Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes várandósként nyákdugó...

13 hetes várandósként nyákdugó távozasakor mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok. Ma reggel észrevettem hogy nyákdugó vagy csak a darabja távozott. (Biztos vagyok benne, hogy nyákdugó, mert a folyásom nem ilyen állagú illetve színű!) Leghamarabb hétfőn tudok menni nőgyógyászhoz. De addig mit tegyek? Valakinek volt mar ilyen, ha igen mennyi idő mire visszanő 1-2 hónap? Nagy baj van most?

2017. máj. 20. 09:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a nyákdugó színtelen volt. Szerintem mindenképpen menj dokihoz, inkább legyen egy potyautad, mint, hogy valami gond legyen. Nincs rokon, szomszéd, aki esetleg eltud vinni?
2017. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
44%
Figyelj, a kombinált teszt egy valószínűségi számítás!!! Ezért nem is fogok én ilyet csináltatni! Engem a nyaki redő miatt ijesztgettek halálra, 3,2-es volt! A kisfiam már 7 éves és egészséges!!! ja és ez nem nyákdugó, viszont menj kórházba!
2017. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
25%
Mos komolyan, egy erosebb folyas miatt rohanjon be a korhazba?
2017. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nálam így volt:

Szombati nap erősebb, színtelen, nyákos, nyúlós folyásom volt. Főleg wc-n távozott, panaszom nem volt.

Estig agonizáltam, hogy most menjek-e be ezzel az ügyeletre, vagy sem, mert hétfőn amúgy is kellett volna mennem vizsgálatra. Este végülis úgy döntöttem, hogy irány az ügyelet; lehet, hogy hülyének néznek, de nem érdekel, csak a legyünk rendben a gyerekeinkkel- ikrek voltak.

A vizsgálatnál kiderült, hogy 2 ujjnyira nyitva vagyok, a magzatburok már a hüvelyben van. A doktornő szerint amit folyásként észleltem az a nyákdugó volt.

Később minden beavatkozás ellenére megrepedt a burok. 20 hetesen elvesztettük mindkét gyermekünket...

Úgyhogy az én tanácsom az, hogy irány az ügyelet! Akármivel, ha nincs kocsitok. Lehet, feleslegesen mész, de inkább úgy legyen... Ha kétségek között vagy, akkor nem otthon kell találgatni, hogy az most nyákdugó-e vagy sem!

Szorítok, hogy minden rendben legyen!

2017. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
82%
Vidéki vagy... és akkor szülni se mész majd be hétvégén?
2017. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
54%

A kombinált teszten ne idegeskedj. Ez egy arány szám. Engem is tovább küldtek. Persze először megijedtünk, de tekintve, hogy az uh-n minden rendben volt, kicsit megnyugodtunk. Szerencsére a plusz vizsgálat negatív lett.


Egyetértek a többséggel, menj ügyeletre. 18 hkm

2017. máj. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Köszi a sok oltást, h milyen felelőtlennek néztek stb. A kérdés kiírása után 1,5 órával bejöttünk a kórházba. Kerítettem kocsit. Be is fektettek egyből, mert látta a doki az ultrahangon, h a méh hátsó része görcsös. Kaptam infuzioba magnéziumot. Benyult megnyomogatott, ami rohat kellemetlen volt. Kérdésemre!!! elmondta, h nincs nyitva a méhszáj. A nyákdugóra nem mondott semmit az orvos :( A nővérnek is mondtam mikor az infúziót kötötte be. Azt mondja: milyen nyákdugó... Az majd sokkal később alakul ki.. Az még nem lehetett, na mondom ennél még én is tanultabb vok valszeg. -.- Na most itt fekszek és várom, h jól legyünk. Azt mondták ilyen fiatal magzat ha el akar menni akkor nem tudnak mit tenni...hogy mondhat ilyen?! Szorítsatok nekem! De holnap tuti megkérdezek egy másik dokit is a dolgokról! Szal ezt a nyákdugó dologgal kapcsolatban mindegyiknek fekete lyuk lehet az agyában. :(
2017. máj. 20. 19:26
 18/31 A kérdező kommentje:
Ja és azóta rendes fehér szinű folyásom is volt ma ami rendesen is szokott lenni...
2017. máj. 20. 19:33
 19/31 anonim ***** válasza:
63%

Ha nincs nyitva a méhszáj nem távozhat nyákdugó. Talán az orvos, és a nővér jobban tudja nálad. Hallgass rájuk. Az meg, hogy félkészítenek a legrosszabb forgatókönyvre teljesen természetes. Mindent fel kell vázolniuk.


"Amikor a méhszáj tágulni kezd, a nyákdugó kiesik a hüvelyen keresztül"

2017. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
75%

A nyákdugú csak akkor távozhat ha nyitva van a méhszáj. Neked van fekete lyuk az agyadba ebbe a témába. A másik igen is el kell mondania a legrosszabbat is. Mert sajnos hiába kap valaki erős magnéziumot még is megindulHAT a szülés ezt sajnos nemhiába látják előre hogy mi lesz. Ne haragudj de képzett orvosokat és nővéreket kérdőjelezel meg. Ha ennyire jobban tudod akkor neked nem is kell orvos mert bármit mondanak az számodra hülyeség és biztos erről fogalmuk sincs. A folyás változhat a terhesség alatt mert a hormonjaid is változnak.


Ui kívánom a legjobbakat.

2017. máj. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!