Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sztk-s terhesgondozás, nem...

Sztk-s terhesgondozás, nem sok 6 hét két vizsgálat között? Főleg így? Ti milyen gyakran jártok?

Figyelt kérdés

26 hetesen voltam orvosnál és 32 hetesen kell menjek megint. Panaszom van mindig. 23 hetes koromtól nagyon sokat keményedek, már most jóslózok és nagyon sokat, túlvagyok 3 hüvelygyulladáson és 1 húgyúti fertőzésen és nagyon félek a koraszüléstől! Jelenleg újra nagyon erős folyásom lett és ma se tudnám megszámolni hányszor görcsölt a hasam, magnesii citricit szedek 3x2-őt egyébként. Ezzel bemehetek ügyeletre? Ez a második terhességem, az elsővel 34 hetesen kezdtem jóslózni és 37 hetesen teljesen ki is nyílt a méhszáj. (Szülni 39 hetesen mentem). Volt valaki ilyen helyzetben?

28+5 hkm


2017. ápr. 15. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szintén sztk-ba jártam, 2-3 hetente.
2017. ápr. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is az Sztk-ba hat hét kihagyás van most, eddig két hetente kellett menni. Eléggé sokallom.
2017. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még a magán se hívott gyakrabban.

Persze, ha fertőzésed van, azt soronkívül kezelni kell (ne feledkezz el a hüvelyflóra helyreállításáról. Terhesen érdemes megelőzésként is tejsavas-probiotikumos kúpot használni, főleg ha hajlamos vagy gyulladásra!), de egyébként teljesen normális ennyi időközönként hívni.

Majd a 36. héttől sűrűbb lesz a program.

2017. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem a magándoki 4 hétre hívogat vissza, őszintén szólva kicsit gyakorinak tartom. De ha ennyi bajom lenne, mint neked, ki se várnám a 4 hetet.

Szerintem erős folyással neked se kéne megvárni, attól, hogy nem hívtak vissza, el lehet menni.


Igen, görcsöléssel be lehet menni az ügyeletre.

2017. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben (is) magánorvost fogadnék.
2017. ápr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Talán ha megjelenek terhesgondozáson időpont nélkül csak nem küldenek el.

Fogadott orvoshoz szerintem már eléggé késő.

Nem lenne bajom a 6 heti vizsgálattal, ha minden rendben lenne. Első babámmal fogadott dokim volt és 4 hetente jártam, még sűrűnek is éreztem. Akkor a szülés miatt voltam úgy, hogy legközelebb inkább nem fogadnék dokit, nem számítottam ezekre a dolgokra. Eredetileg nem lennék hajlamos fertőzésekre, de most valahogy túl sűrűn is tapasztalom ennél a terhességnél.

2017. ápr. 15. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne késő magánorvoshoz menni? Akkor mész, amikor akarsz.
2017. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt időpontot nem adnak, de azt szokta mondani az orvos, hogy 4 hét múlva menjek vissza kontrollra. Voltam 8 hetesen a szívhang miatt, aztán 13 hetesen, most 19 hetesen megyek holnap. Gyakrabban nem mentem, mert nem volt panaszom. De ha lenne panasz, mehetnék bármikor, mivel nem időpontos. Szerintem a panaszaiddal nyugodtan mehetsz előbb is.
2017. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sztk-ba járok én is, eddig nem volt semmi problémám, 4 hetente adtak időpontot, kivéve amikor volt vérvétel, mert az eredmény megbeszélés miatt akkor vissza kellett mennem 1 hét múlva is. DE ha bármi problémám lenne mennék azonnal időpont nélkül is akár.
2017. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!