyszer.

Nagyon rossz, mert addig nem tudok enni amíg nem hánytam, hiszen az ingerek nem engedik, nem bírok semmilyen ételre sem nézni. Viszont miután végzek, azonnal meg tudnék enni szinte bármit amit találok.

Kissé kellemetlen és nagyon rossz is egyben, ezért kérdezem, hogy mit tudok ez ellen tenni? Ti hogyan oldjátok/oldottátok ezt meg?

Rendszeresen van nálam kóla amiből kirázom a szénsavat, de az a reggeli rosszulléteken nem segít, csak a napközben feltörekvő hányingert csillapítja.


8hkm


2017. ápr. 8. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Daedalon. Napi 3at bevehetsz max. Nekem vészes hányásom volt, egy kicsit segített, meg a mentolos dolgok is.
2017. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amiket orvos/vedono ajanlott nekem es bejottek:

Kola, mustar, sos keksz, gyombertea.

Mind enyhiti a rosszulletet, nekem elso 3 honapban nagy segitseg volt, mindegyikbol volt itthon folyamatosan :)

Nyilvan kolat naponta 1-2 kortyot ittam csak, de a tobbi mehet batran!

2017. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Éjszakára könnyűeket egyél pl saláta hal rizs.

Napközben is egészségesen táplálkozz.

Ilyenkor méregtelenit a szervezet nekem pl dohányfüsttől volt csak hányingerem de én nagykönyv szerint táplálkoztam

2017. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A terhessegi rosszulletet sajnos nem erdekli a "nagykonyv" :) Jon es megy, hiaba eszel szepen es egeszsegesen, nincs osszefugges. En terhesseg elott is igy etkeztem ahogy irtad, salata, konnyu vacsi, stb. Megis vegighanytam az elso 3 honapot. Na arrol nem is beszelve, hogy valaki teljesen mast kivan mint a salata....es mondjuk pont attol lesz rosszul.

A terhessegi rosszulletre adott tippek nem osszekeverendoek a "hogy fogyjak le par kilot nyarig"-ra adott tippekkel! Az egyel salatat az utobbira tokeletes valasz. Elobbire pedig az elso ket komment.

2017. ápr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ilyenkor meregtelenit a szervezet.

Akkor egesznap gyumolcsot enni.

Tuti nincs hanyinger masnap.

2017. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Készíts be az ágyad mellé édes kekszet, mielőtt felkelnél, egyél meg 1-2-t, utána pár percig pihenj és csak azután üljél fel. Esetleg B6 vitamint, azt mondják, hogy a lúgos víz is enyhíti a hányingert. Kitartás!
2017. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igaziból ezt mindenkinek magának kell kitapasztalni.


Én magamról ennyit tudok elmondani, nekem ez a tapasztalatom: Nem reggeli rosszul léteim voltak, hanem egésznaposak. Na arra olyan tippeket kaptam, ami kb. ahhoz vezetett volna, hogy már az első trimeszterben felszedek 7-8 kilót, de azért kipróbáltam, viszont rá is jöttem, hogy csak rövidtávon hatásos az, hogy folyton pogácsákat meg ilyeneket tömök be, mert attól nagyon hamar ismét felfordult a gyomrom és ismét be kellett volna nyomni párat stb. Úgyhogy a végén azt csináltam, hogy csak keveset és csak egészséges dolgokat ettem. Reggel felkeltem, a férjem mindig korábban ment, így már el volt nekem készítve egy kornspitz sonkával kis zöldséggel + egy kefír. Ez volt a reggeli. Folyadéknak csak és kizárólag csapvíz/szénsavmentes ásványvíz ment. Ezen kívül kevésbé fűszeres, nem nehéz, nem zsíros normál éltelt ettem ebédre, vacsorára pedig csak valami könnyűt. Napközben pedig időre néztem, hogy a két főétekezés között legyen nagyjából középen egy banán meg egy kivi, egy alma meg egy banán vagy ilyesmi.


Nem mondom azt, hogy nem émelyegtem, de egy elviselhető szinten maradt, ameddig meg az egyél gyorsan ilyen-olyan pogácsát, kekszet, igyál szénsavasat, edd amit megkívánsz stb. elveket követtem az első másfél héten, addig sokkal rosszabb volt, pedig ahogy haladunk időben előrébb annál rosszabb lesz a hányinger (az ötödik hét végén kezdődött, szóval a hetedikre még nem enyhült volna normális esetben, sőt)


Az ezt-azt kívánom is olyan dolog, hogy kívántam én is hamburgert, pizzát, szénsavas vizet meg ilyeneket, de józan paraszti ésszel beláttam, hogy a felfordult és így is megviselt gyomromnak nem jó, hiába hiszem azt, hogy az kell. Én se tudtam elképzelni, hogy "normális, egészséges" ételeket egyek addig, amíg bele nem ettem és ugyanúgy azt éreztem egy tálka reszelt almára, meg három szem háztartási kekszre hozzá, hogy istenem de jó, csak épp utána nem viselt meg. Erre pár nap alatt rájöttem, aztán tartottam is magam hozzá. Érdekes is volt, mert párszor gyengültem csak el és fogyasztottam valami olyat, amit olyan baromira megkívántam és éreztem, hogy milyen jó lesz, de jó fél-egy óra után mindig ledöbbentett akkor, hogy mennyire nem kellett volna, mert annyira rámtört utána a rosszullét, és persze adná magát, hogy jaj gyorsan megint valami ilyen vackot egyek/igyak rá, mert azt kívánom és érzem milyen jó lesz, de akkor már megálltam inkább mert tudtam, hogy jobb nem lesz valójában, mert ez egy ördögi kör.

2017. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!