Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti nem vágytok...

Kismamák! Ti nem vágytok vissza dolgozni? Mikor tervezitek, hogy visszatértek a munkahelyetekre?

Figyelt kérdés

Nekem a munkahelyemen mondták, hogy nem dolgozhatok, így az elejétől itthon vagyok. Nagyon jól érzem magam, mintha csak egy hosszabb szabadságon lennék ám néha azon kapom magam, hogy már vágyok arra, hogy visszamehessek dolgozni. Persze nem a régi munkahelyemre, mert akkor már meg lesz a szakmám és el tudok remélhetőleg helyezkedni benne. Ti mikortól terveztek visszamenni? Meddig akartok babátokkal maradni? Mikortól lehet egyáltalán bölcsődébe adni és elmenni gyed mellett dolgozni?

Ne értsetek félre, nagyon várom a lányomat, azt, hogy anyuka legyek csak érdeklődök, mert nem tudom, mi, hogy megy.


2017. márc. 25. 10:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

En vilag eletemben ugy voltam vele, hogy tuti nem maradok otthon 3 evig a gyerekkel, milyen marhasag ez a 3 ev gyes stb. Jo munkam volt, szerettem nagyon. Aztan, most, hogy 2 eves lesz a gyerekem, azon gondolkozok, hogy osszehuzzuk inkabb magunkat, de mig tudok maradok vele itthon.

Pedig en aztan mindig ellene voltam, es tenyleg tulorakkal egyutt heti 60-65 orakat dolgoztam.


Ugyhogy majd meglatod, hogy erzed.

Bolcsi egyebkent 5 honapos kortol van, es gyed mellett dolgozhatsz. Csed mellett nem, az az elso 6 honap.

2017. márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem akarok visszamenni dolgozni még jó darabig, imádok itthon lenni a 9 hónapos kisfiammal. Pedig pont fizetésemelést kaptam. Stresszes, de jó munkám volt, a 9. hónapig dolgoztam, jól éreztem magam végig, csak keveset pihentem, ezen változtatnék. Tesó jó lenne, mikor lejár a GYED.
2017. márc. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi. És úgy hallottam, a csedet szülés előtt is meg lehet hamarabb igényelni. Az egyébként mennyi?

Nekünk nem kell megszorítani a nadrágszíjat, nem azért mennék vissza, hanem, mert hiányzik, hogy dolgozzak és néha bizony lelkifurdalásom van amiért itthon vagyok pedig minden munkát megcsinálok. Lehet, az hiányzik, mint ami a férjemnek van, a kis rutinja, hogy reggel felkel, kávézik, elmegy dolgozni, este hazajön. Azt mondja, őt nem zavarja, hogy itthon vagyok, sőt jól esik neki, hogy tiszta a lakás és van mindig meleg kaja de én néha ezt már túl unalmasnak érzem. Plusz teljesen jól vagyok, tettre kész, aktív és mindig olyanokat csinálok amiért pl sógornőm szörnyűldözik..pl tegnap egyik ismerősnek segítettünk fát ültetni, locsoltam, néha hordtam egy-egy furik trágyát, játszottam a kutyáival és azt mondta, nem tud nekem gratulálni. Mindig a babaruhákkal van elfoglalva, hogy átmostam e már őket, átvasaltam stb mondtam, hogy meg lesz csinálva, de nekem más dolgom is van. Sokszor reggeltől estig nyomom a munkát, most indul be a kis vállalkozásunk is. Próbálom magam hasznosnak érezni és az se lenne hátrány, ha minél hamarabb újra dolgozhatnék. Én bírnám a baba mellett és nem hanyagolnám el, ráadásul van egy anyukám, aki segítés két nagymamám. Nem tudom, más is ilyen hiperaktív e alig várom, hogy foglalkozzam a lányommal, de hiányzik az, hogy munkahely, munkahelyi légkör, kollégák. Nem tudom, értitek e amit próbálok mondani.

2017. márc. 25. 11:49
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Én gyerektől függetlenül sose vágytam dolgozni, szerencsére nem is szorulok rá, tényleg nagy szerencsém van. Nekem mindig azzal jönnek az emberek, hogy de hát nem vágyok közösségbe. Ezt sose értettem. Közösségbe nem csak munkahelyre lehet járni. Inkább sajnálatos, hogy manapság az embereknek annyi jut, eszik, alszik meg dolgozik, és az egyetlen otthonán kívüli tevékenysége, az a munka meg évi egy nyaralás. Otthon meg másra már nincs ideje a háztartáson kívül, hétvégén meg örül az ember, hogy döglik egy kicsit. Meg, hogy nem-e unalmas? Ilyenkor vissza szoktam kérdezni, hogy komolyan úgy gondolják, hogy az egyetlen érdekes dolog egy ember életében a munka lehet csak?

Ehh. Próbáltam, nem tetszett. Hálás vagyok a sorsnak, hogy nem vagyok rákényszerülve. A legrosszabb mikor a közösség sem jó és összevagy kényszerítve egész nap a susmusoló, ki mit mondott, mit csinált, kavarós munkahelyi pletykára élvezős emberekkel...

2017. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én nagyon jól elvagyok itthon. Barátokhoz, rokonokhoz rendszeresen járunk. Néha bemegyek a városba vásárolgatni egyébként csinálom a ház körül a teendőimet, főzök, olvasok és zenét hallgatok. Engem a munka szórakoztat. Párom azt mondja, ha beindul a vállalkozás, vissza se kell mennem dolgozni. Igazából tudom már, mi hiányzik. Az, hogy reggel én is elmentem dolgozni, este hazajöttem, másnap ugyanez. Első pihenőnapomon dolgoztam, főztem, a másodikon mindig mentünk valahová. Volt egy kis rutin és nem éreztem, hogy csak vagyok... mindenki meglepődik, hogy mennyivel másabb kismama vagyok, mint az átlag, de hát a terhesség nem betegség. Többször pihenek meg, de nem abból áll a napom, hogy babaruhákat szortírozzak, mossak, vasaljak szülésig. Majd egy napot rászánok, mikor rossz idő lesz... én akkor is, mikor a baba itt lesz, fogok segíteni a vállalkozásban, a kerti munkákban, a befőzésben stb.. de az még tényleg érdekelne, mikortól lehet igényelni a csedet!
2017. márc. 25. 12:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágyok vissza a gyerek és a háztartás leköt.eszembe se jut a munka mert most nekem ez a rutin a napokban.

A csedet 24hetig lehet igényelni, a szülés előtti utolsó hónaptól valahogy.nézz utána nagyon jól leirja a net(csak a legfrissebbet keresd) és ha táppénzen vagy szólni kell a háziorvosnak hogy mikortól vagy CSEDen mert akkor lezárja a táppénzt.

2017. márc. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

[link]


Utolsó voltam....

2017. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2017. márc. 25. 13:04
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor itthon voltam, már nagyon vágytam vissza dolgozni. Aztán amikor visszamentem mindannyiónkat megviselt. A napi rohanás, a sok munkahelyi stressz, hulla vagyok mindig. Felborította az életünket. Alig várom, hogy újra babázhassak itthon, a családommal akarok lenni, és azt akarom, hogy újra legyen időm a gyerekemre. Sok minden átértékelődött bennem. Ha tehetném, soha többé nem dolgoznék munkahelyen. De sajnos muszály. Addig élvezd, hogy otthon lehetel, ameddig megteheted!
2017. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Akkor mi a fenének csalsz táppénzt, ahelyett hogy dolgoznál, ha ennnnnyire megvisel?
2017. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!