Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a normális hízás?

Mennyi a normális hízás?

Figyelt kérdés
24+2 hetes vagyok, eddig 6,8 kg-ot híztam. A védőnő szerint teljesen normális a súlyom, de kíváncsi lennék más véleményekre is.
2017. máj. 24. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ez nagyon jó kalkulátor! Csak arra figyelj, hogy a magasságot méterben kell megadni, nem centiben.

2017. máj. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14kg-ot híztam mind a 3 gyereknél. Teljesen össze vissza,szóval volt amelyiknél az első félidőbe jött rám több stb. A védőnő és a doki is mindig csak annyit mondott,hogy így tovább. 175 centi vagyok és 50-52kg al kezdtem a terhességeket,szóval soványan.
2017. máj. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14 kg híztam, a fele még rajtam van és 3 hós a babám. arányosan híztam, folyamatosan
2017. máj. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ekörül híztam, de érzem, hogy szűkebbek a ruháim. Tehát nem csak pocakra ment, de ez van... Próbálok azért a továbbiakban vigyázni, hogy nagyon ne szaladjon meg a súlyom. Első terhességben is kb. 13 kg-t híztam a végéig és akkor is volt mit leadni. Amúgy azt mondják, hogy kb. 7-12 kg között ideális. Valószínűleg nekem a 7 kg lett volna jó, ha semmit nem akarok hízni
2017. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Én 46 kg-ról indultam, most 52,8 kg vagyok a 161 cm-hez képest. Valójában sehol nem látszik rajtam ez a néhány kg változás, kizárólag a hasamon.

2017. máj. 24. 09:05
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Kezdő súlytól is függ.Első terhességemet 56 kg-ról kezdtem (170cm vagyok) 13 kg-ot híztam.A másodikat 60kg-ról és 10 kg-t.Most vàrom a harmadikat 64-ről kezdtem most vagyok 72 kg.Jövő hétre vagyok kiirva
2017. máj. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elso terhesseget 68 kg-mal kezdtem es 14-et hiztam, masodikat tulsullyal kezdtem (nem az elso miatt, ugyanis elso utan fogytam 20 kilot, 6 evvel ezelott volt), 78 kiloval kezdtem es most tartok +2 kilonal 26hetesen.
2017. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem is baj, ha szedsz fel egy kicsit, mert sovány voltál terhesség előtt.(Nem feltétlenül kell, hogy látszódjon) Jó ez! Tartalékol a szervezet: szülést bírni kell (fizikailag, meg vérveszteséggel), meg utána a szoptatást. Így nézve pont ideális a hízásod
2017. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hozzászóló! Nagyon köszönöm a válaszod, megnyugtattál. :)
2017. máj. 24. 11:49
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ. Én kb. 10-12 kiló felesleggel kezdtem, nekem kajak azt mondták, hogy ne hízzak. Keressek egy dietetikust, állítsunk étrendet össze és ne hízzak. Meg adtak egy papírt arról, hogy dupla annyi a kockázatom a súlyom miatt a terhességi cukorra, mint a normál populációnak és ha kialakul a terhességi cukrom, a testömegindexem meg marad ennyi vagy nő, akkor mennyivel nő az esélye a túl nagy súlyú babának, annak, hogy elakad, meg a toxémiára is hányszorosan nagyobb esélyem lesz. Sőt már az első trimeszterben menjek cukorterhelésre is. Csak és kizárólag a 26.2-es BMI miatt. Én kicsit csodálkoztam, mert sokkal túlsúlyosabb anyuka ismerőseim vannak, igaz máshova járnak, de egyiknek se mondtak semmi ilyesmit.


Mondjuk nem bánom a dolgot, én féltem is attól, hogy most akkor majd hízni kell, meg pont elkezdtem fogyni mielőtt teherbeestem, aztán vége mindennek. :D

2017. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!