Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti depresszió?...

Terhesség alatti depresszió? (elhagyott a párom). Megérné pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés

Mikor bejelentettem páromnak a babát, boldog volt, örült neki. Neki is és nekem is van már egy gyerekünk az előző kapcsolatunkból. Még nem éltünk együtt a baba érkezése előtt (tudom, hogy gyorsan jött, légyszi most ne ez miatt oktassatok ki), de mikor elmondtam a hírt, rögtön utána összeköltöztünk, ő jött lakni hozzám. 2 hónapig rendben volt minden, aztán fogta a holmijait és elcuccolt. Tartjuk még a kapcsolatot, néha beszélünk, és kb. heti egyszer találkozunk. Arra fogja, hogy azért nem tud velünk lenni többet, mert sokat kell dolgoznia azért, hogy legyen ház, ahova együtt el tudunk majd költözni. De egyáltalán nincs mellettem, egyedül vagyok várandósan. Mindenki kérdezi, hogy hol az apa, jól megvagyunk-e együtt, nagyon rosszul esnek ezek a kérdések, meg az is, mikor boldog babát váró párokat látok együtt, én meg itt vagyok egyedül :( Azt mondja bízzak benne, hogy ezt értünk teszi. De nem hiszem el, hogy annyi ideje nincs, hogy legalább kétnaponta találkozzunk :( Múlt héten 15 percet voltunk együtt, azóta nem találkoztunk.

Én őt szeretem nagyon, de ez így nem mehet tovább az is biztos. Esténként nem tudok aludni, rémálmaim vannak, rám jön a sírás...

Más is volt ilyen helyzetben?

A védőnő mindig kitöltet velem egy papírt, felmérni a pszichikai állapotomat, természetesen mindig olyan válaszokat adok, hogy ne derüljön ki mi zajlik bennem, nem akarom, hogy bolondnak tituláljanak... De nem tudom mit csináljak...

Pár hete megmondtam a páromnak, hogy nekem ez így nem megy tovább, hogy ennyire semmibe vesz, és inkább legyen teljesen vége, de aztán pár napig rendes volt, keresett naponta többször is... azóta pedig megint semmi.

Ráadásul nem is szívesen mondanám el egy idegennek a problémáimat, de már nem tudom, lehet, hogy mégis ez lenne a megoldás, mert egyre rosszabbul vagyok. A babának természetesen örülök nagyon... csak az fáj, hogy ennyire magamra hagy, miközben a gyermekünket várom.


2017. máj. 17. 09:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hazudik neked, nem akar veled lenni. Tudom milyen, az én párom is ezt csinálta, aztán a gyerek éppen hogy csak megszületett és lelépett. Azóta havonta egyszer jön 2 órára a gyerekét látogatni. Én 18 hetesen kezdtem pszichiáterhez járni, és életem egyik legjobb döntése volt. Ha budapesti vagy privátban szívesen megadom az elérhetőségét, nekem rengeteget segített! Kitartás, túl jutsz ezen is, előbb utóbb minden megoldódik!
2017. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
miért zárnának be bárhova? ne haragudj de ez már a túlhajtott fantázia. Nézd, akármilyen szomorú, a terhesség alatt számos apuka megpattan és erre kevés kivételtől eltekintve, az anyukák pont úgy reagálnak ahogy te. Kiborulnak, rémálmaik vannak és aggódnak a jövőtől. Sajnos ami a te életedben egyszeri és különleges tragédia az egy pszichológusnak sőt egy védőnőnek is rendszeres, "hétköznapi" eset :(
2017. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Pszichológus: bölcsészkari végzettség, nincs jogosítványa gyógyszert felírni. Ő beszélget, kognitív terápiát tart.

Pszichiáter: orvosi végzettségű, felírhat gyógyszert. Te meg dönthetsz úgy, hogy nem váltod ki. Mint bármelyik másik orvosnál.


Nem zárhatnak be sehová, kényszergyógykezelést a törvény már sok éve tiltja. Ilyen csak akkor van, ha valaki közveszélyes, de akkor már rendőr is megjelenik. Tehát amíg nem kergetsz késsel valakit, nem hanyagolod el a meglevő gyerekedet, esélytelen, hogy bárki bárhová bezárasson.


Javaslatot természetesen mindkét féle szakember tehet, de neked jogodban áll dönteni, hogy elfogadod-e a javaslatukat.

2017. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Elmehetsz pszichológushoz, hogy kibeszéld, jó dolog, ha tisztábban, "kívülről" is látod az érzéseid. De ugyanakkor szerintem teljesen egészséges reakciód - szomorúság, kétségbeesés, magány és remény - , nem a te készülékedben van a hiba. Rossz, ami történt veled, nyugodtan lehetsz szomorú. Próbálj meg többet társaságban lenni, olyanokkal, akik előtt szerinted nem kell maszkot hordanod, akik nem vidáman is elfogadnak.
2017. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

de hova költözött? mit mond,miért kell ahhoz elköltözni,hogy értetek dolgozhasson?

külföldre ment?

2017. máj. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!