Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14. hetes kismama vagyok, és...

14. hetes kismama vagyok, és 4-5kg-ot híztam ez idő alatt. Ez normális?

Figyelt kérdés
178 cm magas vagyok, 65 kg voltam, most 69 vagyok,70 felé billen lassan a mutató.Nagyon meglepődtem az eredményen.. Abszolut nem látom magamon a hízást, minden ruhám ugyan úgy jó rám. A pocakom viszont már nagyon látszik, és a melleim is háromszorosára nőttek, de a lábam derekam fenekem ugyan olyan, mint volt (mások elmondása szerint is).. akkor hogy lehet ez a majdnem 5 kg? Egy picit aggaszt a dolog, nagyon odafigyelek az étkezésre, és tornázom is..

2016. júl. 15. 17:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
2016. júl. 15. 17:50
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Szia.szerintem ez kicsit sok,de emiatt most ne aggódj.Mindenki más ütembe hízik és az is változó,hogy ki mennyit.
2016. júl. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%
En 23 hetesen tartok 5 kilónál és nekem azt mondták, megcsak most jön a hizas és a kívánossag időszaka, tehát édességet próbálom visszavenni és sokszor kis adag etkezesek. És talán nem +20-al "végzem"
2016. júl. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
csinos vagy! Ne aggódj :)
2016. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%

Én is ugyanígy vagyok, mint te kérdező!

15 hetes leszek és 5 kg-ot híztam de nem is látszik rajtam. :)

Na jó, a fenekemen és a combomon és ugye a kezdődő terhes pocakom. Én viszont nem figyelek az étkezésre és nem is tornázok. Én 60-ról indultam és 65 vagyok pedig átlagban én 55 kg szoktam lenni a 162 cm-emhez.

2016. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
En is ezert lepodtem meg, amikor raalltam a merlegre,mert regebben egybol eszrevettem magamon akar 1-2kg plusz is..mindig 64-66kozott mozogtam. Viszont most nem latom, h nott volna barmim is a pocimon es a cicimen kivul.. de a szamok nem ezt mutatjak, es tartok picit attol, hogy a vedono majd szova teszi..
2016. júl. 15. 19:41
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem kicsit sok! Ne állj neki diétázni, de kicsit figyelj oda!Ilyenkor még nem is nagyon kéne hízni, max 1-2 kilót!
2016. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

A hugom 8p kilorol lefogyott 66-ra, ugyan ilyen magas....ez már tul vékony....se melle se semmije....Tehat ilyen arányoknál elkepzelheto h a mell es a haj novekedése ennyit számit.


Egy volt kolleganom ennél is vekonyabb alkat volt....az egesz terhesseg alatt nőtt előre egy púp neki,majd lement. Ennyi volt a terhesség.

2016. júl. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hat, ennel jobban nen tudok odafigyelni.. Napi 4x eszek, de eleg keveset.. Pk igy nez ki egy napi menum ha dolgozom:

Reggeli: 1par virsli, fél(!) teljes kiorlesu zsemlevel..

Tizorai: egy banan v egy barack..esetleg egy fel liter tej, vagy egy bogre kakao utana.

Ebéd: a tk zsemle masik fele, 2 pici fasirt, savanyusag..

Uzsonna: szinten gyumolcs..dinnye, vagy barack..du mar nem eszek banant.

Vacsi: sokszor elmarad mert elalszom ido elott, de ha megsem akkor altalaban vagy gyumolcs, vagy egy tal fozelek..ma pl tokfozeleket ettem egy tanyerral magaban es ennyi.

Es fizikai munkag vegzek, elado vagyok egy nagyon forgalmas elelmiszeruzletben, ahol egesz nap jovok megyek pakolok (nem nehezeket)

Plusz sokat lepcsozok, setalok, biciklizek, es heti 3x kismamatornazok..

2016. júl. 15. 21:11
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Ilyenkor lassul az anyagcsere, ennyi gyümölcs sok cukrot tartalmaz. Én ilyen ütemű hízásnál, ha lassítani szeretném csak délelőtt ennék 1-2 db almát vagy ilyesmit, délután mást uzsonnáznék.

Nem tudom neked segítség e én milyen ütemben híztam(mivel simán le is lassulhat neked és később más ütemben jön fel később).

1.gyereknél 14.héten 3,6 kgnál tartottam, vége +22kg lett.

2.gyereknél 14.héten 2,3 kgnál tartottam, vége +14kg lett.

173 cm magas vagyok és 60kgról indultam mindkétszer. Szülés után 6 héttel első gyereknél +10kg volt rajtam, másodiknál 3,5 kg.

Diétázni nem kell, de szerintem megéri odafigyelni mit mikor eszel. Szép kismama vagy, őrizd meg!:-)

2016. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!