Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes még elmenni a 21....

Érdemes még elmenni a 21. Héten genetikai tanácsadásra?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 20 hetes terhes, echodens beleket és 2 agyi cisztát találtak az ultrahangon. A szonográfus szerint ez gyakori de azért genetikai tanácsadásra küldene. A DOwn szüres jó eredménnyel zárult anno, az orrcsont is látszodott a 12. héten. Ha most elmegyek, legalább 21-22 hetes lesz a baba mire időpontot kapok,ha további vizsgálatok kellenek, kicsúszok a 24. Hétből, tehát lényegében még akkor se tehetnék semmit, ha amúgy ez felmerülne... volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a vége?

#agyi ciszta #Echogen belek
2017. máj. 17. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék. Ha tenni már nincs is mit, akkor is jobb tisztában lenni a dolgokkal. Ha olyan a baj, akkor lehet, hogy be kell feküdni vagy előbb megindítani a szülést. De ha nincs is teendő, akkor is jobb előre tudni, ha baj van. De az is lehet, hogy megnxugtatnak, hogy nincs baj.
2017. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes, tenni nem igazán tudsz semmit, de legalább elmagyarázzák, mire lehet számítani.
2017. máj. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen elmennék, mert lehet, hogy már magzati korban extra figyelem kell a babának, plusz a szülés alatt is lehet, hogy fel kell készülni néhány dologra.

Az én babámnak is van genetikai eltérése, ezért több uh volt magzatként, császárral született, a szülésnél külön gyermekorvosi team állt készenlétben. Szerencsére nem volt rájuk szükség, de mi lett volna,ha igen.

Nem kell a legrosszabbra gondolni, de érdemes felkészülni a várható problémákra.

2017. máj. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elmentünk végül, de a genetikus csak egy ultrahangot csinált, azt mondta mindene rendben, a ciszták felszívódnak, semmi kóros nincs, további vizsgálatok nem kellenek, max a cisztákat kell figyelemmel kisérni. Az echodens belek amiatt voltak, mert vért nyelt a magzatvizböl egy hematoma miatt. De azok sem voltak echogének, csak túlbuzgó volt a szonográfus. Köszönöm a válaszokat ,:)
2017. máj. 23. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!