Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Üdv! A párom 15 éves, és...

Üdv! A párom 15 éves, és babát vár, én 19 éves vagyok. a párom édesapja nem egyezik bele ebbe a dologba, illetve ő nem fogja támogatni a döntésében. Mit tehetünk ez esetben?

Figyelt kérdés

a párom édesapja azt mondja hogy ő nem fog szégyenkezni a lánya terhessége miatt, de hozzám költözhet de nem fog aláírni semmiféle hivatalos okiratot amivel megtarthatjuk a babát és nálunk maradhat.

jelenleg a párom gyámság alatt áll!

mit tehetünk hogy a baba nálunk maradhasson?

el vettetni nem szeretnénk.

Stabil hátteret tudok mindkettőjüknek biztosítani

(negatív kommentre nem vagyok kiváncsi)

a válaszokat előre is köszönöm!!

üdv: dávid


2017. máj. 25. 19:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem lesz gyja a kicsinek, mert az egyik szülő nagykorú...
2017. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

Ha betölti a 16-ot, gyámhatósági (és NEM szülői!) engedéllyes házasságot köthet, ezzel egyrészt megoldódik a gyámság probléma, mert a házasságkötéssel jogilag nagykorúvá válik, másrészt jelen helyzetben ugye az a minimum, hogy feleségül veszed...


És remélem, úgy értetted, amikor azt írtad/ígérted, hogy "mindent" megadsz neki, hogy biztosítod, hogy tanulasson, rábeszéled, hogy bejárjon a suliba és ne lógjon, és valahogy megoldjátok, hogy szakmát tanuljon vagy leérettségizzen. Mert ha tényleg szereted őt, akkor kutya kötelességed erre is gondolni.

2017. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%

10, ha fia lesz ,akkor is ez lesz a szitu..

Csináljátok, mi dolgozunk, majd eltartunk!

2017. máj. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

Szégyen kategória...

És ilyenek élnek tömkelegével csöppnyi országunkban!

Bármilyen nemű is lesz az a gyermek, sajnos ezt a példát fogja látni... Hová vezet a világ... 😔

2017. máj. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%
Az lemaradt, hogy az apja helyében felnégyeltem volna a kisasszonyt!
2017. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
64%

iskolai hiányzás miatt védelembe veszik a gyereket, nem gyámság alá...

Másrészről a gyerek is egyből védelembe lesz véve, mivel kiskorú az anyja. Mivel az anya kiskorú, hivatalosan nem tartózkodhat más címen, mint a szülője.

Ajjajj, sok gond van itt. Kérjétek a családsegítő/esetmenedzser segítségét (aki kijár a családhoz és szerintetek a lány gyámja...)

2017. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Először is gratulálok, hogy a baba megtartásáért és neveléséért küzdötök! Szép és egyáltalán nem olyan magától értetődő sajnos a mai világban, a babának pedig egyértelműen CSAK az a jó, ha életben marad és a szülei nevelik (ezt a beszólós kommentelőknek szántam). Undorítónak tartom a gyűlölködő, negatív kommenteket, amiket kaptál, rájuk se ránts! Csak bátorítani tudlak! Szerintem is forduljatok a családvédelemhez, remélhetőleg jó felfogású emberek dolgoznak ott. ha összeházasodtok, az a hivatalos vonal miatt is, meg amúgy is jó megoldás, mert a gyerekeknek az a legfontosabb, hogy az apukájuk és az anyukájuk kitartóan szeresse egymást (és így őt is). A nagynéném férjét 16 évesen szülte az anyukája, és teljesen boldog család voltak, és még jó pár ilyet tudok.

Remélem, írnak itt még használható infót a baba neveléséhez (elvetetésre kényszeríteni senkinek nincs joga a kedvesedet!!). Hajrá!!

2017. máj. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamám 16 volt, amikor elvette őt nagypapám (21). 1 éven belül megszületett anyukám. 65 éve élnek boldog házasságban, unokákkal, dédunokákkal kölrülvéve.


felelőtlenség, amit csináltatok, egy 15 éves lány még gyerek... de ha már így alakult, próbáljátok meg a legjobbat kihozni belőle.


Azt gondolom, hiába van gyámság alatt a párod (tök mindegy, miért, még ha esetleg keverednek is a fogalmak) abortuszra nem lehet kényszeríteni. tehát ha ő akarja a babát, akkor az a baba meg fog születni, ha minden rendben lesz a terhesség során.

Nagyon szép, hogy hozzád költözhet és eltartod őket.

Mivel nagykorú vagy, és nyilván apasági nyilatkozatot teszel, a babának nem lesz gyámja, hiszen lesz neki egy nagykorú cselekvőpképes édesapja.


Abban egyetértek egy korábbi válaszolóval, hogy a pároddal viszont akkor teszel a legjobbat, ha nem hagyod, hogy elmerüljön a tini-anyaság gyönyöreibe (azért ebbe képzelj bele némi iróniát, mert felnőtt fejjel, várt, tervezett babaként is piszok nehéz!), hanem addig nyúzod, amíg nem kezd rendesen tanulni, iskolába nem megy, szakmát nem szerez. Ez nem párod érdeke első sorban, hanem a gyermeketeké!

2017. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
48%
Gumit húzni egyszerűbb lett volna. Gyerek szül gyereket. Legalább arra figyeljetek, hogy ezek után védekezzetek, ha nem akarjátok hogy elkezdje sorban potyogtatni a többit a semmire. Igen a semmire, mert szép és jó, hogy szerelem, meg eltartod, de felelősen, stabil házasságban vállalt gyerekek szülei is elválnak gyakran. Ha magára maradna majd egyszer (ne mondd, hogy nem ,mert nem tudhatod) egy fészekalja pujával iskolázatlanul, akkor mehetne a hid alá, mert tartásdíjból és családi pótlékból nem lehet megélni. Így ha idejekorán felnőttesdit akartok játszani, akkor csináljátok rendesen és az elsődleges cél az legyen, hogy legalább bolti eladónak alkalmas legyen, neki is ez lenne a jól felfogott érdeke. Bár ha 15 évesen terhes, akkor nem lehet épp a felelősségteljes gondolkodás iskolapéldája. Mondjuk te sem, ha úgy gondoltad csak durrogtatsz bele a vakvilágba, aztán hátha nem lesz terhes. Tudom, semmi negítvra nem voltál kiváncsi, no de azért gyereket csinálni egy gyereknek szerintem iszonyúan felelőtlen és elítélendő dolog, akkor is, ha azt hiszitek ez itt most a holtig tartó szerelem. Mivel nagykorú vagy, így a te körülményeidet fogja vizsgálni a gyámhivatal, ha a bevételed hivatalos (bejelnetett, nem fekete) és a lakhatást is biztosítani tudod, akkor nem lesz akadálya, hogy veled/veletek éljen a gyerek. A lakás/ház paramétereit is ellenőrizni fogják a gyerek szempontjából, de gondolom nem egy komfortnélküli romhalmazba akrjátok úgysem hazavinni.
2017. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Még valamivel kiegészíteném amit írtam. Most 15 éves gondolom, mire megszül betölti a 16-ot, vagy nagyjából akkor? Mert nem ugyanaz az eljárási rend 16 alatt/fölött és az általam említett dolgok is inkább erre az esetre vonatkoznak. A terhesség 9 hónap, így ha ténylegesen most 15 eszetendős és nem egy 14 évest ejtettél teherbe, akkor 16 után már "könnyebb" dolgotok lesz és ahogy írták már felettem, a nagykorúsítás házasság által rendezettebbé tenné a helyzetet.
2017. máj. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!