Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hét körüli kismamák hogy...

35 hét körüli kismamák hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Hogy bírjátok ezt a bolond időjárást? Engem nagyon kikészít!

Megvettetek már mindent? Első baba?

Ha van kedvetek meséljetek! :)


2017. ápr. 22. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

35 hkm

Első baba

Kiságy, babakocsi...ilyenek még nincsenek. Remélhetőleg jövő hétvégén sikerül beszerezni őket.

Szakad le a hasam úgy érzem. Egyik szobából a másikba átmenni is kihívást jelent...kb egy maratonfutással egyenértékű.

2017. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te, hogy bírod?
2017. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Huhh hát nagyon rosszul... Harmadik baba. Van egy 8 éves lányom és egy 2,5 éves kisfiam. Nna a fiam gondolhatod, hogy hagy pihenni! :D Pedig jó lenne, mert veszélyeztetett vagyok, de szerencsére eddig minden rendben. Már elrendeztem és megvettem mindent. :) Most már csak lazítani szeretnék, amennyit csak lehet.
2017. ápr. 22. 17:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Ajjaj...hát nem irigyellek pihenés szempontjából.

Megkérdezhetem hogyan szültél? Picit kezdek félni tudatalatt és érdekelnek mások élményei is ezzel kapcsolatban.

Gyerekek kivel fognak maradni míg kórházban lesztek a picivel? S utána? Hogy lehet azt megoldani, hogy a nagyobbak pl ne zajongjanak amikor a pici aludna...vagy épp h ne ébredjenek fel a nagyobban ha a pici sír éjjel s nehezen nyugszik meg?

2017. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindkét gyermekem császáros volt. A lányom 42. héten indítás után sem akart kibújni. :)

A kisfiam már meredekebb eset volt. 33hét 5 naposan levált a lepény, sürgősségi császár. Hála az égnek semmi baja, makk egészséges! :)

Most ezek miatt az előzmények miatt lesz programozott császárom elvileg 39 hetesen. :)

Remélem, hogy minden rendben lesz és csak annyi időt leszünk kórházban amennyit kell. Segítségem majd édesanyám lesz azokban a napokban (aki jelenleg is itt van, de a háztartási dolgokat végzi, mert semmit sem csinálhatok! A két gyerek ellátása az enyém, illetve délután, este a férjem átveszi. :) ). Meg a császár miatt itt marad még 1-2 hetet segíteni, amíg újra bírok normálisan mozogni. :D


Azt megoldani nem lehet, hogy a nagyobb, nagyobbak csendben maradjanak. :D De pl a kisfiam kezdettől fogva szokva van a zajhoz, így nem zavarja a nővére hangoskodása alvás közben. És fordítva is igaz. 2,5 év alatt egyetlen egyszer fordult elő, hogy a nagylányom felébredt a fiamra. :) Kisebb korában ő is szoktatva volt a zajhoz. Egyik gyereknél sem voltunk síri csendben mikor aludtak. Jó nem azt mondom hogy hangversenyt tartottunk, de pl simán tovább alszanak, ha mosogatás közben leejtek egy zománcozott fedőt! :D :D :D


Ami nagyon nehéz volt nekem, az az iskolai beszoktatás és a tanulás megszervezése. Egy év halasztással kezdte a lányom az iskolát szeptemberben. És hát akkor a kisfiam ugye már a kettőhöz közelített, férjem még 4 műszakban dolgozott, sokszor nem volt itthon (vagy éppen az egyetemen volt). És a fiam nem igazán nézte jó szemmel, hogy ott ültem Tesóval az asztalnál és neki meg egyedül kéne játszani! :D Na ebből oltári hisztik voltak. Sokszor már a hajamat téptem, de szerencsére belerázódtunk és még a lányom is a legjobb tanulók között van! :)

2017. ápr. 23. 17:12
 6/6 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy a kisfiam egy áldott jó alvó, soha nem volt éjszakázás vele, mindig azonnal visszaaludt ha felébredt.

A lányom volt olyan hogy sose aludt, se éjjel se nappal. Sokat sírt, hasfájós volt, nyugtalan... De ugye neki akkor nem volt testvére, akit zavarjon.

Hogy most mi lesz? Nem tudom! :D

2017. ápr. 23. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!