Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes várandósként nyákdugó...

13 hetes várandósként nyákdugó távozasakor mit tegyek?

Figyelt kérdés
13 hetes kismama vagyok. Ma reggel észrevettem hogy nyákdugó vagy csak a darabja távozott. (Biztos vagyok benne, hogy nyákdugó, mert a folyásom nem ilyen állagú illetve színű!) Leghamarabb hétfőn tudok menni nőgyógyászhoz. De addig mit tegyek? Valakinek volt mar ilyen, ha igen mennyi idő mire visszanő 1-2 hónap? Nagy baj van most?

2017. máj. 20. 09:55
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
37%
Jobbulást kívánok! Egyébként nekem szülés előtt egy hétig távozott a nyákdugó folyamatosan. Nem egyszerre. Azt mondták akkor a kórházban, hogy ez normális. Kinek így- kinek úgy. A színe sötét sárga volt, enyhén rezes, zselés, kocsonyás állagú.
2017. máj. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
28%
A méhed hátsó fele... Nyilván.
2017. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
42%

Nekem a 41. héten távozott a nyákdugó és a magzatvíz, bebattyogtam a szülészetre, megvizsgáltak... Mondtam emberkének, hogy reggel nst-n még teljesen zárt voltam, azt mondta, hogy most is zárt a méhszáj, ettől függetlenül a nyákdugó elmehet.

Kedves Kérdező! Mielőbbi javulást és boldog babavárást :)

2017. máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Nos már itthon vagyok. Sok megaláztatás ért a kórházban. Főleg a kombinált teszt végett, h minek végeztettem el... Minden áldott nap sírtam, h nem igaz h ezt a piszkalódást minden vizitkor át kell élnem... Kifizetett jo sok pénzt h jól felidegelje magát... Hol végezték ezt a tesztet miért nem odavitték.. Miért gondoltam h et jó ötlet... Stb... Stb.. Végül is nem tudható, h tényleg nyákdugó volt vagy sem vagy abnormális folyás lett vna. Nem nézték meg a hüvelyemet belülről hiába jeleztem a más állagú és színű folyást. Nem vettek kenetet stb... Összesen 5 napot voltam megfigyelés céljából. Aki kérdezte a kombinált tesztem eredményét:

Életkor: 27

Testsúly: 89 kg (174 cm magas vok)

A teszt elvégzésekor 13 hetes 1 napos voltam CLR alapján (70.0 mm), utolsó menstruáció alapján 13 hetes 5 napos (lehet későn vették le a vérmintát?)

Papp-a: 0.964 iu/L 0.294 MoM

Szabad hcg 27 ng/ml 1.043 MoM

Tarkóredő: 1,6 mm

Orrcsontot kihúzta mintha nem lenne mondván, h kicsit kicsinek találja

Ductus venosus (DV): 1.210 PI

Trikuszpidális regurgitáció (TR): normal

Szívfrekvenvia (FHR): 155 bpm


Ezekre az értékekre jött ki az alábbi kockázat:

Downra: 1:102

Edwards: 1:5046

Patau: 1:6730


Most továbbiakban elmegyek genetikai tanácsadasra Debrecenbe, de nagyon félek az amniocetézistől. Gobdolom a kockázat miatt egyenes az út amniora... Megtörve és aggódva vagyok.

2017. máj. 25. 14:10
 25/31 anonim ***** válasza:
73%
Nekem 29 évesen, 13+1-nél 2,3mm tarkóredő mellett 1:181 lett a kockázat Down kórra. Méhlepény biopszián voltam. Eredmény negatív lett. Nyugodj meg!
2017. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó vagyok : orrcsont nálam látható volt.
2017. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
73%
Ha van ra keret amnio helyett vertesztet kernek, ugyanolyan pontos, de biztonsagos!
2017. máj. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Igen párommal arra jutottunk , h a prenatest alapot megcsináltatjuk. (Csak a down kórt nézik + nem meghatározás) Még így sem olcsó 75 ezer, de nem szeretném az amniot. Sok véleményt olvastam, h nem kell félni az amniotól, mert nincs az ismeretségi körükben olyan aki elvetélt stb... Sajnos nővérem pont abba az 1%-ba esett bele és elvetélt egy pár éve. Azért is vert ki tőle a víz mikor megkaptam a kombi eredményét. Jövő hétre már kaptam is időpontot.
2017. máj. 26. 10:26
 29/31 anonim ***** válasza:

Szia

Mi újság azóta véled?

2017. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Hála Istennek negatív lett a Prena teszt eredménye Down-kórra és kislányt várunk. :) Meg kellett mondjuk ismételni a vérvételt, mert nem volt elegendő magzati dns a véremben. A teszt ismétléséért nem kellett újra fizetni. Most már 32 hetes vagyok. Augusztus második hetétől eljöttem munkából, mert már éreztem nem esik jól a sok biciklizés. (Napi 12 km) Itthon teszek veszek. Max. felmegyek a városra ugyan csak bicóval (5 perc) valahogy nem esik jól gyalogolgatni, befeszül a pocim tőle. Babasarok kész. :) Már csak apróságok hiányoznak. Nincs fogadott orvosom. Tegnap voltam ultrahangon szépen nő a kicsikém. Aminek azért is örűltem, h mindent rendben találtak, mert nincs igazán nagy pocim. Sőt pulcsiban ill. bővebb felsőben nem látszik. Hízni nem híztam még most is 89 kg vagyok. Mondjuk nem nézek ki annyinak mert 174 cm vagyok. A nevét még mindig nem sikerűlt kitalálnunk. 3 hetente más név van porondon. Most a Flóránál tartunk. :D Voltunk 4d-s ultrahangon vélemények szerint rám hasonlít. *.* Egyre többet gondolok a szülésre. Remélem rendben lesz! Már amennyire rendben lehet egy szülés. Mindenkinek minden jót! :)
2017. szept. 26. 19:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!