Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen fel tudjuk nevelni...

18 évesen fel tudjuk nevelni a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Terhes a barátnőm, meg fogjuk tartani a kisbabánkat, csak azt nem tudom, hogy fel tudjuk e nevelni ennyi idősen?

Anyagiakkal nem lesz gond, és a szüleim is fognak segíteni.

És később amikor nagyobb lesz és belegondol abba, hogy 18 évesek voltunk amikor megszületett akkor az nem lesz neki rossz?


(barátnőm is 18 éves)


2017. máj. 13. 10:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
37%

És az meddig lesz, hogy nem dolgoztok?

Mert ha terv még az egyetem, a diákélet, bulizgatás... csak aztán a munka, akkor a gyerek 4-5 évesen jobban fog kötődni az őt ténylegesen nevelő nagyikhoz.


Az nem felelősségvállalás, ha "jaj, el nem vetetjük, de fel se adunk érte semmit, élünk mint eddig".

2017. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
56%
Levelező is létezik, kedves előző..
2017. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy írtam is neki, kedves 22-es.
2017. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
Nem megyünk egyetemre, még 1 évet fogunk tanulni. A szüleink csak anyagilag fognak segíteni ezalatt az 1 év alatt, nevelni mi fogjuk a babát, nem ők.
2017. máj. 13. 14:18
 25/43 anonim ***** válasza:
76%

Persze, nyilván. :-)

Mivel az ő pénzükből fogjátok nevelni, úgyis bele fognak szólni a nevelésbe / akartak még egy gyereket, tehát úgy is fognak vele bánni, mintha a sajátjuk lenne/, továbbá az ő szavuk is elég irányadó lesz a gyermek számára, mivel egy fedél alatt éltek majd.

Tehát nem ketten, hanem négyen fogjátok nevelni...

2017. máj. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
63%
Naivitás magasfokon.
2017. máj. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem ilyen egyszerű hogy most még jobban fogod szeretni mert a gyerek összeköt. 2 év semmi. 5-10 év után ha még mindig ezt mondod akkor az már valami. De nagyon neh3z lesz egy babával, azon kívül hogy összeköt közben el is távolit egy párt, akármilyen nagy a szerelem de nagy kondliktusforrás és feszültségforrás is lesz egyben. Nagyn erős kapcsolat kell hogy ne bombazza szét, nem véletlen hogy annyianennek szét poci babával. És ehhez szerintem kell egy olyan érettség is amivel 18 évesen nem sokan rendelkeznek. Mindenesetre szoritok, sok boldogság lesz de sok kitartás is kell majd hozzá. Ha rám hallgatok idővel azért szereztem diplomát hogy előrébb jussatok és példát mutassatok a gyereketeknrk is.
2017. máj. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
De én biztos, hogy nem fogok összeveszni a barátnőmmel, mert akkor nála marad a baba, és én ezt nem akarnám. Igazából szerintem nagyon aranyosak a kisgyerekek, nem hogy egy saját, ezért tuti, h a barátnőmmel maradok.
2017. máj. 13. 17:32
 29/43 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, az eddigi hozzászólásaid tökéletesen szemléltették, mennyire gyerek vagy még. De ez nem meglepő, a 19 éves tesómnak sincs túl sok esze és tapasztalata az előrelátáshoz, kicsit álomvilágban él. Két éves tinikapcsolattal én inkább nem villognék, az ilyet annyira nem lehet komolyan venni.


Az, hogy milyen lesz, úgyis tőletek függ. Az elején nem lesz olyan gáz gondolom, elvégre lesz is segítség meg tömnek is titeket anyagilag. Inkább azon legyetek, hogy akkor se legyen rossz a gyereknek, mikor elzárják a pénzcsapot, és ténylegesen felnőttként kell viselkednetek.

2017. máj. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Ha ilyen okosak vagytok akkor szerintetek mit kéne csinálnunk a magzattal????szerintetek öljük meg???? MEGTARTJUK AZ TUTI!
2017. máj. 13. 18:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!