Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azok, akik nem terhesvitamint...

Azok, akik nem terhesvitamint szednek, hanem külön-külön néhány vitamint, azok mit szednek a második trimeszterben?

Figyelt kérdés
2017. máj. 23. 15:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Maltofer fol, magnézium, d és c vitamin. Kalciumot igyekszem ételekből. Azok szívódnak fel a legjobban és a nődokim is ezt javasolta.
2017. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyrészt szimplán érdeklődtem, nem tudom miből szűrték le egyesek, hogy ez alapján fogok elkezdeni vitamint szedni. Pusztán kiváncsi voltam.

Másrészt, hogy miért nem terhesvitamint szedek? Mert nem bízok bennük. Szerintem annyira tele vannak mindenféle magzatot védő anyaggal rakva, hogy olyanokat is megvéd, akiknek genetikai okokból valószínűleg nem kellett volna megmaradniuk. Csunyan hangzik, de igenis hiszek benne, hogy a természet tudja, mely baba lenne életképes, melyik kevésbé. A terhes vitaminokkal kapcsolatos feltevésemet egyébként egy rakás ismerősre alapozom, akik első terhességükkor még nem szedtek, de másodiknál igen, és valamilyen okból probléma van a második babával. Persze lehet véletlen egybeesés, de nem hiszem, hogy mind a 6 szülőnél így lenne. Illetve tény, hogy mind egy bizonyos híres terhesvitamint szedtek. De en ezek utan nem merek más terhesvitamint sem megpróbálni. Ez nyilván csak az en elméletem, nem támasztja alá semmi, tehát senkit nem kívánok befolyásolni. Személy szerint en emiatt döntöttem amellett, hogy külön szedek vitamint. Amit természetesen orvossal egyeztettem előre. Megjegyzem, az orvosom sem pártolja a terhes vitaminokat, bár ennek okát nem tudom.

2017. máj. 23. 18:19
 13/16 anonim ***** válasza:
Csak nem az elevitet?En is tobb ilyen csaladot ismerek..
2017. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kezdjuk ott h sztem vitaminnal nem lehet ártani.. max E vagy A vitaminnal!

De folsavval es mg vel meg kálciummal? Vassal? Mar nem azert de en ezeket amúgy is szedem. Nem olyan nagy dolog.

En sem bízom a terhesvitaminokban.

Keves van bennuk minden vitaminból és tudni illik nem is sźivodik fel minden beloluk. Ahogy persze például az 500mg-os kalciumból sem szívódik fel 500mg.. és a terhesvitaminokban nagyon keves kalcium van!;)

2017. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
13-as, igen, arról beszéltem.
2017. máj. 24. 04:36
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen kedves kérdező, több családot ismerek ahol a gyerek fogyatékos lett. Na most hogy az elevittől-e vagy sem az kérdés. De furcsa egybeesés, hogy mindannyian azt szedték. Az Elevitben jóval több A vitamin volt a napi ajanlottnal, ami magzatkarosito.. Ha jó a vérképed akkor feleslegesen nem kell szedni semmit. (13as vagyok)
2017. máj. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!