Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a normális hízás?

Mennyi a normális hízás?

Figyelt kérdés
24+2 hetes vagyok, eddig 6,8 kg-ot híztam. A védőnő szerint teljesen normális a súlyom, de kíváncsi lennék más véleményekre is.
2017. máj. 24. 08:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mondjuk a 10-12 kilót én mondom, hogy ennyi van rajtam a normál szálkás súlyomhoz képest, de ha megnézem a BMI kalkulátort, akkor belefértem volna a normálba akkor is, ha csak 4-5 kilóval vagyok kevesebb. Ahhoz képest jól rámkoppintottak, meg betiltották a hízást, de mondom én nem bánom. :)
2017. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Biztos egész különböző lehet egy-egy ember alkata. Mert ha én átszámolom magam 26.2 BMI-re, az már 20-22 kg-al több, mint amit én kívánatosnak tartok, tehát amiben jól érzem magam. Lehet, hogy az orvosod nagyon táblázatban gondolkodott és nem nézett meg úgy szubjektíven, hogy most akkor tényleg elhízottnak lát-e
2017. máj. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Gondolom magasság is számít, hogy egy olyan BMI mennyi plusz kilót jelent, én pl. 157 cm vagyok, és így a kevesebb is több rajtam. Mondjuk az olyan kalkulátorok, amik a kort is figyelembe veszik normálisba is beleraknak így is, végül is orvosi javaslatra dietetikussal összeállított étrendtől se nekem se a babának nem lesz baja tuti, akkor se ha tényleg nem híznék a végéig, különben nem mondanának ilyet.
2017. máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én egy babával 10 kilót szedtem fel, ikrekkel meg 14 kilót. Mindkét esetben a kezdő súlyom alá fogytam a szülés után pár héttel.(167 cm 57 kg-ról kezdtem mindkétszer)

Szerintem aki soványan kezdi, az többet is felszed, mert a szervezet tartalékol a szülés utánra. Szerintem teljesen jó a gyarapodásod.

2017. máj. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!