Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan munkahelyem van, hogy...

Olyan munkahelyem van, hogy nem tudok táppénzre menni, majd ha jobban leszek, akkor vissza, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Olyan pozícióban vagyok, hogy helyettesíteni sem tudnak, még egy influenza idején sem tudok lázzal stb elmenni betegre, ha úgy áll a projekt.


terhesség esetén ha elmegyek táppénzre

(veszélyeztettként), akkor már visszamenni tuti nem tudok menni. Viszont egyik pillnatról a másikra sem tudok elmenni, h esetleg feküldni kell, vagy kórház stb.


Ilyenkor mi van? Mikor érdemes szólni és mikor érdemes abbahagyni a munkát? Főleg, hogy se helyettes, se senki az egész cégnél, aki tudná, mit csinálok, viszont ha kiesek, és nincs vki aki megcsinálná a dolgomat, akkor többmilliós kár azonnal.



2017. máj. 13. 14:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Elég felelőtlen a munkáltatód. És ha pl balesetet szenvedsz, és kórházba kerülsz? Akkor bukik a cég pár milliót???

A gyerek vagy a munka a fontosabb? Ha ezt eldöntötted, akkor már tudod is a választ.


Hogy mikor érdemes abbahagyni, ez a terhességtől és a munkától is függ.

Én 37. hétig dolgoztam pultosként, problémamentes terhességgel, szerettem a munkám. Van, aki irodai munkáról is hamar kiíratja magát, mert nagyon stresszes, vagy valami baj van (vérzés, görcsölés, extrém hányás).

2017. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el mindenki pótolható! Te is! Csak most egyszerűbb a cégnek téged nem elengedni lázasan táppénzre mint még egy embert felvenni, ha már talált egy ilyen palimadarat, aki betegen is dolgozik neki.
2017. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Most voltunk inszemináción, és remélem, hogy sikerült.


Természetesen, ha összejött, akkor a babbám lenne az első.

És amúgy utána 200%, hogy nem is akarnék ide visszajönni.


Az a gondom, hogy betegségek miatt nehezen jön össze a baba, és ha összejön, akkor szeretnék táppénzen lenni egyből. Viszont aggódok, hogy azért jó lenne legalább az első 8-12 hetet kivárni.


Viszont ha lesz valami, pl kórházba kell mennem, akkor

1. nincs kinek átadni a munkát

2. kórházból be sem tudom tanítani

3. ha pont rosszkor történik a dolog, vagyis hózáráskor, akkor borul minden, ami tudom, hogy nem az én próblémám, de ezért is nem tudom, mikortól lenne érdemes otthonmaradnom.


Rettegek a vetéléstől.

Viszont ha esetleg elvetélek, akkor itt már tuti nem tudok dolgozni, hiába jog meg miegymás... ki fognak rúgni amint tudnak. Ezért kell 100x átgondolnom, hogyha összejön, akkor mit lehet tenni, mikor szóljak, meddig maradjak...stb.

2017. máj. 15. 15:32
 14/21 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tudja senki sem átvenni, mert a többieknek még arról sincs halbánylila fingjuk sem, hogy milyen szoftverekkel kell dolgozzam. Spec. terület. Csak én vagyok itt ilyen tudással és pozícióban.
2017. máj. 15. 15:33
 15/21 anonim ***** válasza:
46%

Van egy ötletem, szerintem a fönökeidnek is tetszene.

Szóval, fogod magad, és amíg lélegzel, dolgozol nekik. Bejársz, akkor is, ha épp végstádiumú rákod van. Alvás helyett is inkább dolgozol.

Ha pedig esetleg meghalsz, nyertél!!! Halottat nem lehet perelni!


(remélem érződik az irónia...)


Banyek, mit pánikolsz azon, hogy mi lesz a céggel? Főleg, ha úgysem vesznek vissza betegség vagy szülés után... Te add ki a lelkedet nekik, de ha valami történik veled, ők azonnal elfordulnak? Király. Ennyire nincs önbecsülésed?

2017. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Abszolút félreértettél!


Ki nem sz@rja le, mi lesz a céggel? Engem az érdekel, hogy ez nem olyan hely, hogy ha pl 6-8-ig hétig feküldnöm kell, akkor táppénz, aztán vissza, aztán ha 10-12.ig hétig feküldnöm kell, akkor táppénz, aztán ha lehet visszamenni, vissza.... mit nem értesz ezen?


Ha a munkámat nem végzem el, csúszik a hátiridő, és milliós kár keletkezik(ezzel jár, ha nincs betartva a határidő), akkor fizetnem kell!!!


Szóval rohadtul nem a cég izgat, hanem én magam, és az, hogy ha pl 6 hetesen bejelentem, hogy terhes vagyok, és elmegyek veszélyeztetettként táppénzre, akkor felvesznek helyettem valakit, nem tudok visszamenni. Ha esetleg( ne adja az isten, elvetélek, már nem tudok hová visszamenni, és megint munkahelyet kell keresnem az inszeminációk és meddőségi kezelések kellős közepén!


Hihetetlen, hogy nem értitek, mi a gondom!

Mivel meddőségi központba járunk, tudom, hallom, hogy sokaknál nem marad meg mégsem a baba. Rettegek a vetéléstől, ezért nagyon nem szeretném hamar babonából sem bejelenteni, viszont ha bármi történne, kórház stb, akkor nekem kellene fizetnem+rendkívüli felmondással károkozás miatt ki is rúgnának, ugrik a csed, gyed stb.


Szóval igen, aggódom, de nem a cég miatt, hanem magam miatt!

2017. máj. 17. 12:14
 17/21 anonim ***** válasza:

Akkor a cég rajtad akarja behajtani az esetleges kárt? Szép. Ezt amikor bevállaltad, gondolom te is tudtad. Viszont kérdés, hogy ezt így szóban fenyegetésként közölték veled, vagy ez benne van a szerződésedben?

Ha benne van, akkor már most kezdj el keresgélni szerintem valakit, akit majd szükség esetén "berántasz", na mondjuk ezt könnyű mondani, tudom...

Esetleg vesd fel a munkáltatódnak, hogy szükséged lenne egy asszisztensre, mert sok a meló. Azt is nyugodtan elmondhatod, hogy aggódsz mi lenne ha valami komoly bajod lenne hirtelen, nem kell azonnal elmondani, hogy gyereket vársz, mert ugye ki tudja még mi lesz belőle, de azért valahogy mégiscsak meg kell pendítened ezt a témát.

Ha nem hajlandóak asszisztenst felvenni, akkor meg mondhatod, hogy, ok, ebben az esetben szeretnéd ha módosítanátok a szerződés ezen pontját.

2017. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Vmi olyasmi van a szerződésben, hogy ha az én hibámból keletkezik kár, akkor meg kell térítenem.

Ez egy reklámcég egyébként, és máshol is benne volt ez.

De ált. ez olyanokra vonatkozott, hogy ha kimegy egy olyan anyag, amit én jóváhagytam, de mégsem jó, és újra kell gyártani, akkor az levonják a fizumból.


A haáridőkkel való dolog meg menet közben derült ki, hogy hogy is megy... hónapról hónapra jöttek elő az új infók.

2017. máj. 17. 14:06
 19/21 anonim ***** válasza:

Akkor első körben annak járj utána, hogy amit aláírtál, az pontosan mire vonatkozik. Az hogy ők utána szóban még így meg úgy gondolják az legyen az ő bajuk. Csak a leírt és általad aláírt tartalomra koncentrálj, akár kérdezz meg hozzáértő jogászt.


Azért szerintem más ha munka közben figyelmetlenségből követsz el hibát, mint ha mondjuk elüt a villamos, szerencsésen túléled és egy hónapig kórházban ápolnak... Ez akár felfogható úgy is, mint saját hibádon kívüli ok, mert ki az hülye aki direkt elütteti magát egy villamossal.

A terhesség is ilyen, senki sem akarja, hogy problémás legyen, netán több hónapos fekvésre legyen ítélve, de van akivel mégis előfordul.

Ha a munkáltatód bármelyik fenti esetben benyújtaná neked a számlát, hát akkor csak gratulálni tudok neki a vastag bőréhez meg az emberséges hozzáállásához.

2017. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi, há igen, igazad van, ez a villamosos példa is nagyon jó :)


Most úgy döntöttem, nem érdekel, beveszem a lexarom tablettát, és lesz ami lesz. Itt a nyár, élvezem a napsütést, szívom magamba a hasznos d vitamint, nagyokat sétálok esténként a férjemmel, aztán úgyis úgy lesz minden, ahogy lennie kell.

2017. máj. 17. 15:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!