Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mellkasi fájdalom és nehéz...

Mellkasi fájdalom és nehéz légzés terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


32 hetes terhes vagyok, három napja szúró érzést tapasztalok a jobb mellem környékén és alatta, ehhez még pluszban párosul a nehéz légzés is, főleg éjszaka.

A kicsikém még farfekvéses, a fejecskéjét tisztán érzem a jobb mellem alatt.


Azzal tisztában vagyok, hogy ő és a méhem nyomhatja a tüdőmet, de ilyen mértékben? Hogy lassan a jobb kezemet is fájdalmas felemelni és megmozdítani?


Mielőtt írnátok, hogy kérdezzem meg a dokimat és a védőnőmet, elmondom, hogy megkérdeztem, de nekik szinte minden panaszomra az a válaszuk, hogy ez természetes... És hiszek nekik, megbízom bennük, mégis néha beparázok, mi van, ha nagyobb bajról van szó és nem vesszük észre.


A félelmem alapja az, hogy az unokanővérem a 8. hónaptól kezdve fájlalta a bal lábát, majd szülés után is, és nem foglalkoztak vele. Aztán kiderült,hogy vérrögök okozták és majdnem lekellett vágni a lábát, mert egyik reggelre befeketedett. Nem akarok rémtörténetekről tudni, de ez közvetlenül a környezetemben történt, és első babás lévén fogalmam sincs, mi természetes és mi nem...


Valakinek volt hasonló szúrós fájdalma?


2010. máj. 17. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam is voltak ilyen tünetek. Bizony az utolsó hetekben a méh nagyon össze tudja nyomni a belső szerveket. Nekem szúrt a bordám, alig tudtam levegőt venni, stb... hasonlóan, mint te. Az első babával még megkönnyebbülést hozott kb. a 36. hét, mert akkor "lejjebb szállt" a méhem, így könnyebb lett a levegővétel, nem fájtak a bordáim... A többi terhességnél már csak közvetlenül szülés előtt jött a megkönnyebbülés :((( ... 4. szültem :D
2010. máj. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem a terhesseg vege fele szinte allando jelleggel szurt a mellkhasam, legszomjam volt, meg minden. En ejjel jol felpockoltam a parnam, es szinte ulo helyzetben aludtam. Ez segitett. Amugy nekem is minden panaszomra azt mondtak, hogy ez normalis es a terhesseggel jar. En is paraztam, de nem lett semmi gond szerencsere.

Sok sikert es boldog babavarast.

5 hetes baba anyukaja.

2010. máj. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, teljesen normális, bár igen kellemetlen velejárója a terhességnek. Én már másodszor csinálom végig, 32 hetes vagyok.

Meértem, hogy van benned para, de ne izgulj, ez természetes. A szülés közeledtével, ahogy a baba megfordul és lejjebb ereszkedik, meg fog szűnni ez a dolog. Első babánál állítólag ez később következik be, többediknél előbb. Tapasztalatom szerint is így van.

2010. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos normális. Ha átfordul fejvégűbe elmúlik. Addig pedi kitartás.
2010. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!