Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki volt már így? Már...

Valaki volt már így? Már kezdek félni.

Figyelt kérdés
31 hetes vagyok. 26. héttől vagyok rosszul,azon a héten a mentő is bevitt. Az volt a bajom, hogy nem kaptam levegőt, nem vagyok asztmàs, de mégis úgy voltam. Kaptam a kòrházban oxigént, attól jobb volt, sok gép rám volt kötve,csináltak vizsgálatokat, de azok jó etedményt mutattak. Ez egy hónapja volt, de màr azóta cagy 15-ször rosszul voltam. Úgy kezdődik, hogy bekeményedik a hasam,megfeszül,nyom a mellkasom, egészen a mellkasomig érzem a nyomàst, feszülést és a hàtamnál is ugyanìgy van. Alig kapok levegőt. Ma is rosszul voltam, egy fél óráig tartott. Nagy fejfájásom volt utána. Félek.... Ő a màsodik babàm. Ő sokat mozog, a rosszullétek is. A védőnőnél voltam, rendben volt a szìvhang, a kórházban az ultrahangon is. Holnap negyek majd uh-ra.
2017. ápr. 23. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem pánikbeteg vagy.

Én is ugyanezeket éreztem, sőt, nálam már a végén annyira eldurvultak, hogy szabályosan halálfélelmem lett. Gyakorlatilag egy komplett szívinfarktust produkáltam le, persze nem az volt. Nálam is voltak kivizsgálások, vérvétel, EKG, szívultrahang. De mindent rendben találtak, így a diagnózis a pánikbetegség volt.

Borzasztó volt. Sajnos csak már pár hónappal a szülés után az akkori háziorvosom (terhesen másik háziorvosom volt) adott beutalót a pszichiátriára, ahol csináltak egy tesztet és átirányítottak egy pszichológushoz, aki egyben jógaoktató is volt. Így én közel 1 évig jártam pszichológushoz és jógázni, mire teljesen rendbe jöttem.

Ha nálad sem találnak semmi szervi okot, akkor én pszichológust és jógát tudnék neked javasolni.

2017. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Már én is gondoltam erre.
2017. ápr. 23. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez jutott nekem is eszembe!

En panikbetegsegnel meg ereztem azt is hogy lever a viz es pokolian zugott a gyomrom, hanyingerem is lett. Ezeket is erzed?

2017. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezeket nem érzem. Amùgy akkor jön elő inkább, ha sokat állok vagy ülök. Ha túl sok házi munkát végzek. A védőnőmnek hiába mondom, annyit mond ilyen korban nem kellene ennek előfordulnia. Szerintem el se hiszi..Azt mondja, lehet mellhártya gyulladásom van, de hogy ha nem is voltam jó ideje megfàzva.....
2017. ápr. 24. 07:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is a pánikbetegség ugrott be. Nekem is volt, bár nem várandósan. Egyszer rosszul lettem, elájultam tömegben, melegben. Utána féltem tömegbe, melegbe járni, és produkáltam ugyanazokat a tüneteket. Ájulásig stresszeltem magam. Később már éjszaka is rendszeresen ájultam itthon. Pszichiáter és az agykontroll segített.

Szerintem neked is ez lehetett. Lehet rád tört egy nagyon erős légszomj és megijedtél, bepánikoltál és még rosszabbul lettél és azóta már félsz attól, hogy újra rosszul leszel és akkor mi lesz veletek. Tehát saját magad idézed elő ezt az állapotot. Főleg, ha sokat állsz, munkálkodsz, mivel olyankor jobban meg vagy terhelve és érezheted is a kimerültséget és az agyad elindítja ezt a folyamatot.

Már nekem is van olyan, hogy nehezebben kapok levegőt, nagyobb a hasam, az első terhességem alatt is volt ilyen ekkoriban már. Szóval valószínű, hogy nálad is ez volt és nagyon megijedtél és még rosszabb lett.

Első körben én ajánlanám neked Domján László hanganyagait: 101 pozitív gondolat és társai. Nagyon sokat segít, ha napjában 1-2 alkalommal meghallgatod, meditálsz. Nekem többet segített, mint a pszichiáter...

https://www.youtube.com/watch?v=KE3UGjBg7zE

2017. ápr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!