Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen fel tudjuk nevelni...

18 évesen fel tudjuk nevelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Terhes a barátnőm, meg fogjuk tartani a kisbabánkat, csak azt nem tudom, hogy fel tudjuk e nevelni ennyi idősen?

Anyagiakkal nem lesz gond, és a szüleim is fognak segíteni.

És később amikor nagyobb lesz és belegondol abba, hogy 18 évesek voltunk amikor megszületett akkor az nem lesz neki rossz?


(barátnőm is 18 éves)


2017. máj. 13. 10:48
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul írtam, mire megszületik addigra 19 évesek leszünk.
2017. máj. 13. 11:46
 12/43 anonim ***** válasza:
66%

Igen, papás-mamást mi is szerettünk játszani oviban, azonban az élet más. Anyuciék nyakán és segítségével párkapcsolatosdit játszani nem ugyanaz a sport, mint saját lábra állni, családot eltartani, szembesülni a számtalan külső-belső problémával, ami az élet során előfordul.


Mindegy, legyetek ti a kivételek, sajnos jó példából keveset látni, a többség így tolja el az életét pár évre.

2017. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Amikor a szüleim megtudták, hogy gyerekünk lesz nagyon örültek, főleg az anyukám, mert szerettek volna még egy gyereket, de valamiért nem jött össze, így csak én vagyok. Tehát azt mondta, hogy amíg nem dolgozunk addig segíteni fog.
2017. máj. 13. 11:58
 14/43 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, mi van az emberekkel, hogy mindenki ennyire rosszindulatú. Nyilván hoztak egy rossz döntést, amikor becsúszott a gyerek, de ez van. Mindenki követ el hibákat. Úgy döntöttek, megtartják és felnevelik, még ha kezdetben szülői segítséggel is.

Arra van a szülő, hogy segítse a gyerekét. Szerintem természetes, hogy besegítenek a kezdetben, hogy tudjanak továbbtanulni, hogy 3-4 év múlva már ne szoruljanak szülői segítségre.

Mit kellene tennie a nagyszülőknek? Elküldeni dolgozni a gyereküket, csak hogy megmutassák nekik, "mi az igazi élet"? Ugyan már. Mindenki jobban jár, ha pár évig besegítenek a nagyszülők.

A koruk miatt meg ne röhögtessétek már ki magatokat, hogy gyerekek még. Nem gyerekek már, régen szinte mindenki ilyen idősen szült.

2017. máj. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
53%

hogy fel tudjátok-e nevelni 18 évesen, az tőletek függ. anyám a tesómat 18 évesen szülte, az apa elhagyta őt, és mégis fel tudta nevelni.

két barátnőm is 18 évesen szült, mindketten remek anyák.

ez személyfüggő

és nem, nem lesz ciki a gyereketeknek, hogy fiatal szülei vannak. én sok ilyen embert ismerek, és mind büszkék a szüleikre

sok boldogságot!

2017. máj. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
52%
Igen, fel tudjátok! Jó egészséget és sok boldogságot kívanok nektek, a rosszindulatú emberekkel ne foglalkozzatok! :)
2017. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk a gyerek pont tönkre tudja tenni a kapcsolatot, pláne ilyen fiatalon, de mindegy. A szulokre támaszkodva gyereket nevelni nem a legjobb ötlet. Anyagilag is rájuk szorultok, gyereknevelesben is kell majd a segítség, hiszen nyilván nulla vegzettsegetek van, semmi munka: iskolába kellene járni, dolgozni. Konkrétan a semmire vállaltok gyereket. Lehet jó vége is, lehet rossz vége is, ez majd idővel fog csak kiderulni.
2017. máj. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
86%

"mert szerettek volna még egy gyereket"


És a barátnőd nekik szül még egy gyereket?

Mert ez úgy hangzik és könnyen az is lehet a vége, ha nem találjátok meg az egyensúlyt, hogy mennyi segítséget fogadhattok el, mennyire támaszkodtok rájuk.


Fel kell nőni a feladathoz. Dolgoznotok, max. levelezőn tanulva... mindezt úgy hogy nem lőcsölitek a gyereket napi szinten a nagyszülőkre.

2017. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Nem az anyukámnak szüli, hanem szívesen segítenek addig amíg nem dolgozunk.
2017. máj. 13. 13:33
 20/43 anonim ***** válasza:
62%

#5

A felelősség felvállalása nem azt jelenti, hogy hibáztál és szenvedj.


A felelősen gondolkodó ember képes meghozni nehéz döntéseket és annak is viselni a következményeit, hogy minimalizálja a rosszat.


A hozzád hasonló ájtatosmanók annyit sem képesek felfogni, hogy egy abortusz is a felelősség vállalása adott esetben, ÉS annak is vannak következményei, amit az visel, aki így dönt.


Facepalm.

2017. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!